GOA.HU Psychedelic Trance Community

GOA.HU Psychedelic Trance Community (http://forum.goa.hu/index.php)
-   Eszmecsere (http://forum.goa.hu/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Filozozofia nekunk magunkrol.... (http://forum.goa.hu/showthread.php?t=65)

Asoka 2005-05-15 02:38

Filozófia nekünk magunkról....

Folytatas...

Pearl-gem 2005-05-15 02:50

úgy érzem nem találom a helyem...:(

Asoka 2005-05-15 02:59

Idézet:

Pearl-gem eredeti hozzászólása
úgy érzem nem találom a helyem...:(

Marmint hol nem talalod(kerdojel)

Pearl-gem 2005-05-15 03:51

a világban..
itthon..
seholsenem találom a helyemet..
:(

kritikus 2005-05-15 10:35

Idézet:

a világban..
itthon..
seholsenem találom a helyemet..
:(

akkor próbáld meg megtalálni saját magadban... te vagy az otthonod... és ha kicsit idegen... hát tedd otthonosabbá ;]

Asoka 2005-05-16 00:10

Idézet:

kritikus eredeti hozzászólása
akkor próbáld meg megtalálni saját magadban... te vagy az otthonod... és ha kicsit idegen... hát tedd otthonosabbá ;]

szo szerint:):)

Pearl-gem 2005-05-16 00:18

Idézet:

Asoka eredeti hozzászólása
szo szerint:):)

köszi! :)
igazából lehet, hogy a barátok hiánya és az egyedüllét teszi..
igyexem kikupálni a hibáim.. ;)

Asoka 2005-05-16 00:32

Idézet:

Ha nincsenek az azt jelenti, valamiert belul nem akartad hogy legyenek.

Dorci 2005-05-16 19:26

Idézet:

Szerintem ne kikupálni akard a hibáidat, hanem elfogadni és megszeretni!!! Ha magadat képes vagy elfogadni és szeretni, akkor más is így lesz veled... :)

FoX 2005-05-17 15:17

"... egyik pillanatrol a masikra fogsz elni, teljesen beletemetkezve a jelenbe, a multadbol oly keves terhet cipelve, hogy lelked konnyeden atmegy a tu fokan, s oly kevesse izgulvan a jovon, mint amilyen kevesse az eg madarai es a mezok liliomai izgulnak a jovo miatt. Nem ragaszkodsz mar egyetlen szemelyhez es dologhoz sem, mert megizleltedes megszeretted az elet szimfoniajat. Es akkor mar csak az eletet fogod szeretni teljes szivedbol, teljes lelkedbol, teljes elmedbol es minden erodbol. Szabadon, minden tehertol mentesen, az Orok Jelenben elve fogsz utazni, mint a madarak az egben. A szivedben pedig megtalalod a valaszt arra a kerdesre:
- Mester, mit kell tennem, hogy eljussak az orok eletre?"

Anthony de Mello

Maharashtra 2005-05-17 15:43

Ez nagyon szép...de baromi utópisztikus...ember ezen a földön közösségben nem tud élni ilyen formában amit e pár sor leír...választani kell...vagy természeti lényként egybeolvadsz és "öröklétben" repülsz...vagy konszolidálva, emberek közt, hogy csak a lelked repül...az elméd és tested determinálódik abban a pillanatban amikor megszületsz...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka

Én is nagyonsokáig...talán még most is egy picit...azon voltam hogy testem-lelkem-elmém együtt konszolidáljam a társadalomba...aztán meg mindhármat együtt próbáltam alakítgatni, hogy együtt repüljenek, ahogy azt az idézet mondta...de rájöttem hogy egyiket se lehet 100%osan megvalósítani mert mindennek ára van...ezért rájöttem hogy az elmét társadalmivá, a lelket kozmikussá kell alakítani...a test pedig pártatlan...azthiszem ez lesz a helyes utam a teljes boldogság felé...

....és ez nem kevés szenvedésembe került és fog is még...de hiszek a végcélban :)

FoX 2005-05-17 16:16

Nem gondolkoztam el azon, utopisztikus, vagy sem... Nem tudom, igaz-e, vagy sem... Csak ugy erzem, el lehet kapni azt amirol a bacsi beszel ;)

Mindenkinek maganak kell rajonnie, hogyan lehet boldog, es a boldogsagot magaban kell keresnie. Mert az fuggetlen mindentol, es mindenkitol. En igy gondolom, mert igy tapasztaltam. :)

Az ut pedig gyonyoru, ha egyszer elindul az ember. Akkor is, ha radszakad az eg. Hat nem? :)

freeman 2005-05-17 16:34

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Mindenkinek maganak kell rajonnie, hogyan lehet boldog, es a boldogsagot magaban kell keresnie.

Ezzel 100%osan egyetértek. :)

morgo 2005-05-17 22:27

egy kicsike viräg! azt minden nap megnézni meglocsolni az tuti boldogsäg! lätta valaki a simon mägust?

Thomato 2005-05-18 01:55

Szájmon Mágus fless...még régen volt a TV-ben...jó lenne megszerezni! ;)
Az is épületes találmány, hogy lefekvés előtt számot vetsz a napoddal, és minden rossz cselekedet miatt teszel egy búzaszemet egy üvegbe, v. hasonló. Akkor vagy zsír, ha az évek során egyre kevesebb kerül bele... :cool: Vajon a rossz gondolataink után is érdemes lenne beletenni?

FoX 2005-05-18 09:54

Idézet:

Thomato eredeti hozzászólása
Szájmon Mágus fless...még régen volt a TV-ben...jó lenne megszerezni! ;)
Az is épületes találmány, hogy lefekvés előtt számot vetsz a napoddal, és minden rossz cselekedet miatt teszel egy búzaszemet egy üvegbe, v. hasonló. Akkor vagy zsír, ha az évek során egyre kevesebb kerül bele... :cool: Vajon a rossz gondolataink után is érdemes lenne beletenni?

Hehh... akkor nagyobb uveget kell valasztani. :/

FoX 2005-05-19 12:03

- Mi a megvilágosodás legnagyobb ellensege?
- A felelem.
- Honnan jon a felelem?
- Tevhitbol.
- S mi a tevhit?
- Azt hinni, hogy a korulotted levo viragok mergeskigyok.
- Hogy nyerhetem el a megvilagosodast?
- Nyisd ki a szemed, es lass!
- Mit?
- Hogy egyetlen kigyo sincs korulotted.

megegy :)

A kozossegi ulesen minden kerdes azzal foglalkozott, hogy van-e elet a siron tul. A Mester csak nevetett, s nem valaszolt egyetlen kerdesre sem.
Tanitvanyainak pedig, akik magyarazatot koveteltek erre a kitero magatartasra, ezt mondta:
- Eszrevettetek-e, hogy pont azok akarnak egy masik, orokke tarto eletet, akik a jelenlegivel sem tudnak mit kezdeni?
- De van-e elet a halal utan, vagy nincs?
- Van-e elet a halal elott, ez itt a kerdes - mondta a Mester rejtelmesen

morgo 2005-05-24 09:25

A megvilägosodäst szerintetek egyszer éli meg az ember vagy sorozatok folyamatäban csiszolja tisztära a mindentlätäst?

FoX 2005-05-24 11:50

Idézet:

morgo eredeti hozzászólása
A megvilägosodäst szerintetek egyszer éli meg az ember vagy sorozatok folyamatäban csiszolja tisztära a mindentlätäst?

Szerintem kinel igy, kinel ugy. A felebredes is lehet egy villanas, es lehet hosszu hetek-honapok evek "munkaja", azt mondjak. Persze ez sem biztos :) Azt sem tudom, a felebredes es a megvilagsodas hogy viszonyulnak egymashoz :)

freeman 2005-05-24 12:17

Ismerek egy nöt, aki átélte a "nivránát". Amellett, hogy négyszer nyert maratoni futóversenyt (42 km egyhuzamban), egy végtelenül jó lelkü, kedves nö, kifinomult érzékekkel és ezoterikus nyitottsággal. Szóval én hiszek neki :)

Ö azt mesélte, hogy teljesen váratlaul jött az egész, nem is számított rá. Egy futóedzés után pihentek egy hegyen, gyönyörü volt a kilátás, és hirtelen eggyévált a világegyetemmel :D

Raziel Anarki 2005-05-24 12:23

Idézet:

freeman eredeti hozzászólása
Ismerek egy nöt, aki átélte a "nivránát". Amellett, hogy négyszer nyert maratoni futóversenyt (42 km egyhuzamban), egy végtelenül jó lelkü, kedves nö, kifinomult érzékekkel és ezoterikus nyitottsággal. Szóval én hiszek neki :)

Ö azt mesélte, hogy teljesen váratlaul jött az egész, nem is számított rá. Egy futóedzés után pihentek egy hegyen, gyönyörü volt a kilátás, és hirtelen eggyévált a világegyetemmel :D

nekem munka közben sikerült ugyanezt átélnem, amikoris a műszak végén leültem egy negyedórára... :)

Nozomi 2005-05-25 17:48

Mindenki átesik ezen a fázison...nem találja saját magát...és általában meg se találja a heylét, viszont sikerül elérnie azt hogy ne is keresse...elfogadja azt hogy nincs helye, vagy már észre sem veszi hogy nem érzi jól magát saját magában...elég gáz, de régóta megy ez ... hmmm...ne haragudj kedves Dorci, de feltennék egy indiszkrét kérdést...az avataron te vagy? Pontosabban ami a képen van az hozzád tartozik? Ha igen, akkor SZERETLEEK!:D Ha meg nem akkor is csak kevésbé...

Asoka 2005-05-26 02:41

Nah újra itt:)

Gondolkoztatok már azon, mi okozhatta az ősrobbanást?

Slowhand 2005-05-26 03:39

Én tudom, én tudom! A nagypapa!

Asoka 2005-05-26 03:53

Idézet:

Slowhand eredeti hozzászólása
Én tudom, én tudom! A nagypapa!

ahamm...
:cool:

Asoka 2005-05-26 03:54

Végigsuhintott hosszú szakállával mi? :rolleyes:

robci 2005-05-26 03:55

Idézet:

esetleg egy repedés a térben? :D :D najó, inkább megyek és télleg ráígyelem magam erre a visszaállítósprogra... :(

YaKuS 2005-05-26 17:58

Idézet:

Egy marha nagy dinamit? :D

Nozomi 2005-05-27 08:57

Ősrobbanás mi?:D Ennél jobbat is kitalálhattak volna...fantázia van benne, de hogy lett volna ilyen azt nem nagyon hiszem...pontosabban lehet hogy volt nagyon rég egy nagy ősrobbanás, de hogy ebből állt volna össze minden...egy nagy durrrrrrrr....azt elkezd minden kialakulni? Hááát...szerintem ennél egy kicsit öszetettebb folyamatok lehettek...de most mit mondjanak ha valaki megkérdezi hogyan alakult ki ez a sok minden? Fogalmunk sincse!:D Azt nem lehet...valahogy mindent meg kell magyaráznia a sok nagyon okos embernek...mer különben már nem is tűnnek olyan kbaszott okosnak..jáááj emberállatok. vicces az ember..nagyon...

FoX 2005-05-27 09:12

Idézet:

Nozomi eredeti hozzászólása
Ősrobbanás mi?:D Ennél jobbat is kitalálhattak volna...fantázia van benne, de hogy lett volna ilyen azt nem nagyon hiszem...pontosabban lehet hogy volt nagyon rég egy nagy ősrobbanás, de hogy ebből állt volna össze minden...egy nagy durrrrrrrr....azt elkezd minden kialakulni? Hááát...szerintem ennél egy kicsit öszetettebb folyamatok lehettek...de most mit mondjanak ha valaki megkérdezi hogyan alakult ki ez a sok minden? Fogalmunk sincse! Azt nem lehet...valahogy mindent meg kell magyaráznia a sok nagyon okos embernek...mer különben már nem is tűnnek olyan kbaszott okosnak..jáááj emberállatok. vicces az ember..nagyon...

ehhehe, az ember az egyik legviccesebb allat a foldon szerintem is :) Megtanultunk faszan cimkezni, meg szavakkal kifejezni mindent, es jol bele is estunk ebbe a csapdaba. Ideologiakat gyartunk, es kapaszkodunk belejuk. Mindenfele elmeletet talaltak ki az univerzum keletkezesere, mikor azzal sem vagyunk tisztaban hogy kell normalis eletet elni. Legalabbis nem ugy tunik...
En annak hiszem el, hogy tudja hogyan keletkezett az univerzum, aki ott volt :) Ha olvassa ilyen a topicot, jelentkezzen ;)

FoX 2005-05-27 10:30

"Én vagyok Ő, aki aktivként van; te vagy a passzív, aki egyébként nincs" :)

afronauta 2005-05-27 22:15

Idézet:

dekárhogyezt+kérdezted..:)

TimLeary 2005-05-28 14:45

"...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka"

Ez általában a moralizáló vallások sajátja. Nem szeretnék így élni.:) A test szerintem a lélek dimenzionális keresztmetszete. Ha érted mire gondolok. Ha nem szereted a testet - akkor a lelkedtől mit vársz? - olvasd el a Dorian Gray arcképét ( Oscar Wilde ) a dandyk koráról szól. Tanulságos kis mese.

A megvilágosodás, vagy ahogy néhányan rosszul kifejezve nirvánának mondanak valójában nem egy pont. Hanem kis pontok végtelensége kb olyan mint a vonal - a pont nem érti mi a vonal... Te most megélheted milyen a megvilágosodás megértheted egy pillanatra. ( ez sem könnyű ), de a megvilágosodott folyamatosan változik a világegyetemmel és ezért szárára ez az érzés állandó. Ráhangolódik. Azért nem vágyik semmire, mert nincs igénye elveszteni a ritmusát (kvázi elektronegativitását) :)

Vagy csak most nagyon hülyeségeket írok?!:D

freeman 2005-05-29 22:08

Idézet:

TimLeary eredeti hozzászólása
"...de a lélek örökké szabad, neki a test csak egy zárka"

Ez általában a moralizáló vallások sajátja. Nem szeretnék így élni.:) A test szerintem a lélek dimenzionális keresztmetszete. Ha érted mire gondolok. Ha nem szereted a testet - akkor a lelkedtől mit vársz? - olvasd el a Dorian Gray arcképét ( Oscar Wilde ) a dandyk koráról szól. Tanulságos kis mese.

A megvilágosodás, vagy ahogy néhányan rosszul kifejezve nirvánának mondanak valójában nem egy pont. Hanem kis pontok végtelensége kb olyan mint a vonal - a pont nem érti mi a vonal... Te most megélheted milyen a megvilágosodás megértheted egy pillanatra. ( ez sem könnyű ), de a megvilágosodott folyamatosan változik a világegyetemmel és ezért szárára ez az érzés állandó. Ráhangolódik. Azért nem vágyik semmire, mert nincs igénye elveszteni a ritmusát (kvázi elektronegativitását)

Vagy csak most nagyon hülyeségeket írok?!

Sztem jókat írsz, én csak kiegészíteni szeretném :)

Amit a teströl mondasz azzal 100%osan egyetértek.

Ami a pontot illeti a vonalhoz képest: ez a hasonlat kicsit sántit szerintem :)
miért ne érthetné a pont, hogy mi a vonal? Hiszen mindketten a kétdimenzós tér sajátjai. Láthatják egymást. Ha belegondolsz, egy pontnak a teljes síkra rálátása van (hú de pongyola megfogalmazás.... remélem azért érted mire akarok célozni ;-))

Szóval, a pontocs ott csücsül, és ha sok pontocs bandázni kezd akkor vonallá, körré és mindenféle szabályos meg szabálytalan alakzattá változhat. Na mind1 ez már másik téma.

Ami az idötlenséget és a változást illeti abban megint 100% egyetértek: a "megvilágosodás"-nak nevezett valami, ha az ember egyszer elér oda, akkor nincs ideje és vége, hanem egy folyamat, amely tart elöre. (persze én ezt nem tudhatom mert én nem értem el... de szerintem ilyen.)

Szerintem akkor éri ezt el az ember amikor megtalálja a teljes harmóniát a világgal. Ez akár úgy is megtörténhet, hogy rá se gondol! :-)
Aztán minden embernél más... Van akinél egy villámcsapás idönyi alatt megtörténik a váltás, van akinél csak hosszú hosszú évek munkája után éri el... ki tudja, végtelen lehetőség van.

Amúgy, visszatérve erre a nőre akiről írtam: Van benne valami különleges... Egészen érdekes módon nézi a világot. Mintha "beleérezne" az egésznek a konkrét, objektív müködésébe... mintha "látna" (á la Carlos Castaneda).

És nagyon kellemes kisugárzása van, és már csak beszélgetni vele annyira jó érzés... megnyugtató.. kellemes. Gyógyító. Nem nagyon találok rá szavakat, egyszerüen érezni kell.

Ezek jutottak eszembe arról amiket írtál :-)

psychic 2005-05-30 15:14

most a fejemben, egy havercsajom gondolatai zsonganak:
"...az h gondolkodsz, ésh látsz az alap, DE nem elég tudnod, meg ish kell élned (tapasztalnod) amit tudsz, akkor válik igazi tudássá az amit megtanultál..."

vagy vmi iesemi...remélem érthető...

Dorci 2005-05-30 16:20

Idézet:

Mindenki átesik ezen a fázison...nem találja saját magát...és általában meg se találja a heylét, viszont sikerül elérnie azt hogy ne is keresse...elfogadja azt hogy nincs helye, vagy már észre sem veszi hogy nem érzi jól magát saját magában...elég gáz, de régóta megy ez ... hmmm...ne haragudj kedves Dorci, de feltennék egy indiszkrét kérdést...az avataron te vagy? Pontosabban ami a képen van az hozzád tartozik? Ha igen, akkor SZERETLEEK!:D Ha meg nem akkor is csak kevésbé...

Szerintem már megkaphattad a választ, hogy igen, hozzám tartozik!!! Ja, és akkor én is szeretlek - úgyis annyi szeretet lakik most bennem!!! :)
És ha már ebben a topicban vagyunk, akkor legyen is ehhez valami köze!!! Szal, mostanában tele van a lelkem szeretet-energiával, ami úgy áradna, na meg árad is, amerre csak lehet... biztos sokan ismeritek ezt az érzést!!! Állandóan keresem - de ez nem a jó kifejezés - az emberi kapcsolatokat, és szükségem van arra, hogy "energiát cseréljek", vagy valami ilyesmi... Nem tom pontosan, letisztulva áttekinteni az indittatását, de azt érzem, hogy óriási energiák mozognak bennem, kb mint egy vulkán belsejében, és szeretnének kitörni, de még nem tom, hogy hogy, meg mikor, meg miért...

freeman 2005-05-30 16:29

Engedd el magad és csináld amit a szíved szerint tennél, ugyanis jobb esetben az energiáidnak nem csak forrása hanem célja is van. Hidd el, megmutatják Neked.

Dorci 2005-05-30 16:58

Idézet:

Engedd el magad és csináld amit a szíved szerint tennél, ugyanis jobb esetben az energiáidnak nem csak forrása hanem célja is van. Hidd el, megmutatják Neked.

Én is valahogy így érzem!!! Úgyhogy teszem is, amit a szívem diktál... és azt hiszem, hogy magamat kell teljesen "megtalálnom", és megerôsítenem általuk...

FoX 2005-05-30 19:36

Ez ismeros :)

Dorci 2005-05-30 19:42

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Ez ismeros :)

Na, jól van akkóóóó!!!! :) Tudtam én, hogy más is jár hasonló cipôben.... akko mi most megértjük egymást!!! ;)

FoX 2005-05-30 19:46

Idézet:

Dorci eredeti hozzászólása
Na, jól van akkóóóó!!!! :) Tudtam én, hogy más is jár hasonló cipôben.... akko mi most megértjük egymást!!! ;)

Ugy tunik :D Probalom enis atadni, vagy beleadni valamibe, ami jon. Es jonnek is a dolgok kemenyen, eletemben nem tortent velem annyi minden, mint miota ez az allapot az altalanos:D

Dorci 2005-05-30 19:54

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Ugy tunik :D Probalom enis atadni, vagy beleadni valamibe, ami jon. Es jonnek is a dolgok kemenyen, eletemben nem tortent velem annyi minden, mint miota ez az allapot az altalanos:D

Most ahogy ezt elolvastam, észrevétlenül a fülemig mászott a szám széle :D mert pont ez van velem is... iszonyat jó....... :)

FoX 2005-05-30 21:21

Idézet:

Most ahogy ezt elolvastam, észrevétlenül a fülemig mászott a szám széle :D mert pont ez van velem is... iszonyat jó....... :)

Jah :D Ha regen azt mondta volna nekem valaki, hogy nem kell akarni semmit, nem kell vagyni semmire, csak "ulni" es fogadni ami jon, kirohogtem volna. Es eppen abban az idoszakban nem ment semmi ugy, ahogy elterveztem, semmi nem akart sikerulni. Aztan valtoztak a dolgok, lett ez, es... nem gondoltam volna, hogy igy is lehet elni:D

TimLeary 2005-05-31 00:08

Szerintem csirkés !:) Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nekem ilyenkor alkotnom kell.
- Sajna ez már inkább csak a múlt - " az amatőrnek ihlet kell, a profinak előleg " - és még csak félprofi vagyok...:D Mi lesz így?

Szóval ALKOTNI! - Nem hagyhatjátok kibonatkzás nélkül a plusz energiát. Ha MOST csináltok valamit, az olyan lesz, mint TOTEM - ez az a pont ahol az Isten és a Művészet találkozik. A katatón transz, amikor nem létezel csak alkotsz. Ilyen volt Modigliani, és Dali. Ez az az oltár ami elött térdre kell borulni.

A művészet a legkimerítőbb meditáció - erről egy mátrix poén jut eszembe - nincs is kanál - azaz nincs mű csak művész és hangulat !!!!!!!!

Nozomi 2005-05-31 10:36

Az alkotás nem mindig kézzel fogható, látható, értelmezhető, leírható dolog...lehet alkotni anélkül hogy ceruzát fognál, vászonra festenél, anyagot formáznál...a művészet sokoldalúbb annál mint ahogyan azt értelmezik...

TimLeary 2005-05-31 14:30

Ez igaz.

De - az alkotni - ige tárgyi vonzatú - alkotni valamit. Tehát végbemegy a folyamat és célt ér - a cél lehet önmaga, amire te is utalsz, de azt nem veheted elő máskor - én pedig erre utaltam, hogy az így jobb.

Szerintem.

FoX 2005-05-31 15:11

Idézet:

TimLeary eredeti hozzászólása
Ez igaz.

De - az alkotni - ige tárgyi vonzatú - alkotni valamit. Tehát végbemegy a folyamat és célt ér - a cél lehet önmaga, amire te is utalsz, de azt nem veheted elő máskor - én pedig erre utaltam, hogy az így jobb.

Szerintem.

Szerinted lenyeges az, hogy targya legyen, amit elovehetsz maskor? Vagy legalabbis jobb? Kivancsi vagyok :)

Dorci 2005-05-31 16:25

Én folyamatosan alkotásba (is) öntöm az energiámat... persze a magam módján. Nálam ez leginkább a tánc terén jön ki. Amikor már nagyon sok feszkó van bennem, akkor improzom a legnagyobbakat ( itt most nem buli-táncolásról van szó, bár ott is rendesen folynak az energiáim). A másik része meg az éneklés - ez az amiben még nagyokat szoktam "alkotni" - ez is afféle tisztulási folyamat...
De azt hiszem az alkotás ebben a formában még magadért/magamért van, és el kell érni egy bizonyos szintre, hogy az a "nagyvilágra" hatással legyen. Ezen erölködni meg nem lehet, ez majd jön magától, majd ha megnyílnak elôtte az utak...

FoX 2005-05-31 17:27

Idézet:

Én folyamatosan alkotásba (is) öntöm az energiámat... persze a magam módján. Nálam ez leginkább a tánc terén jön ki. Amikor már nagyon sok feszkó van bennem, akkor improzom a legnagyobbakat ( itt most nem buli-táncolásról van szó, bár ott is rendesen folynak az energiáim). A másik része meg az éneklés - ez az amiben még nagyokat szoktam "alkotni" - ez is afféle tisztulási folyamat...
De azt hiszem az alkotás ebben a formában még magadért/magamért van, és el kell érni egy bizonyos szintre, hogy az a "nagyvilágra" hatással legyen. Ezen erölködni meg nem lehet, ez majd jön magától, majd ha megnyílnak elôtte az utak...

En ugy gondolom, az alkotas tulajdonkeppen mindig magadert van, legalabbis akkor jo. Ha azert teszel valamit, mert elvezed csinalni, maga az alkotas oromet szerez neked, attol fuggetlenul, tetszik-e masnak is, az a legjobbabb :) Mikor ez masnak is tetszik, az csak egy velejaro, egy plusz. Te jarod eleted tancat, ha epp valaki ott van, es oromet leli benne, hat lelje. De te jarod a tancod akkor is, ha senkit nem erdekel :)
Azt hiszem a muveszet addig igazan muveszet (sot, barmilyen cselekedet), mig a muvesz onmaga oromere alkot elsosorban, mert ha masok igenyeit probalja kielegiteni, mar nem igazan azt adja, ami belole termeszetesen fakadna. Ha tetszeni akarunk, akkor mar masok elvarasainak akarunk megfelelni. Persze ezt en igy gondolom, nem kotelezo velem egyeterteni ;)

freeman 2005-05-31 17:55

Én csak a zeneírásból tudok kiindulni mivel ezt az egy alkotó müvészeti ágat üzöm már régóta. Az alkotás "érzése" tényleg felülmúlhatatlan...kicsit függő lesz tőle az ember :D

Emlékszem mikor összeraktam az elsö normálisan szóló zenémet kompjuteren: amikor minden apró részlet a helyére került és hallottam azt a zenét ami addig csak a fantáziámban, az elmémben élt... az az érzés olyan volt mint egy hatalmas orgazmus. :)

Ez kicsit olyan mint bármilyen más koncentrációt és eröfeszítést igénylö dolog.
Energiát teszel bele, figyelsz, szép lassan, fokozatosan és céltudatosan haladsz elöre, akadályokba ütközöl, amit megtudsz azt megoldod, amit nem azt megkerülöd, és a végén célba érkezel...

maga a folyamat is ér annyit mint az eredmény, és érdemes az apró örömeit figyelni ;)

Dorci 2005-05-31 17:57

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
En ugy gondolom, az alkotas tulajdonkeppen mindig magadert van, legalabbis akkor jo. Ha azert teszel valamit, mert elvezed csinalni, maga az alkotas oromet szerez neked, attol fuggetlenul, tetszik-e masnak is, az a legjobbabb :) Mikor ez masnak is tetszik, az csak egy velejaro, egy plusz. Te jarod eleted tancat, ha epp valaki ott van, es oromet leli benne, hat lelje. De te jarod a tancod akkor is, ha senkit nem erdekel :)
Azt hiszem a muveszet addig igazan muveszet (sot, barmilyen cselekedet), mig a muvesz onmaga oromere alkot elsosorban, mert ha masok igenyeit probalja kielegiteni, mar nem igazan azt adja, ami belole termeszetesen fakadna. Ha tetszeni akarunk, akkor mar masok elvarasainak akarunk megfelelni. Persze ezt en igy gondolom, nem kotelezo velem egyeterteni ;)

Szerintem amit leírtál, az így ok., csak van az a fajta alkotás, ami azért születik, hogy hasson!!! És szerintem erre nagyon is szükség van. De az egyértelm?, hogy ez nem egyezik meg a "mások igényét kielégíteni vágyó m?alkotással". Elég sokat jár az agyam azon, hogy mennyire felel az ember magáért, és másokért... és szeretném hinni azt, és bízni abban, hogy másokért is legalább akkora felelôsséggel tartozunk, mint magunkért. Hisz társadalomban élünk, egymástól elszeparálhatatlanul. Így nem lehet nem hatni... és hatni, jól hatni a legnagyobb csoda, mert az viszi elôre az emberiséget...
Elég beleolvasni Ady, József Attila, Vörösmarty... és sorolhatnám - verseibe, vagy megnézni ütôs avantgard képeket, vagy bármi mást, vagy megérteni egy dal szövegét... mind akar valamit közölni, és ha igaz és ôszinte, hatni fog, mert abból az erôbôl született...

FoX 2005-05-31 19:57

Idézet:

Szerintem amit leírtál, az így ok., csak van az a fajta alkotás, ami azért születik, hogy hasson!!! És szerintem erre nagyon is szükség van. De az egyértelm?, hogy ez nem egyezik meg a "mások igényét kielégíteni vágyó m?alkotással". Elég sokat jár az agyam azon, hogy mennyire felel az ember magáért, és másokért... és szeretném hinni azt, és bízni abban, hogy másokért is legalább akkora felelôsséggel tartozunk, mint magunkért. Hisz társadalomban élünk, egymástól elszeparálhatatlanul. Így nem lehet nem hatni... és hatni, jól hatni a legnagyobb csoda, mert az viszi elôre az emberiséget...
Elég beleolvasni Ady, József Attila, Vörösmarty... és sorolhatnám - verseibe, vagy megnézni ütôs avantgard képeket, vagy bármi mást, vagy megérteni egy dal szövegét... mind akar valamit közölni, és ha igaz és ôszinte, hatni fog, mert abból az erôbôl született...

Ez igy van :) De ha magaert az alkotas oromeert alkotsz, ezt akkor is elered. Hatassal leszel az emberekre. Legalabbis en igy gondolom. Ha mesz az utcan, es hallasz egy dallamot, es elkezdesz tancolni, megallnak korulotted az emberek. Teged nem erdekel, ki all meg, es ki nem, ha nem all meg senki, az sem. Ha valaki megall, es kap valamit azaltal, hogy tancolsz... mar el is erted, kielegited az igenyet. Kb igy gondoltam :) Masreszrol, mondjuk azert allsz ki, mert adni akarsz. Es attol kezdve nem a te belso tancodat jarod, hanem megprobalsz ugy tancolni, hogy az minel tobb embernek adjon valamit. Es akkor mar nem ugyanaz. Hm... nem tudom ezt jobban kifejezni :)
Nem tudom, Ady, Jozsef Attila, vagy Dali vagy barki miert alkotott, de ugy gondolom nem a hirnevert es a dicsosegert . Csak egyszeruen jott. Es ha jon, jo kiadni magadbol, jo erzes megvalositani. Persze honnan is tudhatnam hogyan alkottak, nem vagyok se Ady, se Jozsef Attila.
A felelosseg vallalas bonyolult tema - szerintem. Az en szemszogembol minden bajok forrasa az, hogy az emberek jo resze sajat magaert sem kepes felelosseget vallalni.

freeman! mivel tapasztaltam, azt hiszem vagom mirol beszelsz :D

freeman 2005-05-31 20:11

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Nem tudom, Ady, Jozsef Attila, vagy Dali vagy barki miert alkotott, de ugy gondolom nem a hirnevert es a dicsosegert . Csak egyszeruen jott. Es ha jon, jo kiadni magadbol, jo erzes megvalositani. Persze honnan is tudhatnam hogyan alkottak, nem vagyok se Ady, se Jozsef Attila.
A felelosseg vallalas bonyolult tema - szerintem. Az en szemszogembol minden bajok forrasa az, hogy az emberek jo resze sajat magaert sem kepes felelosseget vallalni.

Csak egyszerüen jött: ez egy érdekes dolog.

Azt tudtátok, hogy Chagall egész életében kényszeresen rajzolt: papircetlik voltak nála és akárhol járt, akárkivel beszélgetett stb... az egyik kezével általában rajzokat skiccelt, amiket aztán összegyürt és eldobott (!). Megkérdezték tőle miért csinálja, és azt mondta, hogy egyszerüen jön belőle, és képtelen (meg nem is akar) ellenállni.

Aldous Huxley írta (ha jól emléxem ő de tévedhetek), hogy az ilyen müvészeti alkotásoknál egy "másik világ"-al lépünk kapcsolatba, onnan áramlik ebbe a világba a formák, színek, hangok kavalkádja. Vannak emberek akik fogékonyak rá és azok elkezdik formálni, alakítani az anyagot, a papírt, a hangot arra a képre amit "éreznek", amit "sugároz" ez a "másik dimenzió" felénk... szerintem ebben lehet valami bár maga az elképzelés ha igaz, akkor fura metafizikai meggondolásokra vezet.

Ez a másik világ úgy is leírható, mint Szepes Mária "asztrális sík"ja. Az a létezési sík, ahol az összes forma, hang, szín, kép, érzés, entitás archetípusa található. Onnan szivárognak (vagy direkt injektálódnak) át hozzánk...

Ami a felelösségvállalást illeti azzal teljesen egyetértek Veled. :)

Dorci 2005-05-31 22:42

Sajnos tényleg tömegek képtelenek magukért felelôsséget válllni...ez elég elkeserítô... és pont ez, és ennek az okozatai azok, amik olyan alkotást képesek kiváltani egyes emberekbôl, hogy attól a föld is megremeg... Persze, hogy nem tudunk belegondolni ezeknek a nagy alkotó zseniknek a lényébe, de - csak mint személyes tapasztalat - olyan erô, k?zdelem, hatni vágyás, javítani akarás tud áradni ezekbôl a munkákból, amik nekem ezt sugározzák... És ez már más, mint a csak úgy jön kategória... ezek vulkánok, amik a tehetetlen szemlélés kibírhatatlan várakozásából fakadnak... belsô harcok, óriási k?zdelmek elôzik meg... Ezt nem azért írom, mert nem értek veletek egyet, sôt.... :)

Persze - persze... ha "utcán sétálva megmozdít valami dallam", akkor magamért táncolok, és öszintén... de nem akarom becsapni magam, tudom, hogy akkor még erôsebb, még vadabb, még szenvedélyesebb tudok lenni, ha érzem, hogy figyelnek, sokan figyelnek... (ez már az én ferdeségem :D )

freeman 2005-05-31 22:56

Dorci ez akkor egyértelmüvé vált amikor kiderült, hogy állítólag a te popsid van az avatárodon. :)

Dorci 2005-05-31 23:02

Idézet:

Dorci ez akkor egyértelmüvé vált amikor kiderült, hogy állítólag a te popsid van az avatárodon. :)

Hát jól van, jól van!!!! :p (amúgy mi az, hogy állítólag???? :cool: )

Na, de most fôképp nem magamról szólt az írásom... :confused:

freeman 2005-05-31 23:12

Nincs okom arra, hogy elhiggyem. :)

Dorci 2005-06-01 12:56

Idézet:

Nincs okom arra, hogy elhiggyem. :)

Ohhhhhhhhh!!!! Sajnálatos!!! :cool:
:p
Te felt?nnél más ékességével? :rolleyes:

psychic 2005-06-01 13:24

Idézet:

Csak egyszerüen jött: ez egy érdekes dolog.

Azt tudtátok, hogy Chagall egész életében kényszeresen rajzolt: papircetlik voltak nála és akárhol járt, akárkivel beszélgetett stb... az egyik kezével általában rajzokat skiccelt, amiket aztán összegyürt és eldobott (!). Megkérdezték tőle miért csinálja, és azt mondta, hogy egyszerüen jön belőle, és képtelen (meg nem is akar) ellenállni.

Aldous Huxley írta (ha jól emléxem ő de tévedhetek), hogy az ilyen müvészeti alkotásoknál egy "másik világ"-al lépünk kapcsolatba, onnan áramlik ebbe a világba a formák, színek, hangok kavalkádja. Vannak emberek akik fogékonyak rá és azok elkezdik formálni, alakítani az anyagot, a papírt, a hangot arra a képre amit "éreznek", amit "sugároz" ez a "másik dimenzió" felénk... szerintem ebben lehet valami bár maga az elképzelés ha igaz, akkor fura metafizikai meggondolásokra vezet.

Ez a másik világ úgy is leírható, mint Szepes Mária "asztrális sík"ja. Az a létezési sík, ahol az összes forma, hang, szín, kép, érzés, entitás archetípusa található. Onnan szivárognak (vagy direkt injektálódnak) át hozzánk...

Ami a felelösségvállalást illeti azzal teljesen egyetértek Veled. :)

egyetértek freeman, a gondolatnak teremtő ereje van, amint lerajzolsz vmit, ami a fejedben csak gondolat/kép volt márish teremtettél vmit...uh huh...ez hallod iszony hmm...hmm...kulonleges erzes tud lenni, ha át ish éled...
a művész azt mondja az alkotásnak, "nem tetszel..." az alkotás válasza: "de hiszen Te teremtettél..." ;)

érdekes élmény alkotni/teremteni vmit, végülish minden amit látunk, ami körülvesz bennünket vmikor egy gondolat volt, aztán megteremtődőtt...létrejött pld: a telefon, cd-tartó...bármi...a polom, a cipom, az autok, robotok...(bocsi, h csak materialis dolgok jutottak eszembe;)

de sztem freeman érti h miről beszelek !!! ugyeee???

ööö... ;)

FoX 2005-06-01 13:33

Mindenki maga teremti a sajat valosagat/vilagat :) Az muveszetnek szamit? :D

Dorci 2005-06-01 14:05

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Húúúúúú!!! Mi errôl a családdal gondolkodtunk vmikor - csak mert ôk is "m?vészek" - festô m?vészek...
És nem egyszer? asszem ebben d?lôre jutni! Én abban maradtam magammal, hogy ez igazábol afféle megegyezés kérdése - mint bármi más definició... mi fér bele a "m?vészet" szó körébe? Az tuti, hogy 300-400 évvel ezelôtt nem számított m?vészetnek ( gondolom én)... de aztán jôttek a lázadások, az újítások, önmegvalósítás, ahogy belefér, szal, ha valaki bekeretezi a saját szarát, az már m?vészetnek számít... de nem kell elfogadni (én pl. nem annyira tom)
Úgyhogy szerintem mindenki a saját világában megformálhatja a maga deffinícióját...aztán lehet vitatkozni... éljeeeeeeen!!!!!!!!!!! :)

psychic 2005-06-01 14:09

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

semmi sem biztos.
én alapban szkeptikus vagyok...

mit jelent neked az h vki megteremti a sajat valosagat/vilagat??? kivancs vagyok;)

FoX 2005-06-01 15:19

Idézet:

psychic eredeti hozzászólása
semmi sem biztos.
én alapban szkeptikus vagyok...

mit jelent neked az h vki megteremti a sajat valosagat/vilagat??? kivancs vagyok;)

En is szkeptikus vagyok, amit mondok, az nem biztos, csak en gondolom igy. Akarmit is talalok ki, tisztaban vagyok azzal, hogy lehet, nem ugy van. Semmi nem biztos :)

Arra gondoltam azzal a mondattal, hogy hm... eled az eleted, a mindennapjaid. Az, hogy az eleted boldog-e, hogy teljes-e, rajtad mulik csak. Magad teremted meg a kis vilagodat, amibe azt engedsz be, amit es akit te akarsz, es ahogy te akarod. Most azt hagyjuk, hogy masok karara ne tegyel dolgokat. Ha harmoniaban vagy a valosaggal, vagy azzal, amit annak hivsz, es magaddal, akkor valahogy mindig olyan dolgok tortennek, olyan emberek kerulnek az utadba, akik vagy amik "szuksegesek" szamodra. Vagyis te teremted a sajat vilagodat a harmonia altal. Ez olyan butan hangozhat, de nem tudom jobban szavakkal leirni :) Es igy nagyon tomor is :D

FoX 2005-06-01 15:32

Idézet:

Húúúúúú!!! Mi errôl a családdal gondolkodtunk vmikor - csak mert ôk is "m?vészek" - festô m?vészek...
És nem egyszer? asszem ebben d?lôre jutni! Én abban maradtam magammal, hogy ez igazábol afféle megegyezés kérdése - mint bármi más definició... mi fér bele a "m?vészet" szó körébe? Az tuti, hogy 300-400 évvel ezelôtt nem számított m?vészetnek ( gondolom én)... de aztán jôttek a lázadások, az újítások, önmegvalósítás, ahogy belefér, szal, ha valaki bekeretezi a saját szarát, az már m?vészetnek számít... de nem kell elfogadni (én pl. nem annyira tom)
Úgyhogy szerintem mindenki a saját világában megformálhatja a maga deffinícióját...aztán lehet vitatkozni... éljeeeeeeen!!!!!!!!!!! :)

Nah, ez a bajom nekem a szavakkal, meg a cimkekkel, meg a definiciokkal. A valosagot nem lehet leirni szavakkal, definiciokkal, cimkekkel. Ha kimersz egy vodor vizet egy folyobol, az nem a folyo lesz, csak egy vodor viz. Az emberek kitalaltak a muveszet fogalmat, es megegyeztek abban, hogy ezt es ezt nevezzuk muveszetnek. Kepesek akar ossze is veszni azon, egyik dolog muveszet-e, vagy nem, ahelyett, hogy megprobalnank megerteni. (persze nem kotelezo megerteni, de nem kotelezo megnezni sem mondjuk azt a szarbol keszult kepet :))
Mintha nagyon sokszor annyira elveszunk a cimkekben, hogy nem is latjuk a valosagot. A cimke alapjan kialakult egy kep a fejunkben, es mar nem nezzuk meg jol, milyen az az asztal, ami elott ulunk, vagy milyen az a park, ahova jarunk, hanem azt mondjuk, asztal, park, es kesz. Nem figyelunk arra, mi tortenik korulottunk. El vagyunk foglalva az ideologiainkkal, a gonodolatainkkal, abrandjainkkal, kozben elmegy melletunk az elet. A valosag pedig mindig tulszarnyallja az ideologiakat, abrandokat esatobbi :)

Nozomi 2005-06-01 21:38

Így van...az emberekbe beletáplálnak ezeregy definíciót, ideológiákat, eszméket, elméleteket fogadnak el, így nem is tudnak már rácsodálkozni arra amit egy 5 éves kisgyerek észrevesz, mivel neki még nem magyarázták el hogy mit kell gondolni egy parkról...a kisgyerek figyel, rácsodálkozik az apró részletekre, és örül a felfedezésnek...egészen addig amíg bele nem táplálnak előre elkészített programokat...amik alapján tudja hogy mit kell gondolni...így nem fog semmire rácsodálkozni, nem fog semmit felfedezni, hiszen már van egy definíciója a miértekről...és ehhez ragaszkodik ha sikerült a beprogramozás...így van annyi szürke, nagyon okos ember, aki ahhoz ragaszkodik, amit beprogramoztak neki...komoly, felnőtt emberek, akik elvesztették a felfedezés örömét, megszűntek gyereknek lenni, mégis nagyon gyerekek legbelül...soha nem lesznek képesek önállót alkotni...és rengeteg ilyen ember van...és rengeteget szeretnének még csinálni...de a világ változik, és változott az idők során...mindig lesznek művészek, akikket nem értenek meg, nem fogadnak el, nem értékelnek...hogy kinek mi a művészet? Ezeknek az ember gépeknek általában egy kiválasztott klasszikus múvei...onnan tovább megállt a művészet értékelésében...nekem mondjuk a legmesteribb művész még mindig a természet...mindig megtalálom benne a saját izlésvilágom...és örülök neki nagyon...de nagyon értékelem az egyik haverom képeit is, látok benne fantáziát, pedig nem látható egy kiállításon sem...a művészetet így képtelen vagyok definiálni...azt megteszik helyettem mások...

FoX 2005-06-09 09:13

Idézet:

killkuk@c eredeti hozzászólása

de, de ... egy mégis ... miért? :confused:

Miert ne? ;)

"Abban a pillanatban, amikor valaki elfogad minket, abban a pillanatban úgy tudunk nőni magunkban, akik mi vagyunk, hogy ne kelljen állandóan küzdeni azok ellen az erők ellen, amik ránk hatnak, hogy így kell lenni, úgy kell lenni, ezt kell csinálni, azt kell csinálni. És még egyszer azt mondom, hogy mindenki azt akarja, hogy színészkedjél. És egy jó terapeuta, amiből sajnos nagyon kevés van a világon, abban segít, és bátorít, hogy hagyjuk a színházat, nem kell azt játszani, nem kell alakítani azt a karaktert, amit a társadalom, a szüleid, a tanítóid mondanak, és hogy a világ elég gazdag és szeretettel teli ahhoz, hogyha te önmagad leszel, akkor sem leszel egy darab szar. Mert mindenki azt mondja neked, hogy te egy darab szar vagy, azt pedig takard be aranylemezzel, tehát aranyozd be azt a szart, ami te vagy. És akkor nagyon félünk egymástól, mert ha közel kerülünk egymáshoz, hozzáérünk a látszó aranyhoz, és akkor azon az ujjunk keresztülmegy, és akkor a szarba érünk. Ettől fél a legtöbb ember, hogy nehogy közel kerüljünk egymáshoz, mert akkor megtudod, hogy az alakításod mögött csak egy ronda, szaros ember vagy."

http://www.daath.hu/showText.php?id=108

énnemis 2005-06-09 09:19

Idézet:

Így van...az emberekbe beletáplálnak ezeregy definíciót, ideológiákat, eszméket, elméleteket fogadnak el, így nem is tudnak már rácsodálkozni arra amit egy 5 éves kisgyerek észrevesz, mivel neki még nem magyarázták el hogy mit kell gondolni egy parkról...a kisgyerek figyel, rácsodálkozik az apró részletekre, és örül a felfedezésnek...egészen addig amíg bele nem táplálnak előre elkészített programokat...amik alapján tudja hogy mit kell gondolni...így nem fog semmire rácsodálkozni, nem fog semmit felfedezni, hiszen már van egy definíciója a miértekről...és ehhez ragaszkodik ha sikerült a beprogramozás...így van annyi szürke, nagyon okos ember, aki ahhoz ragaszkodik, amit beprogramoztak neki...komoly, felnőtt emberek, akik elvesztették a felfedezés örömét, megszűntek gyereknek lenni, mégis nagyon gyerekek legbelül...soha nem lesznek képesek önállót alkotni...és rengeteg ilyen ember van...és rengeteget szeretnének még csinálni...de a világ változik, és változott az idők során...mindig lesznek művészek, akikket nem értenek meg, nem fogadnak el, nem értékelnek...hogy kinek mi a művészet? Ezeknek az ember gépeknek általában egy kiválasztott klasszikus múvei...onnan tovább megállt a művészet értékelésében...nekem mondjuk a legmesteribb művész még mindig a természet...mindig megtalálom benne a saját izlésvilágom...és örülök neki nagyon...de nagyon értékelem az egyik haverom képeit is, látok benne fantáziát, pedig nem látható egy kiállításon sem...a művészetet így képtelen vagyok definiálni...azt megteszik helyettem mások...

ez így igen:)

FoX 2005-06-09 16:02

" Ami a zent illeti, lényegét az előzőekben említett tíz kép segítségével érthetjük meg:
  1. A paraszt tanácstalanul keresi ökre nyomait.
  2. Boldogan megtalálja a nyomokat.
  3. Megtalálja magát az ökröt, azaz saját énjét.
  4. A paraszt megragadja a gyeplőt, de ez nagy fáradtságába kerül. Ez arra utal, hogy még a lényeglátás elérése után sem nyugodott meg az ember valamennyi rendezetlen ösztöne. Valójában még nem ura énjének. Szelleme még nem szabad.
  5. A paraszt gyeplőn vezeti ökrét: lassan az ember megszerzi az uralmat önmaga fölött. Ez azonban még mindig fáradtságos.
  6. A paraszt az ökör hátán lovagol, miközben vígan furulyázik. Most már simán megy minden, nem kell erőlködni. Ekkor vált az ember igazán megvilágosodottá.
  7. Már nem látható az ökör, a paraszt egyedül van, teljes megelégedettséggel ül a háza előtt: Az ember nemcsak összhangba kerül énjével, hanem egyé is válik vele.
  8. Sem a paraszt, sem az ökör nem látszik. Csak egy kört látunk, melynek közepe üres: minden ellentét megszűnt. Már a megvilágosodáshoz sem ragaszkodik. Olyan ellentétek, mint megvilágosodás és nem-megvilágosodás, már nem léteznek számára. A két utolsó kép a megvilágosodás teljes hatását ábrázolja:
  9. Tájat lázunk virágokkal, ez azt jelenti: a megvilágosodott személyen kívül semmi sem változott. Most mindenben béke van. Mindaz, amitől nagy igyekezettel meg akart szabadulni, megdicsőülve tér vissza hozzá.
  10. A paraszt a városba megy: a megvilágosodott az emberek közé vegyül, hogy mindnyájukat az igazi szabadsághoz és megvilágosodáshoz vezesse. A megvilágosodott most már minden erejét embertársainak szolgálatába állítja."

psychic 2005-06-09 16:26

egyik általános iskolai volt osztálytársam, pont ebbe a Zen, Buddhizmus, Isten, Jézus ... témákba "csavarodott" bele!!! kb két hónapja lett öngyilkos !!! :(

FoX 2005-06-09 17:59

Idézet:

egyik általános iskolai volt osztálytársam, pont ebbe a Zen, Buddhizmus, Isten, Jézus ... témákba "csavarodott" bele!!! kb két hónapja lett öngyilkos !!! :(

Csunyan bele lehet, ha valahol elcsuszik a dolog. Ugy gondolom en is, ovatosan kell banni az ilyesmivel. Ami az egyiknek gyogyszer, az a masiknak mereg.

Dorci 2005-06-09 21:04

Jól esô volt ezt az oldalt végigolvasni!!! Nagyon tetszettek a gondolatok, szal télleg jó volt!!!
Köszi mindenkinek!!! :)

psychic 2005-06-09 22:27

Idézet:

lehet h senkisem programozott be senkit, egyszeruen megtanultuk azt a külvilágból, hogy miként reagaljunk le dolgokat. ezek tudatosan ésh tudattalanul történhettek...(jo most mondhatjatok azt h a kulvilag ésh benne elok programoztak...de sztem akkor beszelhetunk programozasrol, ha nagyon nem akarod sajat magadtol tenni azt a dolgot amit elvarnak toled, ésh akkor ezt büntetéssel vagy szankcioval, vagy tok mind1 mien eszkozokkel de betartatjak veled...vagy esetleg csokival jutalmaznak, vagy megsimizik a buksidat...

gvendolin 2005-06-10 00:24

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Csunyan bele lehet, ha valahol elcsuszik a dolog. Ugy gondolom en is, ovatosan kell banni az ilyesmivel. Ami az egyiknek gyogyszer, az a masiknak mereg.

ez nagyon igy van. balansz.

daylight 2005-06-10 01:07

saJNos ma mÁR azÉLet úgyZAJlik, h fÜggünCk 1 reNDszerTől...amiBen
tÉNYleges vANNAck definÍciók, koRLátock....ésHA mindENNEck megFELelt as emBer,
ezeK utÁn maRAd as, h hOGYan isH érZI magÁT az eMbEr a viLÁgban..esen tÚl
taLÁLhatJa meg mINDast ami őT telJes méRTékben kiFEjeZi.........tELEjesen egéSSZé
egÉSZíti ki...vAGy éPPen amin keREsztül "haLLatJa a hANgJát" a vILágBa, eRRe peDIG
aZ egyIk leGALkalMasAbb a mŰVészet.

szTem elÉG tágÉS szÉles köRŰ ma mÁR, h mINDenki megTAláLLja szÁMára ast, aMi
a legKÖZelebb áLL gonDOLAtaiHoz és éRZéshVilágáHoz.

FoX 2005-06-10 08:11

Idézet:

lehet h senkisem programozott be senkit, egyszeruen megtanultuk azt a külvilágból, hogy miként reagaljunk le dolgokat. ezek tudatosan ésh tudattalanul történhettek...(jo most mondhatjatok azt h a kulvilag ésh benne elok programoztak...de sztem akkor beszelhetunk programozasrol, ha nagyon nem akarod sajat magadtol tenni azt a dolgot amit elvarnak toled, ésh akkor ezt büntetéssel vagy szankcioval, vagy tok mind1 mien eszkozokkel de betartatjak veled...vagy esetleg csokival jutalmaznak, vagy megsimizik a buksidat...

A vilag programoz fel... aztan egesz eletedet azzal toltod, hogy az agyadban futo programhoz probalod igazitani a valosagot. Veszel hazat, tv-t, hangfalakat, hatha boldog leszel. De a valosagot soha nem sikerul igazan ugy formalni, ahogy a programod kivanja, ezert soha nem leszel tokeletesen elegedett semmivel. Maximum neha, kicsit... napokra... minden csoda 3 napig tart. ;) Lehet, olyan hazad lesz, amilyet szerettel volna mindig, jo allasod lesz, diplomad, csaladod, ahogy azt elvartak toled, es megsem leszel boldog, mert valami mindig hianyzik. Valami sosem stimmel teljesen.
Mindenki rohan, nincs ido semmire, mindenki a sajat gondolataiban, a sajat abrandjaiban es gondjaiban el, kozben az elet elrohan mellette, es o azt sem tudta mit is jelent elni.
Nincs ebben semmi rossz, sem semmi jo. Ez a dolgok rendje. ;)

psychic 2005-06-10 09:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
A vilag programoz fel... aztan egesz eletedet azzal toltod, hogy az agyadban futo programhoz probalod igazitani a valosagot. Veszel hazat, tv-t, hangfalakat, hatha boldog leszel. De a valosagot soha nem sikerul igazan ugy formalni, ahogy a programod kivanja, ezert soha nem leszel tokeletesen elegedett semmivel. Maximum neha, kicsit... napokra... minden csoda 3 napig tart. ;) Lehet, olyan hazad lesz, amilyet szerettel volna mindig, jo allasod lesz, diplomad, csaladod, ahogy azt elvartak toled, es megsem leszel boldog, mert valami mindig hianyzik. Valami sosem stimmel teljesen.
Mindenki rohan, nincs ido semmire, mindenki a sajat gondolataiban, a sajat abrandjaiban es gondjaiban el, kozben az elet elrohan mellette, es o azt sem tudta mit is jelent elni.
Nincs ebben semmi rossz, sem semmi jo. Ez a dolgok rendje. ;)

respect;)

szaladnak az emberek, szaladok én ish, vmire mindig várnak (pizzafutár, busz, érzés, barát, szerelem...stb), vmire én ish várok, talán ezekre a pillanatokra vártam, h tudatosuljon bennem az h az tudatosodást nem én irányitom, de vhogy mégish, ésh közben mégsem. talán azért hajkurászom a pénzt 1000L, mert ugy fogtam fel a világot, h akinek sok pénze van, az boldog, mert a pénzem lehet boldogságot venni...
volt ido mikor sok pénzem volt, ideig oraig eltakarhattam magam elol valosagot...ahogy mondod kedves fox, tv-vel, hifi...ami latszolagos boldogsagot okozott...pedig csak azért vettem meg mert a tobbieknek ish van...
jajj...nah most fejezem be, mert a diskurzus tulmutat a topik adta lehetosegeket, ésh még a végén megbéklyoznak...mikozben, azzal h "örultnek" titualnak, sajat maguk korlátait fedik fel...
nah jooo inkább...semmi...vmi...
pfff...

lehet ki kéne torolnom ezt a hozzaszolast..............

killkuk@c 2005-06-10 10:11

Idézet:

respect;)

szaladnak az emberek, szaladok én ish, vmire mindig várnak (pizzafutár, busz, érzés, barát, szerelem...stb), vmire én ish várok, talán ezekre a pillanatokra vártam, h tudatosuljon bennem az h az tudatosodást nem én irányitom, de vhogy mégish, ésh közben mégsem. talán azért hajkurászom a pénzt 1000L, mert ugy fogtam fel a világot, h akinek sok pénze van, az boldog, mert a pénzem lehet boldogságot venni...
volt ido mikor sok pénzem volt, ideig oraig eltakarhattam magam elol valosagot...ahogy mondod kedves fox, tv-vel, hifi...ami latszolagos boldogsagot okozott...pedig csak azért vettem meg mert a tobbieknek ish van...
jajj...nah most fejezem be, mert a diskurzus tulmutat a topik adta lehetosegeket, ésh még a végén megbéklyoznak...mikozben, azzal h "örultnek" titualnak, sajat maguk korlátait fedik fel...
pfff...

semmiképpensenem... :o

FoX 2005-06-10 10:14

Idézet:

respect;)

pfff...

szerintem ez boven belefer a filozofia temaba :) (max engem is megkoveznek :D)

vajon ki az orult... mer' ha szetnezek... hat... lehet en orult vagyok, de ahogy tapasztalom jobban erzem magam igy, mint mikor ugy voltam orult ahogy a rohano tomegek... szoval ha ez az orulet, ez okes. maradhat :D

psychic 2005-06-10 10:21

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
szerintem ez boven belefer a filozofia temaba (max engem is megkoveznek )

vajon ki az orult... mer' ha szetnezek... hat... lehet en orult vagyok, de ahogy tapasztalom jobban erzem magam igy, mint mikor ugy voltam orult ahogy a rohano tomegek... szoval ha ez az orulet, ez okes. maradhat

az Isten szerelmére, FoX, legalább ne hangoztasd ;) :D

freeman 2005-06-10 10:25

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása

Arra gondoltam azzal a mondattal, hogy hm... eled az eleted, a mindennapjaid. Az, hogy az eleted boldog-e, hogy teljes-e, rajtad mulik csak. Magad teremted meg a kis vilagodat, amibe azt engedsz be, amit es akit te akarsz, es ahogy te akarod. Most azt hagyjuk, hogy masok karara ne tegyel dolgokat. Ha harmoniaban vagy a valosaggal, vagy azzal, amit annak hivsz, es magaddal, akkor valahogy mindig olyan dolgok tortennek, olyan emberek kerulnek az utadba, akik vagy amik "szuksegesek" szamodra. Vagyis te teremted a sajat vilagodat a harmonia altal. Ez olyan butan hangozhat, de nem tudom jobban szavakkal leirni :) Es igy nagyon tomor is :D

Erre csak annyit tudok mondani, hogy 100% egyetértek vele.

Szerintem nagyon jól megfogalmaztad. :)

FoX 2005-06-10 10:25

Idézet:

az Isten szerelmére, FoX, legalább ne hangoztasd ;) :D

oooo, csak beszelek ossze-vissza... nem is tudom mirol :D egy ismerosom ismer valakit, aki hallott dolgokrol... ;)

freeman 2005-06-10 10:26

Annyival egészíteném ki, hogy a kulcsfontosságú része, az a harmóniában levés a valósággal (a szubjektívvel is és az objektívvel is egyaránt).

ha valaki struccpolitikát folytat, vagy manipulált a gondolkodása és a valóságképe, akkor ez már nem müködik.

psychic 2005-06-10 10:32

Idézet:

Annyival egészíteném ki, hogy a kulcsfontosságú része, az a harmóniában levés a valósággal (a szubjektívvel is és az objektívvel is egyaránt).

ha valaki struccpolitikát folytat, vagy manipulált a gondolkodása és a valóságképe, akkor ez már nem müködik.

csak gyártod ésh keresed a magyarázatokat ... ;)

felesleges mondanod, ezt a struccpolitika dolgot, hiszen, akinek szolna az else olvassa, vagy ha elolvassa, a figyelme ugyish atsiklik efelett, vagy elhiteti magaval hogy igy van, ésh ész nélkül helyesel ... ;)

psychic 2005-06-10 10:33

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
oooo, csak beszelek ossze-vissza... nem is tudom mirol :D egy ismerosom ismer valakit, aki hallott dolgokrol... ;)

csakhogy meglegyen a 10kar. >>>>>>>>>>>>>>>>>> DETTO!!! ;)

FoX 2005-06-10 10:35

Idézet:

hat igen... es tenyleg nagyon sokszor el lehet csuszni... en azt tapasztaltam - ami nem biztos, mer' semmi nem biztos -, hogy attol a pillanattol, ha az ember elkezd ketseg nelkul hinni egy ideologoiaban, legyen az vallas, tudomany, stb, mar bajban is van. marpedig nagyon konnyu ideologiakat gyartani, es azokba kapaszkodni, vagy meglevokhoz csatlakozni.

freeman 2005-06-10 10:36

Idézet:

csak gyártod ésh keresed a magyarázatokat ... ;)

felesleges mondanod, ezt a struccpolitika dolgot, hiszen, akinek szolna az else olvassa, vagy ha elolvassa, a figyelme ugyish atsiklik efelett, vagy elhiteti magaval hogy igy van, ésh ész nélkül helyesel ... ;)

Én már megtaláltam. :p

Oh Guru Mester Uram, áldozna rám pár percet ebédelési célból, eme földhözragadt anyagias gondolkodású, züllött ifjú szellemi világosságának fejlesztése céljából? :rolleyes:

psychic 2005-06-10 10:42

Idézet:

Én már megtaláltam. :p

Oh Guru Mester Uram, áldozna rám pár percet ebédelési célból, eme földhözragadt anyagias gondolkodású, züllött ifjú szellemi világosságának fejlesztése céljából? :rolleyes:

Ha megtaláltad, add kölcsön, nem örökbe...csak egy kicsit...

Rád mindig van időm, Megvilágosodott Tanítóm!!! ;)

freeman 2005-06-10 10:44

Idézet:

Ha megtaláltad, add kölcsön, nem örökbe...csak egy kicsit...

Rád mindig van időm, Megvilágosodott Tanítóm!!! ;)

:D :D

Nem tudom kölcsönadhatom-e.... Ugye nagyon vigyázol majd rá? Nehogy ellopják tőled valami pszájtrensz partinak nevezett rendezvényen :p

freeman 2005-06-10 10:55

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
hat igen... es tenyleg nagyon sokszor el lehet csuszni... en azt tapasztaltam - ami nem biztos, mer' semmi nem biztos -, hogy attol a pillanattol, ha az ember elkezd ketseg nelkul hinni egy ideologoiaban, legyen az vallas, tudomany, stb, mar bajban is van. marpedig nagyon konnyu ideologiakat gyartani, es azokba kapaszkodni, vagy meglevokhoz csatlakozni.

Erről eszembejutott egy két régebbi ismerősöm akik nagyon hiányoznak néha... :(
Velük lehetett ilyen témájú dolgokat is a velejéig kitárgyalni úgy, hogy végig megvolt a közös kommunikációs hullámhossz... ritka az ilyen ember, ha Nektek van ilyen, becsüljétek meg ám! :)

Ami pedig a kétség nélküli hitet illeti, az egy olyan dolog amire szükség van, és komoly potenciált hordoz. Minden ember képes rá, ez a "hit" dolog viszi előre a fejlődést. Itt a kulcsfontosságú tényező az, hogy mibe "teszed bele" a hited.
Egy (vagy több) emberbe? Egy ideológába? Saját magadba?

A hit adja meg azt az erőt aminek a segítségével a nehézségek, problémák, rizikók és veszteségek fenyegetettségében is dolgozunk és haladunk és szívósan kitartunk.

Van aki allahért tart ki, van aki jézusért, van aki a családjáért, van aki egy torzszülött eszméért. Van aki egy illúzióért, van aki a saját akaratából elfogadott értékrendért.

Mi emberek képesek vagyunk beleavatkozni ebbe a rendszerbe és átformálni. És egy dologban biztosak lehetünk: Ha te nem tetted vagy teszed meg, akkor megteszik helyetted mások: a média, a politikia, a fogyasztói társadalom agymérnökei.

psychic 2005-06-10 11:01

Idézet:

:D :D

Nem tudom kölcsönadhatom-e.... Ugye nagyon vigyázol majd rá? Nehogy ellopják tőled valami pszájtrensz partinak nevezett rendezvényen :p

együnk vmit, mert éhes vagyok...nem rohanok sehova;)

fox, te nemvagy éhes?

FoX 2005-06-10 11:11

Idézet:

Erről eszembejutott egy két régebbi ismerősöm akik nagyon hiányoznak néha...
Velük lehetett ilyen témájú dolgokat is a velejéig kitárgyalni úgy, hogy végig megvolt a közös kommunikációs hullámhossz... ritka az ilyen ember, ha Nektek van ilyen, becsüljétek meg ám! :)

Ami pedig a kétség nélküli hitet illeti, az egy olyan dolog amire szükség van, és komoly potenciált hordoz. Minden ember képes rá, ez a "hit" dolog viszi előre a fejlődést. Itt a kulcsfontosságú tényező az, hogy mibe "teszed bele" a hited.
Egy (vagy több) emberbe? Egy ideológába? Saját magadba?

:) Korulottem sok ilyen ember van.
En nem hiszek semmiben, de mindenben hiszek, mindent tudok, es nem tudok semmit ;) :p

De, kezdek ehes lenni enis.

psychic 2005-06-10 11:15

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Korulottem sok ilyen ember van.
En nem hiszek semmiben, de mindenben hiszek, mindent tudok, es nem tudok semmit
De, kezdek ehes lenni enis.

én sem hiszek semmiben (már?), talán azért mert úgy érzem h a semmiben minden benne van;) ne hidd el amit mondok, főleg nekem nem szabad elhinnem amit saját magamnak mondok ;) hihi

freeman 2005-06-10 11:19

Fox, gyere velünk ebédelni egyszer :)

Szeretettel meghívunk spirituális önsegélyezö körünkbe :D :p

FoX 2005-06-10 11:24

Idézet:

én sem hiszek semmiben (már?), talán azért mert úgy érzem h a semmiben minden benne van;) ne hidd el amit mondok, főleg nekem nem szabad elhinnem amit saját magamnak mondok ;) hihi

magamnak ense hiszek :D sokaig hittem, es aztan kiderult, hogy atvagtak ;)

psychic 2005-06-10 11:28

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
magamnak ense hiszek :D sokaig hittem, es aztan kiderult, hogy atvagtak ;)

nem mondok semmit...azaz nem irok semmit...ésh mégish ebben minden benne van :D

psychic 2005-06-10 11:31

Idézet:

Fox, gyere velünk ebédelni egyszer

Szeretettel meghívunk spirituális önsegélyezö körünkbe :D

nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk ;)

amugy egyszer ő ish megéhezik...majd szol, ésh lehet h akkor pont véletlenul éppen mi ish éhesek leszunk...vagy nem:)

freeman 2005-06-10 11:34

Idézet:

nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk ;)

amugy egyszer ő ish megéhezik...majd szol, ésh lehet h akkor pont véletlenul éppen mi ish éhesek leszunk...vagy nem:)

Uram, magának teljesen igaza van. :)

FoX 2005-06-10 11:37

Idézet:

nincsen spirituális önsegélyező kör...egyszeruen...csak vagyunk

Hol ebedeltek? Melyik dimenzioban? Esetleg a vendegloben a vilag vegen? ;)

Egyebkent idokozben rajottem mit tudok. ;)

Tudok új topicokat nyitni
Tudok válaszokat küldeni
Tudok csatolmányokat küldeni
Tudom szerkeszteni a hozzászólásaimat

psychic 2005-06-10 12:00

Idézet:

FoX eredeti hozzászólása
Hol ebedeltek? Melyik dimenzioban? Esetleg a vendegloben a vilag vegen? ;)

Egyebkent idokozben rajottem mit tudok. ;)

Tudok új topicokat nyitni
Tudok válaszokat küldeni
Tudok csatolmányokat küldeni
Tudom szerkeszteni a hozzászólásaimat

nemkomplett :)

freeman 2005-06-10 12:18

Most hirtelem rám szakadt az aláírásod tartalma, szoszo...

hmm...

asszem most értettem meg azt amiről a multkor beszéltünk...

de 1 picit fel is kavart. :rolleyes: :)

A pontos idő 12:24 , a GMT +2 időzóna szerint.