Welcome to GOA.HU Psychedelic Trance Community Mark forums read | View Forum Leaders
GOA.HU Psychedelic Trance Community

bizonyára.
Bejegyzés értékelése

Félelem és reszketés Budapesten

Posted 2009-12-16 at 22:59 by NasCa

"Egyszer mindenbe bele kell kóstolni az életben. Jó pár évvel ezelőtt, egy kemény télen botcsinálta hajléktalan voltam a fővárosban. Egy hetet terveztem, de három napig bírtam csak, mert a folyamatos hideg a csontjaimig hatolt, teljesen összetört és kifárasztott. Maga a fagyhalál állítólag kellemes dolog, na de a sok reszketés és szenvedés, ami megelőzi, roppant kellemetlen. Nappal még csak-csak megvoltam valahogy, az este is eltelt azzal, hogy a metrón végállomástól végállomásig zötykölődtem, el-elbóbiskolva. Hanem amikor bezárt a metró, nem maradt más, mint kivert kutyaként bolyongani a huzatos utcákon, lépcsőházi ajtókat próbálgatni, hátha nyitva felejtették valamelyiket, és örülni annak, hogy hurrá, a biciklitárolóban plusz nyolc fok is van.

Szorozzuk meg ezt a három napot ezerrel, és nagyjából el tudjuk képzelni (dehogy tudjuk!), mit él át egy hajléktalan tíz-húsz év alatt. Nem csoda, hogy mind betegek, nem csoda, hogy sokan közülük isznak, csoda ellenben, hogy évekig, évtizedekig bírják. A menhelyesek szerint egy utcán töltött év három normális évvel ér fel. Hát ezért néz ki egy ötvenéves hajléktalan hetvenéves öregembernek."

/forrás: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/vivaro//
Olvasás 1367 Kommentek 0 Címkék módosítása
Összes komment 0

Kommentek

A pontos idő 19:27 , a GMT +2 időzóna szerint.