PDA

Teljes verzió megtekintése : 2012, DECEMBER 21. MAyA kalendárium vége...

oldal : [1] 2

dorothy
2005-08-21, 15:08
...és egy "új korszak kezdete"....

http://www.greatdreams.com/mayan-calendar.jpg

vannak akik "tudják"... de mit is mesélnek??

Funkbwoy
2005-08-21, 16:57
csaknem... :)

bleifrei
2005-08-21, 18:38
jó téma :)

vkinek meg van a következő könyv elektronikus verzióban?
The Mayan Factor : Path Beyond Technology by Jose Arguelles

davidvincent
2005-08-23, 14:28
http://www.tenochtitlan.com/img_4z2l3j8a0d/IMG_7808-mc-0512-0512.jpg

nemi kavarodás. az ábra fent az azték naptár...

Krisz
2005-09-01, 05:06
Hééééé!!!!! Ezt ne csináljátok!!!!! Jól felvillanyozzátok az embert, aztán meg semmi.....

MRencia, drága, engem speciell érdekelne a téma!!!!

bleifrei
2005-09-01, 17:18
Hééééé!!!!! Ezt ne csináljátok!!!!! Jól felvillanyozzátok az embert, aztán meg semmi.....

MRencia, drága, engem speciell érdekelne a téma!!!!

Pár link, ami hirtelen eszembe jutott:

Érdekesség:
A következő oldalon van egy barátságos konvertáló makró, ami születési dátum alapján kiszámolja, hogy mi a csillagjegyed vagy ahogy a maják hívják kin-ed:

http://www.tortuga.com/findkin/findday.cfm

Mindenféle:
többek között részletesebb jellemzést is találsz az adott kin-hez meg persze minden egyebet, pl. hogy mi ez az egész maja jövendölés, asztrológia, mitológia, satöbbi, satöbbi...

http://www.astrodreamadvisor.com

üdv!

freeman
2005-09-04, 17:08
Egy új, jobb, érzékenyebb tudatosság kezdete amely globális lesz, állítólag. :rolleyes:

LOBOT
2005-09-04, 19:35
Cosmic Moon
Yellow Electric Sun ..
I seal the Matrix of Universal Fire ..............

wááááááá....... :) ........2o12??Hm..hol is kéne akkor lenni..7 jear multán :rolleyes: hm...

((((((((((szülőszobán??.... :D ))))))))))aztán LOBOT Junior superélzékeny tudattal megválltja az új Világt.........
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ElftERROR1st
2005-09-04, 20:31
ehez a témahoz ajanlanám...Graham Hancock......Istenek Kézjegyei...cmű könveet en moost tartook a felénelé kb..és hmm érdekes...szal akit erdekelnek az ijen dolgook mindenképpen ajanloom neki:).......bar ebben a könyvben ezt a datumot 2012 12 23 ara teszik..szal....

amud a könyv elég részletesen foglalkozik delamerika ókori építményeivel dolgaival..mindennel..megdöbbentő dolgokra mutat rá...ajánlom:D

LOBOT
2005-09-04, 21:46
2 day ide or oda.....
de meik lehet a igaz???????????????azé érdekelne..
a 21es szám sokkal misztikusabb..nekem..

énis ajánlok 1 könyvt, nemtom mi a cime, azaz aszszem annyi, h !!!!!! :)

számmisztika..

Perzsia...Orákulum...a 25ös szülinapra kaptam :)

..annnyira igazak a számok, h húúúúúúúúúúú....
1 Prana mesternéninél van, akihez már rég nem mentem ...most kicsit eszembe is jutott, h ez nem szép dolog.. deeeeeeeeeee....viszzzaszerzem és plédikálok maj belőle :)

Asoka
2005-09-05, 00:10
Most mirol is szol ez itten(kerdojel) :)
Allitolag a mayak voltak azok, akiknek sikerult az egesz nepnek egyszerre atlepni egy masik dimenzioba...

LOBOT
2005-09-05, 00:22
Aztán meg maj a Protoéknak sikerül :D :D :D :D

Asoka
2005-09-05, 00:33
Aztán meg maj a Protoéknak sikerül :D :D

Valoban(KERDOJELEKSOKASAGA):p en is megyek!!!!!!!!!!!:p

LOBOT
2005-09-05, 01:36
2o12-be akkor neondimenzijó kapoonyitás???wáááá! :D

Asoka
2005-09-05, 01:53
2o12-be akkor neondimenzijó kapoonyitás???wáááá! :D

7 EV!!!! Isteni szam....

LOBOT
2005-09-05, 02:09
7 EV!!!! Isteni szam....

a Bölcsesség és az intuitiv tudás száma :) ;)

Asoka
2005-09-05, 02:25
a Bölcsesség és az intuitiv tudás száma :) ;)

mi a fene...LOBOTholgy a szammisztikus.....:p hmmm.......;)

LOBOT
2005-09-05, 02:31
mi a fene...LOBOTholgy a szammisztikus.....:p hmmm.......;)

hááááááááát, tok esztaszt...fidelgetem mávagy 27 éve :D :p

Krisz
2005-09-06, 04:44
hááááááááát, tok esztaszt...fidelgetem mávagy 27 éve :D :p

Bazzz, én annak idején Cheiro könyvét olvastam a numerológiáról, még kiskoromban... Mint kiderült, nem kellett volna. :( Azt a könyvet is túl komolyan vettem... :o

Asoka
2005-09-06, 05:28
Bazzz, én annak idején Cheiro könyvét olvastam a numerológiáról, még kiskoromban... Mint kiderült, nem kellett volna. :( Azt a könyvet is túl komolyan vettem... :o

Mit jelent az, hogy tul komolyan vetted(kerdojel):)

Krisz
2005-09-07, 02:27
Mit jelent az, hogy tul komolyan vetted(kerdojel):)

Gondolj bele, hogy ha teljesen befogadó, hiszékeny gyerekfejjel azt olvasod, hogy vannak olyan emberek, akikkel nem igazán harmonizálsz, pusztán a születési dátumok miatt... Én szépen elkezdtem egy-két, felém teljesen nyitott , és velem normálisan viselkedő embert teljesen kerülni... Gondolj bele, mennyire nézhettek zárkózottnak, hülyének, stb. ... Hány értékes barátságtól estem el így, stb. :o
Ehhez jött még pluszba néhány kényszeres viselkedés, mert pl. a könyv a számodhoz illő dátumokat, napokat javasolt fontos tevékenységek végzéséhez, fontos eseményekhez. Ennél fogva nem akkor csináltam néhány dolgot, amikor kedvem lett volna hozzá, hanem időzítve - persze akkor már semmi kedvem nem volt, stb. Gondolj bele, hogy paráztam, amikor a gimnáziumi felvételim időpontja a könyv szerint a lehető legszarabb számú napra esett...
Persze felvettek, és ez fontos lépés volt a könyvből való kigyógyulásom felé... :)
Persze ma már tudom, hogy az ember belül érzi, hogy melyik a legmegfelelőbb időpont adott dolgokra, érzi, mi a jó neki - pont úgy, ahogy szerintem ha kívánunk egy adott ételt (nem a látványingerek hatására!!!!), akkor az azért van, mert az tartalmazza azt az anyagot (ásványi sót, vitamint, stb.), amire a szervezetünknek szüksége van...
Rájöttem, hogy nem szabad semmit sem magunkra kényszeríteni. (Munkába járni persze kell... :( )

LOBOT
2005-09-10, 17:05
háááááááááááááááát...ez télleg éldekes..
a számok nemcsak dátumok!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

kilóméterkövek, kártyalapok, betűszámok, szorzatok, a tipikus-1 cdn hanyas trekk :-DDD, az időő, ami nem fetétlenül dátum és sorolható hoszzzan..

Én figyelem, de nem hiszek a jósolt időpontokban...se.. :o

az Orákulum szelint 7o-ig van jelentősége minden számnak önmagában../sze ezt avval madalázzák, h
a kor..7o-től 1oo-ig átalánositvagyon..

Naon hiteles....

Péel.......

a hármas...

Az ellentétek feloldásának száma 1 magasabb fokon.Az extrém szélsőségek 1máshoz való közelitésének és az ellentmondó polusfeszültségek legyőzésének a száma is.
TEST, SZELLEM, LÉLEK..
Kezdet, közép, vég..
A 3as a haladás száma...

a hetes..

A Bölcsesség száma.A mélység és a tudatalatti száma, az Élet mély alapjaihoz való titokzatos eljutásé, a teljesen zárt körforgásé.Az érettség és 1 új fázisba való átmenet mindig a 7dik évben megy végbe.
Dinamikus 3as + a viszszafogó 4es öszszeolvadásából jön létre, magának az Élethez az ideal száma, melyet a hetes ritmusa jellemez.A Hold minden 7-dik napon új fázisba lép.A 7es jegyében élő Emberek gyakran rendkivül okosak, intuitiv tudással birnak olyan öszszefüggésekről, melyek mások elött titokban maradnak és képesek rá, hogy a legzavarosabb öszszeviszszaságban is felismerjék a világos struktúrákat.Mindez megbecsült, de éppúgy félelmetes tanácsadókká teszi Őket, 1részt mélyreható tudásuk, másrészt érzékeny természetük és nyugalom utáni vágyuk a hetes embereket (LOBOTOKAT :) )elszigetelődésre űzi,,
Igen okosan kell partnert választaniuk, sem 1 másik 7es, sem 1 oan ember nem válik a javukra, aki nem képes a bennük meglévő mélységek legalább valamelyes átérzésére.

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))

Asoka
2005-09-10, 23:27
A szamok...Krisz most mar ertem mire gondolsz! Ebbe en is beleestem amikor az eletembe kerultek ezek a dolgok...es most nem csak a szammisztikara gondolok.
Most ugy latom, ezeket meg kell tanulni meglatni mikor jelzes ertekuek es akkor sokat tudnak segiteni.

LOBOT!! Az 1-es szamrol is van ilyen jellemzesed(KERDOJEL):)

LOBOT
2005-09-10, 23:44
van.... 1 + 1 = 1 :D ;) ha szelelem, ha meg nem akkol sok, azaz sokkkk :D

majha viszszaszeleztem a könyvt, akkor akál /sze, méne..leirom..beirom..

Asoka
2005-09-11, 00:56
van.... 1 + 1 = 1 :D ;) ha szelelem, ha meg nem akkol sok, azaz sokkkk :D

majha viszszaszeleztem a könyvt, akkor akál /sze, méne..leirom..beirom..

remek...koszonet:)
egyebkent meg nalam az 1+1 a szerelemben is 2........................................

LOBOT
2005-09-11, 01:04
............pont kiestem a padból, amikó tanútuk.. (kéldőjel) .. :D

jó, leden 2, de szejintem akkois 1...... :) + :) = :)

Asoka
2005-09-11, 01:29
............pont kiestem a padból, amikó tanútuk.. (kéldőjel) .. :D

jó, leden 2, de szejintem akkois 1...... :) + :) = :)

neked 1 nekem 2.....az 3(KERDOJELek))):p;)

LOBOT
2005-09-11, 01:32
neked 1 nekem 2.....az 3(KERDOJELek))):p;)

eszes 1 bligád vaunk (fekijátójelekek) :p

Asoka
2005-09-11, 01:52
eszes 1 bligád vaunk (fekijátójelekek) :p

ha szammisztikailag nezzuk a 3 nem rossz.... :rolleyes:
bar ezt mintha egyszer mar megteremtettuk volna...

psykex
2005-09-13, 03:50
hythmic Moon day 19
Year of the Red Electric Moon
kin 187: Blue Overtone Hand
I Empower in order to Know
Commanding Healing
I seal the Store of Accomplishment
With the Overtone tone of Radiance
I am guided by the power of Vision

az a napkalendarium vagy micsoda szerintem en ilyen vagyok
akkor most ez jo ? :) hue kerdes ... nulla pont
amugy van egy olyan hogy nev misztika a www.ezo.hu -n
eskuszom beirtam csomo haverom es mindenkinek bejott
en 2x ordog + 2x hold ha beirom a nevem + a becenevem

de arrol hogy mayak atleptek a nem tudom milyen portalt egy mas dimenzio fele egyszerre, arrol hol lehet olvasni ?

LOBOT
2005-09-13, 04:15
nemtom, h jóe.....az ien horoszkópos iszemaszomokról nincs is véleményem :rolleyes:

húúúúzááá kártyát, meg erre a hétre, h mileszz, megmegmeg...
az ujságokba is csak a helyet foglalja sztm...

okkkééééééé, a tsillagok,...meg télleg naonRákh és Skolpio vok..
PL:2oooben a Boommmon 15.ooo embelkéből 1 csákót, meg 1 Lobotot csipett meg 1 zkolpijó, kemény sztori volt, puuuuuuf naonnaon :eek:

...azóta figyelgetem is, h kik a páncélosok :cool:

télleg Kex?Aso?????mien stárjegyben érkeztetek?????????? :D ..

Asoka
2005-09-13, 04:32
En a tarotban hiszek....meg sose csalodtam benne...csak tudni kell a hatart...

Amudj meg Vizonto vok....:)

LOBOT
2005-09-13, 04:55
. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .
--------------------------

Asoka
2005-09-13, 05:30
. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .
--------------------------

JA AHAMMMMMM...................:p ujbol a lenyegretoresfolyik.......

Asoka
2005-09-13, 05:47
de arrol hogy mayak atleptek a nem tudom milyen portalt egy mas dimenzio fele egyszerre, arrol hol lehet olvasni ?

En nem tom...en a mennyei profeciaban olvastam errol meg meg valahol de mar nem tom hol...
Kulonben bisztos van olyan konyv ahol irnak errol bovebben...sztem a konyvesboltokban az eladok tudnak segiteni! VAGY!!!! Potala teahaz!!! Ott csupa illyen konyvek vannak:):)

Thomato
2005-09-13, 13:16
amúgy az időszámításunk is hibás, valójában Krisztus születése után 1705 év telt el...
olvasgassatok csak a www.kitalaltkozepkor.hu oldalon...

LOBOT
2005-09-13, 14:08
amúgy az időszámításunk is hibás, valójában Krisztus születése után 1705 év telt el...
olvasgassatok csak a www.kitalaltkozepkor.hu oldalon...

17o5 van????????????? :eek:
akko meszzzeméga Világvége :D 3oo év még mindig van :) ;)

futurefolk
2005-09-13, 15:03
Bizonyos szinten középkor van simán... pl : emberek mentalitása, meg ugy ami zusammen körül vesz minket mindennapjainkban...

d.

LOBOT
2005-09-13, 20:01
Bizonyos szinten középkor van simán... pl : emberek mentalitása, meg ugy ami zusammen körül vesz minket mindennapjainkban...

d.

allle-allle .......... bezony... de a másik végletis..a digatálissupercsúcsszájberszpészmindenemmárkásjajj jdejónekem 2733-as kategori : /

minden van, csak 2oo5 nincs??????? :D

psykex
2005-09-16, 01:18
milyen jegyben erkeztem ?
ilyen western szerint BAK ban
meg valaki aszonta hogy oroszlany a zizem :) aszcendensem
de nekem sosem furt tul nagy likat az oldalamba e za zegesz
na puszi & pa mindenkinek

Funkbwoy
2005-09-17, 23:55
nem tetszik, hogy az a hozzászólás volt az utsó, úgyhogy írok vmit...
egy tipp: első klónozott embernek gyereke születik, és ugyanúgy fog kinézni, mint a fater :P

Asoka
2005-09-29, 01:41
A maják több rendszer korelációján keresztül, napra pontosan kiszámították az ötödik, vagyis a nagy maja ciklus végét, amikor a pólus eltolódik, esetleg a Föld elhajlik tengelyén, vagy valami más történik?

Erre vonatkozóan több elmélet született.

Terence és Dennis Mckena a "The Invisible Landscape" címu könyvükben, a sámánizmus és a hallucinogén szerek tanulmányozása kapcsán, arról a végeredményrol számolnak be, hogy az emberiség 2012-ben hat napon át részese lesz "a feltámadásnak a fényben".

José Arguelles számításai szerint a 2012-es év a globális civilizáció teljes összeomlását, az anyag átalakulását, a Föld megtisztulását és újjászületését hozza. A következő korszak az információra, a kristályokra és a galaktikus összehangolódásra épül.

Az egyiptomiak hittek abban, hogy a Tejúton (az égi Nílus) keresztül a lélek eléri a Paradicsomot, az Oriont. Egyes értelmezések szerint az egyiptomi piramisok funkciója a lehetett, hogy segítse a fáraót az utazásban. Ugyanez a hitvilág tükröződik több észak-amerikai törzsnél is, akik úgy képzelik, hogy a Tejút mindkét végén kapu van.

davidvincent
2005-09-30, 12:44
Terence és Dennis Mckena a "The Invisible Landscape" címu könyvükben, a sámánizmus és a hallucinogén szerek tanulmányozása kapcsán, arról a végeredményrol számolnak be, hogy az emberiség 2012-ben hat napon át részese lesz "a feltámadásnak a fényben".

Ugyanerről, érdekes:http://www.levity.com/eschaton/Why2012.html

LOBOT
2005-09-30, 12:50
Misoda furaságok :eek: , de télllleg... :cool: Mileszz ittt?? :rolleyes:

davidvincent
2005-09-30, 13:25
nemtudom...de kezdek én is kivancsi lenni... :eek:

Asoka
2005-09-30, 14:15
nemtudom...de kezdek én is kivancsi lenni... :eek:

megsülünk!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

ElftERROR1st
2005-09-30, 16:47
Az egyiptomiak hittek abban, hogy a Tejúton (az égi Nílus) keresztül a lélek eléri a Paradicsomot, az Oriont. Egyes értelmezések szerint az egyiptomi piramisok funkciója a lehetett, hogy segítse a fáraót az utazásban. Ugyanez a hitvilág tükröződik több észak-amerikai törzsnél is, akik úgy képzelik, hogy a Tejút mindkét végén kapu van.

altalaban ugye a pilamisok épiteset az i.e 2500 kölülre teszik (ez a vilag altal elfogadott elmélet)) amikor udebar feltételezz építőik azaz egyes fáraók éltekés sirhejüknek szantak ezeket az építmenyeket....az azonban nem furcsa hogy egyik faraonak se volt ott a szarkofagja??...pelsze ezt könnyü a sirablokra fogni de ..hogyan juthattak volna be akalmejik piramisba is amikor meg a regeszeknek is alig sikerült????ezekmellet hogyan hozzhattak volna ki mindent de telleg mindent ugy a kamrak bol hogy meg egy ici pici gyürü fülbevalo ...se hatalmas szobor se semmi ne maradjon ott???? azonfelül mert nem voltak a sirkamrak kidiszitve különbözö rajzokkal ..??mert nem voltak ...sirfeliratok????vagy akarmi mas ami KONKRÉT bizonyítékkal szolgalt volna arra hogy ezek az epitmenyek a faraok vegső nyughejei vooltak?????
.....az egyiptologusok azonban ..nem vettek figyelembe egyes dolgokat mint pl azt hogy azt az modern szamitogepes programmal is bizonyossagot nyert tényt hogy a piramisokat i.e 10 450 körül építhették ugyanis a piramisok elhejezkedese az i.e 10 450 es időpontban ábrazolja az Orion csillagkép 3 csillagat(ekkor ezek a csillagok 13 000éves ereszkedesük vegpontjan voltak lathatoak....tehát...az orionnak 26 000 évébe kerül mire ujjra azon a ponton fog allni ahol akkor allt mikor a piramisokat építették...).......ekkor ezek a csillagok precceszios ciklusuk legalacsonyabb pontjan alltak ....és ezt az csillagallast örökitettek meg a piramisokban.......szamos mas erv is all ezen elmélet mellet....

davidvincent
2005-09-30, 17:10
huuuhh...node: még egy hiányzó láncszem a borzongato misztikához...
"A számítás ugyan így igaz, de igaza van azoknak az egyiptológusoknak, akik az egyébként igen kicsi eltérésekre is hivatkoznak. Ez azonban pontosan azt támasztja alá, hogy akkor hazudott volna az a bizonyos építőmester, ha ma tökéletesen pontosan tudnánk a dátumot azonosítani. Egy dolgot ugyanis o sem tudott előre kiszámítani, és ezek pedig a tektonikai mozgások. Valamint a földrészek vándorlásai. Ezért vannak valóban igen kicsi eltérések a számításokban.

Az Orion féle számításokhoz némi feltétel is szükséges. A teória csak akkor igaz, ha feltételezzük, hogy az egész Giza-i nekropolisz az összes építményeivel együtt egy tervfegyelmezett végrehajtása volt. Vagyis az egész komplexum egyszerre épült. Mindhárom piramisnak egyszerre kellet épülnie, legalább is az alapok szintjéig. Ha a teória igaz, akkor a Szfinxnek is jelentése van. Vajon csak a napéjegyenlőség miatt néz kelet felé? A fenti csillagászati számítás igaz lehet több időszakra is, például 36. 450-ben is, valamint minden egész 26. 000 évvel megtoldott dátumra is. Nos ha az Szfinx valóban csak oroszlán alakú volt az újrafaragása előtt, akkor a fenti 10. 450-es időpont bizonyítást nyer. Ugyanis az Oroszlán csillagkép kora beleesik az időpontba, mert az ie: 10. 970 és ie: 8810 között volt. Tehát ha a fenti piramiselmélet valóban az Orion csillagkép állását jelzi, akkor a Szfinx pedig kizárja, hogy más időpontra gondoljunk. Így lesz teljes az időpontjelölés teljes naptára. Most már csak az a kérdés, hogy vajon mi is történhetett ebben az időpontban, vagy miért volt olyan fontos ezt az időpontot jelölni ilyen hatalmas és időtálló építkezésekkel? Erre viszont csak elméleti teóriák léteznek. Abban az időben érkeztek meg az Első Istenek valahonnan a világmindenség mélyéről. Az Orion állásával akarták jelezni, hogy honnan jöttek, vagy esetleg hova távoztak? Periodikusan történik valami a földön, amire bennünket figyelmeztetni akartak. Ilyen lehet a föld mágneses pólusaink polaritás-váltása, mi egyesek szerint 2030-ban mások szerint 2230-ban fog történni. Ilyen lehet a négy bolygó együttállása 2012-ben. Ilyen esemény lehet a föld "felbukfencelése" amikor a déli pólus az északi helyére kerülhet. Bár erre kézzelfogható bizonyíték a mondákon kívül nincs. Valami itt Giza-ban elrejtve, amire fel akarták hívni a figyelmünket. Talán itt lehetne elrejtve Thot titkos tudása, amit az arra érdemeseknek fognak majd egyszer átadni! A fentiekkel párhuzamosan a piramisok alapját úgy alakították ki, hogy a SEKINÁ-k innen tudjanak startolni? Vagy egészen egyszerűen csak tudásukat akarták fitogtatni? Ugyan ki tudja? De meggyőződésem, hogy Egyiptom homokjában ott van a megoldás. Csak keresni kell."

ElftERROR1st
2005-10-01, 11:35
egyébként megfigyelhető a mitologiakban ...föleg a del amerika mitologiaban hogy ...ott is egymastol egeszen tavolaső hejeken...megjelenik egy rejtejes szakallas, köpenyes idegen aki civilizalja a népet.......ez a rejtejes idegen ..."istenként" viselkedik.....
a vegen fellazadnak elle..es elmenekül a rejtejes kigyo tutajan......meglepő hogy ugyan ugy..mint egyiptomben itt is kultikus jelentese volt a kigyonak..ezekkel a civilizáciot hozo alakokkal kapcs.
elképzelhető ...hogy egy szemely lenne....aki miutan eltünt egy kor...a tulélők között volt es át akarta adni a civilizacio csirajat az ujjonan megjelent "vadembereknek"...

figyeljük meg hogy az egyiptomi építeszet kultura....szinte a semmiből épült fel...a regeszek nem talatak....kezdetleges civilizaciora utalo nyomokat...egyiptom eccer csak kiviragzott fejlett faraok altal iranyitott tarsadalom lett.....

kritikus
2005-10-20, 12:04
ezt most hanyadik vilagvege (vagy korszak-lezarulas) lesz amit az elmult párszáz évben tutira megmondtak? :) az igazan vilagvege ott kezdödött h az ember letrejött.

davidvincent
2005-10-27, 22:58
erre az emberre gondolsz, nem-e?

"Adam Kadmon

Az ember alakú ős-kozmosz vagy kozmikus ős-ember motívuma nagyon sok teremtésmítoszban megtalálható, az eddigiekben említett motívumok (Világfa, őstojás) közül talán ez a leggyakoribb.
A kozmogonikus mítoszok elmesélik, hogy a makrokozmikus ember mely részeiből jöttek létre az egyes kozmikus dolgok, a bolygók, geológiai formák, az élővilág és a természeti jelenségek. Ezekben a mítoszokban közös az is, hogy elmondják, hogyan ment végbe a világ teremtése, hogyan áldozták fel az istenek a primordiális embert, miként darabolták fel a testét, és szórták szét testrészeit a világmindenségben.

A teremtés tehát egy gigantikus ember megszületésével kezdődött. Ez a makrokozmikus ember, az ezoterikus elnevezéssel illetve Adam Kadmon betöltötte az egész univerzumot, rajta kívül semmi sem létezett. Minden ebből az ősi létezőből ered: a csillagok, a tengerek és hegyek, a növények és állatok, valamint az emberiség is. A földi ember nem más, mint ennek az univerzumban szétszóródott makrokozmikus embernek a mikrokozmikus hasonmása. Ezt az üzenetet hordozza magában Hermész Triszmegisztosz tanítása is, a Tabula Smaragdina, vagyis a Smaragdtábla, mely a hermetikusok körében az analógiák tana néven ismert szöveget tartalmazza: "Ami fent van, megegyező azzal, ami lent van, és ami lent van, megegyezik azzal, ami fent van, így jön létre az egység csodája."
A legtöbb kozmikus ős-embert hermafroditának ábrázolják a mítoszok és a metafizikai tanítások. Így például kétneműnek írják le a kabbalista szövegek a kozmikus Ádámot, Adam Kadmont, az archetipikus embert. Adam Kadmon metaforikusan "Isten testét" is jelenti. Az androgün, azaz a kétnemű ember az alkimista szimbolikában a bölcsek kövének jelképe, mely a két egymást kereső ellenpólus eredeti egységét, az élet lényegét és a tulajdonképpeni teremtést jelenti.
Az alsó és felső világ megfeleltetéseit legjobban az az ábra szemléltetheti, mely megmutatja, hogy az ember testrészei mely állatövi jegyekkel állnak kapcsolatban. Ahogyan a makrokozmosz rendelkezik a tizenkét jeggyel, ugyanúgy az ember is: a fejétől, mely a Kosnak van rendelve, egészen a lábáig, mely a Halaknak felel meg.
A germán mitológia szerint a világ egy Ymir nevű óriás testéből készült. Ő "az első lélegző lény", aki a sötét, jeges, északi birodalom és a lángoló, tüzes, déli birodalom határán született a tűz és a jég egyesüléséből. Az istenek feldarabolták Ymirt, és testrészeiből megalkották a világot. Az Edda így írja le a történetet:
Formálták a földet:
Ymir húsából
hegyeket csontjából;
Dérhideg óriás
koponyája komor ég lett,
vérverítéke a tenger."
Az azték világteremtő egy Tloque Nahauque nevű isten, aki egymaga férfi és nő.
Az egyiptomi kozmogóniákból elsőként Osiris története juthat eszünkbe, akit gonosz testvére feldarabolt, és testrészeit szétszórta a Föld különböző pontjain. A memphisi kozmogóniában azonban egy másik mítosz élt Ptah isten teremtéséről. "Történt, hogy a szív és a nyelvhatalmat nyert az összes tag fölött, tanítván, hogy Ő (Ptah) benne van minden mellben és minden szájban ..." Az istenek azonban Ptah szájában voltak, mely "kijelentette minden dolog nevét", és nem egyebek, mint Ptah különböző alakjai, manifesztációi. "Ekképpen alakíttattak ki az istenek, Atum és az ő Isteni Kilencessége, akkor minden isteni szó létrejött azáltal, amit a szív gondolt és a nyelv parancsolt..." "Minden dolog tőle jött létre, akár élelem, vagy táplálék, vagy az istenek eledele, vagy bármifajta jó dolog. Ennélfogva találtatott és észleltetett, hogy Ptah ereje nagyobb, mint az összes isteni, és ezért Ptah megelégült, miután megcsinált minden dolgot és minden isteni szót." Ptah az Univerzum Elméje, az egy isten, az önmagában létező. Minden isten és ember az ő elméjének kivetülése. Horus az ő szive, és Thot a nyelve.
A kínai mitológiában a világegyetem ősatyját Pan Ku-nak hívják. Pan Ku, ahogyan az előző részben már szó esett róla, egy tojásból született, 18 ezer évig növekedett, míg végül 90 ezer li (kb. 45 ezer km) magas nem lett. Miután meghalt, testéből keletkezett a világ. Lélegzetéből lett a szél és a felhők, hangjából a mennydörgés, szemeiből a Nap és a Hold, húsából a föld, csontjaiból a sziklák, négy végtagjából a négy égtáj, véréből a folyók, ereiből az utak, verejtékéből az eső és a harmat, hajából és szakállából a csillagképek.
A védikus hagyomány ugyancsak egy mérhetetlenül magas, ember formájú lényből eredezteti a világegyetemet. A neve Parusa, akit feláldoztak az istenek. Testéből lett az égbolt, köldökéből a levegő és lábaiból a föld. Az élőlények összessége csak egy negyede Parusának, míg nagyobb része keletkezéssé és elmúlássá lényegült át.

és az original, kabbalista A. Kadmon-version...

A Kabbala tanítása a zsidók szent könyvén a Tórán alapul. Azt mondhatjuk, hogy a Tóra ezoterikus exegézise. Esősorban a Tóra két kiemelt könyvével foglalkozik: a Genezis bevezető fejezeteivel és Jákob Létrájával, valamint Ezékiel próféta könyvével. Ennek az az oka, hogy az előbbi a teremtés kibomlását felső nézőpontból ábrázolja, míg az utóbbi a világegyetemet alulról szemléli. Mint ezoterikus exegézis megkülönbözteti a világról alkotott felfogásunk négy különböző szintjét, melyek hierarchikusan egymás alá rendel: A legalsó szint a Pesat, a következő a Remez, majd a Drus és legvégül a Sod realizációs szintje. Ezek a megértés különböző nevei, és az exegézis különböző szintjei. A Pesat a nyelvi megértés szintje, a szó szerinti értelmezés - a tömeg szintje, az Ezékieli vízió földje, a test. A Remez az allegorikus megértés szintje - az egyén szintje, az Ezékieli vízió tűzszekere, a lélek (psziché). A Drus az uralom szintje - a beavatottak (a király és pap) szintje, az Ezékieli vízió trónja, a tudat (spiritus). A Sod a megvalósítás szintje - Adam Kadmon (az első (isteni) ember) szintje - az Ezékieli vízió embere, az Istennel való legvégső egyesülés. Ez maga a Kabbala.

A Kabbala a Teremtést fogalmát kettős értelemben használja. Mivel hermetikus rendszer, elfogadja a világ mikro-makrokozmikus azonosságát, vagyis hogy az ember és a kozmosz valójában egyazon princípium, analógiába hozható látszólagos különbözőség. Ezt mondja ki Hermes Trismegistos Tabula Smaragdinája:

"Verum est, certum et verissimum, quod est,

superius, naturam habet inferioram et

ascendens naturam descendentis."
"Kétség nélkül való, biztos és igaz,

hogy ami fent van az megfelel annak ami fent van,

és ami fent van az megfelel annak ami lent van."

Ezért a Teremtés is jelenti egyszer a Világ teremtését, és az Ember teremtését, ugyanakkor ez a kettő egy és ugyan az. Az a törvényszerűség, ami megfigyelhető a körülöttünk lévő világban, magában az emberben is ugyanúgy felfedezhető - nincs különbség; ugyanazok az erők építik fel és mozgatják az embert, mint a külső világot. Ezért a teremtés folyamata az emberben végigmenő folyamat is. Így megfordítva a Teremtést, az Ember visszajuthat Istenhez, eljuthat az uniomysticaig.

A Kabbala teremtését két tanítás fejti ki nekünk, az egyik a Kelippotok (héjak) tanítása, másik a Sefirotok (edények) tanítása. Ez a két tanítás teljesen lefedi egymást, csak képi leírása különbözik egymástól. Nagyon röviden megrópbálom összefoglalni őket. Mindkettő abból indul ki, amit a Tóra mond:

Kezdetben volt a káosz, a rendezetlen mindenség (zimzum meo), amely maga a teljes üresség (keroma) volt. A rendezetlen mindenség szféráján túl volt a Végtelen Fény (en sof aur), mely az abszolút Semmi (ayin) és az abszolút Minden (ayin sof) volt - a teljes telítettség (pleroma). A Teremtés nem más mint a végtelen, isteni fény útja, mely maga köré rendezi a rendezetlen mindenséget, és kiáradásában négy világot hoz létre: az Aziluth (“kiárdás”), a Beriah (“teremtés), a Yetzirah (“megformálás”) és az Assiyah (“cselekvés”) világát. Az Aziluth az Ég és Föld távolságát választja el a Semmitől. Az Aziluth az a Világ, melyet a meg nem nyílvánultból Isten Tíz Hangja hívott életre. A látomásos kabbalista mű, a Síúr Qomá részletes leírásai, sőt a Zóhár is ezeket az Első Ember (Adam Kadmon) mivoltára vonatkoztatják. A fej, a szakáll, akár meg az isteni test is, tová ennek méretei nem egyebek, mint az Aziluth világának lefektetésére szolgáló metafizikus jelképek.

Enélkül a természeti ember mit sem tudna a Kiáradás Világáról. A Végtelen Fényből áradt ki, így az egymástól elkülönülő világok, az Aziluth négy szintjéből áramlanak elő. Így az isteni teremtőerőből születik meg a Beriah, azután az isteni erő továbbárad, s a Teremtés Világából felmerül a Yetzirah, majd a Formálás Világából létrejön a legalsó világ, a Készítés Világa, az Assiyah. Ily módon rendre három alsóbb világ keletkezik a Változatlan Egység Isteni Világán belül. A legfelső világ az örök, isteni világ egységét jelenti - ez a Tűz, az Isten Fénye; a második világ az attól elkülönülő szellemi világot - ez a Levegő, az Ember legfelső attribútuma; a harmadik világ az abból lebomló lelki világ - ez a Víz, az Ember lelkisége; a negyedik világ a teremtés végét jelentő anyagi világ - a Föld, az Ember teste. "

dorothy
2005-12-09, 12:13
Fiastyúk csillagkép, ahogy a Földről látszik
A mayák ismerték a Fiastyúk csillagképpel való szoros kapcsolatot és naprendszerünknek a Fiastyúk központi napja, az Alcyone körüli keringési pályáját. A Fiastyúkot úgy is ismerik, mint a Hét Növér. A mi előnyös pontunkból, a Fiastyúkot, mint 7 csillagot látjuk. Aktuálisan 8 csillagból épül fel a Fiastyúk és a mi Napunk a Fiastyúk csillagkép 8. csillaga. A teljes csillagkép, beleértve a mi teljes naprendszerünket, egy óriási spirált formál a Tejút galaxisában. Körül-belül 26.000 év szükséges a mi Napunknak az Alcyone körüli utazáshoz. A mayák erre hivatkoznak, mint Nagy Ciklusra. (1.)

Itt található a fény egy öve, ahogy Alcyone-n keresztül kiterjed a spirálba. Ahogy a mi Napunk halad az Alcyone körül, ki és belép ebbe Photon övbe. Napunk keresztül halad a Photon övön megközelítőleg 2000 év alatt és a övön kívül 11.000 évig. A teljes ciklus felépítése: a naprendszerünk belép a Photon övbe (2000 év), kilép a Galaktikus Éjszakába (11.000 év), és ismét be (2000 év), és ismét ki (11.000 év).

A Nap kering az Alcyone körül és a Föld kerint a Nap körül. E tény eredményeképpen, a Föld még a Nap kapcsolatba kerülése előtt kapcsolatba kerül Photon övvel. Amint a Nap megközelíti a Photon övet, a Föld ki és belép a Photon övbe mindaddig, amíg a Föld keringési pályája teljes mértékben belülre nem kerül. A tavaszi napéjegyenlőségkor, a Föld a legközelebb volt a Photon övhöz. Körül-belül az 1987-es tavaszi napéjegyenlőségkor, 11.000 éves Galaktikus éjszaka után, a Föld ismét belépett a Photon övbe, megkezdődött a Nagy Ciklus befejezése. A Föld keringési pályája miatt a Föld a Photon övben egy hétig tartózkodott 1987-ben. Minden évben, a Nap egyre közelebb került a Photon övhöz. 1988-ban a Föld a Photon övben tartózkodott 3 hétig. 1996-ban a Föld a Photon övben volt megközelítőleg január 18-tól május 23-ig. Minden évben, az idő hossza növekedni fog 2012-es esztendő téli napfordulójáig, amikor a Föld teljes keringési pályája a Photon övben lesz, és ezzel a Nagy Ciklus véget ér. És ez az a dátum, amikor a mayák naptára is végződik. (2.)

Amint a Nagy Ciklus befejeződik, valami érdekes fog történni a Fiastyúk csillagképben. A Maya csillag a Fiastyúk csillagkép 3. csillaga. A Maya csillag 2000 év alatt halad át a Photon övön és nagyjából 1.200 évig van kívül. Az ő Alcyone körüli keringési pályája rövidebb, mivel közelebb van az Alcyone-hoz. A mi Napunk a Photon övbe lépett 1998-ban és teljessé válik jelenléte az övben 2002-re. Amint a Napunk elhagyja a Galaktikus éjszakát és belép a övbe, a Maya csillag már belépett a Photon övbe. Ez a két csillag szinkronizált lesz ebben az időszakban. És ahogy a Maya csillag visszatér a Photon övbe, a Fény Maya Lényei visszatérnek a Földre segíteni nekünk, amint a Nagy Ciklus befejeződik. Nagy Események bekövetkezése készülődik és az Ősi Bölcsesség visszatér a Földre. Tudd, hogy ti mindannyian kiválasztottak vagytok a földi ittlétre ebben az időben, hogy megtapasztaljátok mi fog történni.
:) :)

dorothy
2005-12-09, 12:23
http://web.axelero.hu/dob10638/clipart/bg_kapu1.jpg

tanulmányozásra:

www.rinri.hu

:) Fogadd a Napból a Galaktikus Szinkronizációs Fénysugarat :)

dorothy
2005-12-09, 12:57
http://web.axelero.hu/dob10638/keptar/images/sym_moon_in_hands_24.jpg

28 napos hold ciklus...azaz egy honap ...

Funkbwoy
2005-12-11, 18:05
:) :) :) :) :)

Asoka
2005-12-11, 18:24
Nagy Események bekövetkezése készülődik és az Ősi Bölcsesség visszatér a Földre. Tudd, hogy ti mindannyian kiválasztottak vagytok a földi ittlétre ebben az időben, hogy megtapasztaljátok mi fog történni.
:) :)

Nos ez is egy érdekes dolog.. több egymástól független helyen is lehet erről hallani.
És ha jobban megfigyeljük a mai világunkat észrevehetö, hogy rengeteg olyan dolog lett mára elfogadott, ami még a mi nagyszüleink számára, teljesen elképzelhetetlen, nemhogy megélhető..
Pedig az, hogy mi most ott vagyunk ahol, az valahol nekik is köszönhető..
Kiválasztottak vagyunk?? :eek: :p

dorothy
2007-09-21, 14:30
Nagyon leállt a téma....pedig már nincs sok "IDŐ"

Visszatérés az Ősi Időkhöz és Föld Anya helyreállítása

Az Idő nem lineáris. Az Időről való gondolkodás arra tanított minket, hogy csak halad előre, egyik ponttól a másikig. Úgy gondolom, hogy sokkal pontosabb, ha az Időre, mint spirálra, mint ciklusokra gondolunk. Az ősi időben, a mi Föld Anyánk ősi és minden életformája harmóniában és tiszteletben élt. Lehetséges meggyógyítani a Földet és visszaállítani az ősi állapotát, ha egyesítjük az Ősi Időket a jelennel. Ezt megvalósítva, először is fel kell szabadítani magunkat a lineáris Idő hitének korlátjától. A maya naptár és a Dreamspell Calendar nagyban segíthet nekünk abban, hogy jobban megértsük az Időt. Ez az a valami, amit meg kell tapasztalnunk. Nehéz ezt szavakba önteni, mert a nyelvünk az Idő természetének kifejezését időszakokba zárja.

Mi alkotjuk meg a saját valóságunkat. Bármely okból vagy célból, de az emberiség öntudat-tömege magáévá tette a lineáris időt és egy nagyon korlátozott valóság kialakítását. Amint egyikünk kiemelkedik az öntudat-ömegből, segít változni az egésznek. Szeresd és légy hálás Föld Anyánknak. Fogadd a Napból a Galaktikus Szinkronizációs Fénysugarat. Énekeld a lelked dalát. Hallgass a szívedre

dorothy
2007-09-21, 14:32
A Dreamspell Calendar 20 törzse (szoláris ciklusa)

1. Sárkány 2. Szél 3. Éjszaka 4. Mag 5. Kígyó 6. Világösszekötő
7. Kéz 8. Csillag 9. Hold 10. Kutya 11. Majom 12. Ember 13. Égenjáró
14. Varázsló 15. Sas 16. Harcos 17. Föld 18. Tükör 19. Vihar 20. Nap

kilehet keresni a neten is

www.rinri.hu

http://web.axelero.hu/dob10638/clipart/20tribes.gif

dorothy
2007-09-21, 15:10
visszatérés a harmóniához a Föld Anyával és Mindenhez, Ami Van

Biztos, hogy az emberiség kárt okozott a Föld Anyának a környezetszennyezéssel, az erdőírással, és a túlnépesedéssel. Ezekben nyilvánul meg az, hogy az emberiség elvesztette kapcsolatát a Föld Anyával. Ahogy egyre távolabb sodródtunk a Természethez közeli élettől, elfelejtettük a tudást és a tőle kapott sok áldásért a köszönetet. Meddig élhetünk az ő szép atmoszférája nélkül, amit mi gondolkodás nélkül belélegzünk? A tiszta víz nélkül, egyikünk sem lenne sokáig. A Nap fénye nélkül, nagyon fáznánk és sötétség venne körül minket. Mi teljesen csak a valóság fizikai aspektusaira fókuszálunk, megfeledkezve a minket körülvevő, mindenben és minden létezőben megtestesülő Nagy Szellemről. A mi szintünk és szeparációs érzésünk táplálja kapcsolatvesztésünket a Természettel.

Minden létező összekapcsolódik egymással. Amikor tanulmányozzuk kapcsolatunkat a "Mindennel, Ami Van", akkor visszatérünk a tiszteletteljes élethez. Tisztelettel felismertem, hogy minden amit teszel, amit gondolsz és amit érzel a teljes univerzumra hat. Ez nem azt jelenti, hogy mindig azonnal nyilvánvaló, hogy mi a hatás. De amikor teljesen ráébredsz arra, hogy mindenki és minden a részed és te a részük vagy, másképp, tisztelettel fogsz foglalkozni velük.

Nagyon fontos tisztelni a természetes enercia ciklusokat. A maya naptár és a Dreamspell Calendar egy jelentős hatása, hogy tiszteletteljesebbé válj. Hiszek abban, hogy a mayák előre látták, hogy mi fog történni a Földön a jelenlegi időszakban és ránk hagyták naptárjukat, hogy segítsenek nekünk visszatérni a tisztelethez. A mi valóságunk az Idő, a Tér és a Szellem. A mayák tudása hatalmas kinyilatkoztatás számunkra a "Minden, Ami Van"-nal való teljes és kölcsönös viszonyról. Újraépíthetjük kapcsolatunkat a Természettel visszatérve az élet tiszteletével.

S.O.L.O.
2007-09-21, 22:07
már bocsánat: de ez 1 kurva jó topik

pétör
2007-09-21, 22:28
ez tényleg egy ritka kurva jo topik miért csak most vettem észre ? :D:D:D

egyébként a 2012es dátum lehet esetleg a vizöntöböl halak csillagjegybe lépés amiről hamvas béla ir a vizöntöben ?

mikor letelik egy világhonap, uj csillagjegybe lépünk és hatalmas töréssel zajlik ez

( az utolsonál eltünt atlantisz )

dorothy
2007-09-21, 22:43

egyébként a 2012es dátum lehet esetleg a vizöntöböl halak csillagjegybe lépés amiről hamvas béla ir a vizöntöben ?

mikor letelik egy világhonap, uj csillagjegybe lépünk és hatalmas töréssel zajlik ez

igen 2012 dec ben lesz vége a vizöntőkornak és átlépünk halakba ("álmok") :)

pétör
2007-09-21, 23:10
remélem nem a mi időszámitásunk szerint 2012 mert akkor itt lesznek fájdalmas dolgok is

egyébként meg ahogy eddigi ismereteim engednek következtetni, az emberi lények ugy összességében egyre inkább elvesztik a kapcsolatot a Nappal, ma a legnehezebb hinni mikor a transzcendens kinyilatkoztatások a minimálisra szorultak, Szodomát és Gomorát sem pusztitja most el senki, most mindent lehet stb

a hagyomány egyre inkább kialszik és lehet hogy a következő honapban még inkább lesüllyedünk az álomban és az illuzioban....

habár terence mckennáék meg azt mondják hogy 6 napig átélhetjük a kegyelmet és beléphetünk

hát nem tudom....

S.O.L.O.
2007-09-21, 23:15
remélem nem a mi időszámitásunk szerint 2012 mert akkor itt lesznek fájdalmas dolgok is

egyébként meg ahogy eddigi ismereteim engednek következtetni, az emberi lények ugy összességében egyre inkább elvesztik a kapcsolatot a Nappal, ma a legnehezebb hinni mikor a transzcendens kinyilatkoztatások a minimálisra szorultak, Szodomát és Gomorát sem pusztitja most el senki, most mindent lehet stb

a hagyomány egyre inkább kialszik és lehet hogy a következő honapban még inkább lesüllyedünk az álomban és az illuzioban....

habár terence mckennáék meg azt mondják hogy 6 napig átélhetjük a kegyelmet és beléphetünk

hát nem tudom....

Bisztos hogy a Maya- kötelékből szakadni csak az egyén transzendens mivoltából lesz képes az ember, de mégis vajh mi lesz..... boldogok a semmitsemejtők mert övék lesz a mennyeknek országa :D

pétör
2007-09-21, 23:23
valaki aki tud esetleg erre válaszoljon mert nem találok sehol választ

a tabula smaragdinát olvasva ugye kitünik hogy az egyből létrejön a kettő, a lélek álma , az élet varázslata, a kettősség kora, amit apokalipszisnek is neveznek, és innen haladunk a háromba, az egységbe, a paradicsombol a történeten keresztül az uj jeruzsálembe

namost ez azt jelenti, hogy az apokalipszisnek akkor lesz vége ha letelik az összes hónap ?

davidvincent
2007-09-21, 23:25

nem az a "dátum"....amugy már átléptünk, de a halakból a vízöntőbe..

zwana
2007-09-21, 23:28

hát nem tudom....

a felszín alatt már javában tart az a folyamat, ami 2012ben eléri majd a csúcspontját. figyeld a jeleket, árulkodnak erről.
pontosan az lenne most a legfontosabb, hogy ne szörnyülködjünk, keseregjünk azon, hogy milyen beteg a világ, hanem meg kell látnunk, hogy épp gyógyulni készül és bizakodással, tiszta szívvel nekünk is támogatnunk kell ebben. hiszen a része vagyunk.
saját szeretet-energiánkkal kell hozzájárulnunk.
szeretet. ennyi:)
szeretnünk kell a világunkat, hogy szerethetővé váljon.

davidvincent
2007-09-21, 23:33
bazzeg a köz.kori krónikák tele vannak ilyen sztorikkal csillagállás, jelek, pániközön, világvége.......ez egy modern változat. (a világnak ettől függetlenül épp visszaszámolnak, ha ez életben tartja a várakozást... :D )

zwana
2007-09-21, 23:40
nem az egész világnak számolnak vissza, hanem annak a "gondolkodásnak", ami most jellemző.
azoknak lesz kakukk, akik ragaszkodni próbálnak hozzá, mert azok pusztulásnak fogják megélni. ők teremtik meg a saját világvége-valóságukat ezzel.
aki az anyagi világ és anyagi értékek rabja, az végignézheti, miként válik semmivé, minden, ami számára fontos.
akik nyitottak egy másfajta világra, azok meg is fogják kapni:)

zwana
2007-09-21, 23:44
persze ezt csak kimondani ilyen egyszerű. nem gondolom, csak remélni tudom, hogy elég nyitott vagyok.
kurvára ciki lenne 5 év múlva azon kapni magam, hogy hoppá, nem látom a fényt és különben is, hová lett a kényelmes kis életem?? :D

dorothy
2007-09-21, 23:48
nem az egész világnak számolnak vissza, hanem annak a "gondolkodásnak", ami most jellemző.
azoknak lesz kakukk, akik ragaszkodni próbálnak hozzá, mert azok pusztulásnak fogják megélni. ők teremtik meg a saját világvége-valóságukat ezzel.
aki az anyagi világ és anyagi értékek rabja, az végignézheti, miként válik semmivé, minden, ami számára fontos.
akik nyitottak egy másfajta világra, azok meg is fogják kapni:)

ámen :)

davidvincent
2007-09-21, 23:55
én apokaliptikusabb és kifürkészhetetlenebb végkifejletet vizionálok...persze ott sincs mindenkinek félnivalója.. :) ..(tőlem mondjuk lehet 2012 is)

pétör
2007-09-22, 02:00
arra lennék kiváncsi hogy milyen lesz majd ha a nyilasba lép a világnaptár

amúgy vajon mit jelenthet az hogy a lelkünk részesül a feltámadásban amiről a mckenna brothers vizionált ( gondolom dmt alatt de ez majdnem tökmindegy )

hat napig le fog hullani a májá, a szamszárá ?

a lélek álmából egyszerre felébred és mindenki részesül abban a tudásban hogy egyek vagyunk ?

remélem megélem a 2012-t még ezzel az egóval amim most van

benyovics
2007-09-22, 02:14

amúgy vajon mit jelenthet az hogy a lelkünk részesül a feltámadásban amiről a mckenna brothers vizionált ( gondolom dmt alatt de ez majdnem tökmindegy )

a lélek álmából egyszerre felébred és mindenki részesül abban a tudásban hogy egyek vagyunk ?

sajnos alulképzett vagyok ezekben a spirituális dolgokban, de abban 100%ig biztos vagyok, hogy az ego a lélek legnagyobb ellensége.... ;) és abban is biztos vagyok, hogy több milliárd ember nem gondolhatja ugyanazt, maja naptár ide vagy oda, hisz mindig kell ellenpólus, ez a világ rendje... :o ha nem így lenne felborulna a harmónia, yin és yang egy szürke pacává változna, jó és rossz között nem lenne semmi különbség... :cool:

pétör
2007-09-22, 03:00
igen igen pont ezt kérdezem én is hogy akkor most mi....

mckennáék azt mondják, hogy lesz egy kis időszak, amikor mindenki kilép abból a játszótérből hogy tér és idő stb?

egy picit mindenki a harmadik szemével lát....gondolom én....

davidvincent
2007-09-23, 03:13
mindenesetre hogy jobban teljen a várakozás itt egy világvége-list :D ....

http://www.apologia.hu/religion/eschaton.html

NasCa
2007-09-23, 07:29

hát szerintem ez egyáltalán nem "naptárfüggő". persze oké , viszont nekünk mint entitásoknak semmi közünk sincs hozzá. elképzeléseim szerint ebből a szempontból 2012-ben annyi lesz mint 2000-ben, azaz semmi. ha addig nem ébredünk rá kollektíve a prána folyamának létére (aminek létezése számtalanszor bizonyított) akkor azon a napon sem fogunk. mert mitől is tennénk? mágikus dátumok.. hmmm. mckenna-t olvastam, azért bevenni 8 papírt bekötött szemmel ágyban fekve... az sem egészséges, talán nem ez lenne a módja ennek.

szerintem egy dolog van ami tovább viheti az emberi evolúciót az pedig nem más mint a személyes lelki fejlődés.
eldobva a régi előitéleteket (sziasztok) feloldódni a ma cselekedetében, rájönni dolgokra, és valami olyanba kezdeni amit már kiskorod óta kitaláltál magadnak (mert akkor is megvolt a magadhoz való eszed, csak mást magyaráztak be). az infantilis szó általában lealacsonyító, pedig szerintem egyáltalán nem annak kéne lennie.

és Istent nem a dátumokban kell keresni. körülötted van és benned van, és ha érzed hogy tényleg ott van, akkor már meg is találtad ha észreveszed, vagy ha nem. szerintem ha ji-king-et és tao-t olvasunk akkor közelebb kerülhetünk a 42-höz (miazéletértelme ugye).

valamint sok olyan dolgot keres az ember amit már réges-rég megtalált. és hogy ez az e? hát..

naba
2007-09-23, 11:11
semmi masnak nincs vege, csak az eletunknek
meg ennek a hozzaszolasnak? ;)

pétör
2007-09-23, 14:07
nasca én teljesen egyetértek azzal hogy az Istent meg ezeket a dolgokat meg lehet tapasztalni most is, én is ezzel próbálkozom, ezzel semmi baj nincs

most itt egy olyan felettébb érdekes dolog van, hogy a maják misztikus intuicioval vagy nem tudom hogy mondjam máshogy elképzelték hogy a spirál egy hurka , azaz egy világhonap az 2012 decemberig fog tartani

ekkor kötvetkezik valami

szerintük az, hogy fénylények jönnek segiteni

most is van pár mester a Földön, ha tetszik most bájosan nevezhetjük öket angyalnak vagy fénylénynek de eszerint a cucc szerint az egész világ kap valamiféle látható nagy bizonyitékot, vagy egy kurva nagy flesst nemtudjuk :D

én is a személyes fejlödés utján járok de azért a fényképezőmet bekészitem :D:D

a_Saci
2007-09-23, 20:00
hát szerintem ez egyáltalán nem "naptárfüggő". persze oké , viszont nekünk mint entitásoknak semmi közünk sincs hozzá. elképzeléseim szerint ebből a szempontból 2012-ben annyi lesz mint 2000-ben, azaz semmi. ha addig nem ébredünk rá kollektíve a prána folyamának létére (aminek létezése számtalanszor bizonyított) akkor azon a napon sem fogunk. mert mitől is tennénk? mágikus dátumok.. hmmm. mckenna-t olvastam, azért bevenni 8 papírt bekötött szemmel ágyban fekve... az sem egészséges, talán nem ez lenne a módja ennek.

szerintem egy dolog van ami tovább viheti az emberi evolúciót az pedig nem más mint a személyes lelki fejlődés.
eldobva a régi előitéleteket (sziasztok) feloldódni a ma cselekedetében, rájönni dolgokra, és valami olyanba kezdeni amit már kiskorod óta kitaláltál magadnak (mert akkor is megvolt a magadhoz való eszed, csak mást magyaráztak be). az infantilis szó általában lealacsonyító, pedig szerintem egyáltalán nem annak kéne lennie.

és Istent nem a dátumokban kell keresni. körülötted van és benned van, és ha érzed hogy tényleg ott van, akkor már meg is találtad ha észreveszed, vagy ha nem. szerintem ha ji-king-et és tao-t olvasunk akkor közelebb kerülhetünk a 42-höz (miazéletértelme ugye).

valamint sok olyan dolgot keres az ember amit már réges-rég megtalált. és hogy ez az e? hát..
wow...
le a kalappal, végre már egy nyelvet is beszélünk... :D
mi választottuk, amit keresünk s amit találunk... döntsd el hát magadnak, mit és hogyan lácc!

AlterEgo
2007-09-24, 23:01
Szerintem ez egy túlmisztifikált dolog(ismét egy a rengeteg között).

Szerintem simán nem csinálták meg előre a naptárjukat ezer évekre előre mert minek.
Pl. telefonok naptárját sem csinálják meg 2500-ig, mert nem fog addig működni.
Az 5763. évi naptárat sem készítik el előre.

Szerintem.

Bár meg lehet győzni, de logikus érvekkel!

;)

pétör
2007-09-24, 23:24
hát voltak ezek a srácok, ők idáig képzelték el a keretet ami a mi nemzedékünknek adatott

nemcsak a levegőbe beszéltek mivel ismertek nagyon sok olyan dolgot amit mi nem

lehet hogy 2012ben tényleg lezárul valami

megnézzük

most miről kéne meggyőzni még nem voltam 2012ben :D

davidvincent
2007-09-24, 23:32
akkor újra iderakom ezt a linket, jól követhető, lényegretörő, és nem misztifikáló, sőt még a maja naptár rendszerének alapjai is benne vannak (a telefon párhuzamot nem értem...).

http://www.levity.com/eschaton/Why2012.html

ez a 2012 dolog egyszerre reális, szimbolikus, és mitologikus, ez a maja Életfa, a Ceiba (az egymást keresztező-metsző ekliptika és a Tejút), ahogy anevezetes együttálláskor, a különleges-kijelölt időpontban megnyílik az "alvilág kapuja", az "Ég szíve" (dec. 21-én [téli napforduló], a "legmélyebb sötétség" idején, amire a Fény születése következik..). A régiek szerint az ember, univerzum, Isten megfelel egymásnak (sőt Egy), pusztulásban és újjászületésben is....a maja mítosz elég sok hasonlóságot mutat pl. a keresztény eszkatológiával, többek között a feltámadással: " Megemlíteném még a mexikói uralkodót, Pakalt is, akinek sírján a szent Ceiba-fát (a maják világfáját) ábrázolják „keresztté stilizált formában. A Ceiba-fa gyökerei a pokolba nyúlnak, törzse az élők világát keresztezi, koronája a mennyekbe ér, a Nap és a Hold lebeg ágai között, és ugyanúgy Pakal testéből látszik kinőni, mint a tudás fája és a Golgota keresztje Ádáméból, vagy a szibériai övveret aranyfája a pihenő harcosból. Ahogy ezen az ábrázoláson is megjelenik, világfa által való hármas tagolás is jellemző. A fa gyökere a föld alatti, a törzse a földi világot, a koronája pedig az égi birodalmat jelképezi." Meg persze a sámánok túlvilági útjával, akik ugye az Életfára másznak (jelképesen-valóságosan...). Szóval: ha nyílik a Kapu, legyetek éberek... :)

drunkfux
2007-09-24, 23:32
köszönet a topicért, a legszpiritebb olvasnivaló közel s távol ;) erre volt mostanában nagyon szükségem :) :)

oxtox
2007-09-24, 23:49
"Ha békét akarsz készülj a háborúra!"
ha nem vettétek volna észre világháború van, igen a 3.ik, aminek nincs konkrét kezdete, de a vége 2013ban lesz. gondoljunk csak bele mi lesz még itt! nagy buli, a dj az örök törvény, helyszín a Föld! :eek: :D :)
aki teheti meneküljön a városokból hegyekbe, pusztákba, erdőkbe, mert csak a természettel harmóniában élve (ergo magunkkal) együtt lehet túlélni.
úgyhallottam több forrásból, hogy az emberiség 1/4nek van meg az esélye arra, hogy túlélje az elkövetkező időszakot... az esélye...
szóval minnél több nemet! :mad: és még több igent! ;)

AlterEgo
2007-09-25, 16:42
100%-hogy semmi nem fog történni!
;)

mouss
2007-09-25, 17:40
Az 5763. évi naptárat sem készítik el előre.

Szerintem.

;)

őő.. mi a múlt héten ünnepeltük 5768at. tudom, mert meg is fáztam hazafelé. és itt a naptáram is! úgyhogy volt '63ra is naptár, az is megvan valahol.. :)

Amúgy a reform keresztények nem 2011 környékére várják az elragadtatást, vagy mit?

lehet, hogy a mayák is tudtak valamit.. :D

FoX
2007-09-25, 17:45

;)

es most mindenki kezdjen el azon faradozni, hogy erezd petit meggyozze logikus ervekkel :p hajra! akinek elsokent sikerul, annak en fizetek egy sort :D

mouss
2007-09-25, 17:53
Ne viccelj, nem ezt a számot írta volna, ha nem az előző válaszom-szerű-választ várna :D

FoX
2007-09-25, 17:54
Logikus? :D

jaja, csinalunk egy bizottsagot, aki elbiralja, mi logikus, es mi nem :D aki nem logikus ervekkel jon, az kiesik a versenybol. :p

mouss
2007-09-25, 18:09
Nem támogatom a bizottság felállítását. :)

davidvincent
2007-09-25, 20:18
játsszunk logikásat....a témához kapcsolódva:

.."a modern kozmológiai koncepciók naivitása már abban is megmutatkozik, miszerint döntően minden szientista egyetlen elmélet vagy magyarázat kizárólagos érvénye mellett száll síkra, nyilvánvalóan azon legalacsonyabb rendű rátekintési módból fakadóan, amely a valóságot pusztán a korporális exszisztenciára szűkítő, többnyire fárasztóan korlátolt „világnézetük” kötelező velejárója, s amely a „tudományos” exkluzivizmus jellegzetes „szektás” hangnemét is szolgáltatja (valahogy úgy, mintha a színvakok ex cathedra kijelentenék, hogy márpedig színek nincsenek, ha pedig valaki azt állítja, hogy vannak, az kiközösíttessék). Ezzel szemben tradicionális alapelv az, hogy egymással párhuzamosan, vagy ha úgy tetszik egymás alatt és felett számos többé-kevésbé érvényes kozmogóniai, kozmológia és eszkhatológiai koncepció létezik, olyanok is akár, amelyek egy felületes szemlélő számára egymásnak ellentmondóknak látszanak és látszólag egymást kizárják; tudniillik tisztában kell lenni azzal, hogy egy létkialakulási vagy létleírási, vagy éppenséggel eszkhatológiai koncepció elsősorban nem fenomenológiájában érdekes és igaz, hanem úgyszólván konzekvenciális perspektívájában, vagyis abban, hogy létrendileg – szellemi éberséggel megítélve – mi következik belőle, vagy ami ugyanaz, hogy a metafizikai felébredés és a létörvényben való teljes elmerülés két szélsőséges alternatíváját tekintve melyik irányba és milyen intenzitással képes elmozdítani az azt magáévá tévő létezőt. Ennek megfelelően – a jelenlegi tárgyunknál maradva – a tradicionális szemlélet értelmében kimondhatjuk, hogy a világegyetem tágul; nem tágul; tágul is és szűkül is; öröktől fogva mozdulatlan külön-külön és egyszerre, attól függően, hogy melyek azok a nézőpontok, amelyekből rátekintünk a kérdésre; és természetesen ezeknek a megállapításoknak is számos érvényes okfejtő és következményeket-feltáró magyarázata lehetséges.

Másrészt rendkívül naiv az a – szintén általános és más síkokra, például az emberi történelemre is transzponált – modern elképzelés is, miszerint a jelenlegivel, pontosabban az elméletek kieszelésekor fennállókkal lényegileg azonos, „kvantifikált” tér- és időfeltételekkel számolnak minden esetben, és ez már önmagában is egy súlyos tévedés. Ezzel szemben René Guénon az idevágó tradicionális teóriák alapos ismeretében bebizonyította, hogy mind a tér, mind az idő kvalitatíve determinált, ami röviden azt jelenti, hogy a megnyilvánuló világciklus egyik pontján más tér- és időfeltételek adottak, mint bármely másik pontján. Ez alapvetően úgy jelenik meg, hogy a ciklus kezdetét a tér elem által képviselt kiterjedés alapelvének hegemóniája jellemzi az idő által reprezentált összehúzódás alapelvével szemben; a ciklikus kibontakozás során azonban – szemben a kiterjedés alapelvével – egyre inkább előtérbe lép az összehúzódás alapelvének tevékenysége. Ennek megfelelően nem csak arról van szó, hogy az idő fokozatosan gyorsul egészen a ciklus végéig, hanem egyszersmind a gyorsuló idő fokozatosan magába szívja vagy – ahogy Guénon mondja – „elfogyasztja” a teret. Az idő elem túlsúlyával tehát egyre inkább gyorsul az idő, mind jobban közeledik a ciklikus vég, amikor is a szinte teljes győzelemre jutó idő úgyszólván megsemmisíti a teret: a „világ vége” nem utolsó sorban a tér végét jelenti. Amikor ugyanis az idő már-már végleg győzelemre jutni látszik, vagyis amikor az idő összehúzódása szinte a végsőkig fokozódik, akkor az idő végül is hozzávetőlegesen egyetlen pillanattá zsugorodik; ekkor valójában megszűnik minden időtartam, mert nyilvánvalóan nem lehet semmiféle egymásutániság a pillanaton belül, „így az történik, hogy a felfaló idő »önmagát felfalva szűnik meg« és pedig oly módon, hogy a »világ végénél«, vagyis a ciklikus megnyilvánulás végső határánál »nem lesz többé idő«.”

oxtox
2007-09-25, 20:47
szóval a lényeg, hogy lecsökken a népesség, egyideig (néhányszázév) békében élnek, majd a spirál elmélet szerint újra kezdődik a civakodás, csak durvábban.
vagy: a népesség csökkenés (dimenzió váltás) után nem egyként, hanem több elszigetelt csoportként, távoli földrészeken egymásról nem tudva (nincs telefon, internet) fejlődnek néhányszáz évig, majd amikor felfedezik egymást újra kezdődik a civakodás.
vagy: lehet hogy ekkor lesz az atomháború és csak néhány ezer ember éli túl.

aki szerint nem lesz semmi az nem lát vagy nem akar látni, elég kimenni az utcára... ne a fizikai szemünkel nézzünk körül...

AlterEgo
2007-09-25, 22:38
szóval a lényeg, hogy lecsökken a népesség, egyideig (néhányszázév) békében élnek, majd a spirál elmélet szerint újra kezdődik a civakodás, csak durvábban.
vagy: a népesség csökkenés (dimenzió váltás) után nem egyként, hanem több elszigetelt csoportként, távoli földrészeken egymásról nem tudva (nincs telefon, internet) fejlődnek néhányszáz évig, majd amikor felfedezik egymást újra kezdődik a civakodás.

aki szerint nem lesz semmi az nem lát vagy nem akar látni, elég kimenni az utcára... ne a fizikai szemünkel nézzünk körül...

A történelemben persze, hogy lesz valami. Erről szót sem ejtettem, hogy nem.

De ilyen megnyílik a világ kapuja meg jönnek a különféle vallásból származó{emberek a haláltól és az ismeretlentől való félelmünkben, (bekészült papok által konstruált, népet irányító) mindenféle istenségeken meg mítikus alakokon át a spirituális megtisztulás mindenféle fajtáit felhozó, jelen élet szépségét tagadó, az emberi értelemmel fel nem fogható jelenségek nevettséges képzetekkel való társítása...

Hááááát hogy is fogalmazzak?

erre majd később mondok egy megfelelő szót. :cool:

;)

AlterEgo
2007-09-25, 22:43
őő.. mi a múlt héten ünnepeltük 5768at. tudom, mert meg is fáztam hazafelé. és itt a naptáram is! úgyhogy volt '63ra is naptár, az is megvan valahol.. :)

Amúgy a reform keresztények nem 2011 környékére várják az elragadtatást, vagy mit?

lehet, hogy a mayák is tudtak valamit.. :D

na ez jelent valamit! :p
Frankón hasra ütésből mondtam egy évszámot.

Nálatok mikor jön a világ vége? :D

AlterEgo
2007-09-25, 22:46
Na egy biztos! A Földnek van még pár milliárd éve amíg be nem kebelezi a Nap.
Esetleg jön egy kisbolygó...
Sokkal valószínűbb, mint a teóriátok, hogy jön Sátán meg Szaddam, esetleg a rák népség és kicsinálnak minket. :p

AlterEgo
2007-09-25, 23:00

;) :p :D

AlterEgo
2007-09-25, 23:01
ha nem vettétek volna észre világháború van, igen a 3.ik, aminek nincs konkrét kezdete, de a vége 2013ban lesz. gondoljunk csak bele mi lesz még itt! nagy buli, a dj az örök törvény, helyszín a Föld! :eek: :D :)
aki teheti meneküljön a városokból hegyekbe, pusztákba, erdőkbe, mert csak a természettel harmóniában élve (ergo magunkkal) együtt lehet túlélni.
úgyhallottam több forrásból, hogy az emberiség 1/4nek van meg az esélye arra, hogy túlélje az elkövetkező időszakot... az esélye...
Nekem elég ha egyet mondasz!

AlterEgo
2007-09-25, 23:04
köszönet a topicért, a legszpiritebb olvasnivaló közel s távol ;) erre volt mostanában nagyon szükségem :) :)
Szerintem meg csináld azt amit igazán szeretsz, ne egyed a más álltal kitalált életutat.
Nem biztos, hogy lesz az a másik élet ahol megteheted amit most szerettél volna! ;)

AlterEgo
2007-09-25, 23:09
Amúgy meg olyan nevettséges ez az egész, "hú vazzeg az ősi pityipalkók azt írták, hogy ez meg ez a tuti".
Pár éve még a Tibetiek mondták a frankót, előtte meg a buddhisták meg a kínaiak meg a keresztények meg az arabok meg a mittudom én miféle elvetemült népek.

Azt az akkori primitív világképükkel látták.

Jövőre szerintem a busmanok fogják tudni az örök érvényű igazságot.
:p

pétör
2007-09-25, 23:13
jaj ne vigyük már el ezt a fasza topikot hülyeségekkel :D

adott egy bolygó, aminek mi egy adott szeletét érzékeljük

szoval van nekünk egy játszóterünk, van sorsunk is amit ezen be kell teljesitenünk

namost régen mások voltak a játékszabályok, más sorsok , sőt más emberhez hasonló élőlények ( atlantisziak pl )

de igazábol ha jol tudom időszámitás előtt hatszáz évvel ahogy hamvas mondja, mikor megszakadt a hagyomány egysége, azelőtt is mások voltak a keretek, sőt szinte minden

a mayák szerint 2012ben megint lezárul egy történet, és jön egy teljesen másik

nem robban fel a nap meg a bolygó se meg semmi ilyesmi

amugy érezd a zenét peti szerintem a logika szo ahogy te használod nem fedi a logika valódi lényegét

logikusan gondolkodni nem azt jelenti hogy észérvekkel gondolkodom, mivel az ész a testhez tartozik, az agyaddal gondolkodsz

de az agy meg egy olyan szerv, aminek mankóit és koncepcióit a társadalom, a szcientifista hozzáállás meg sorolhatnám dolgok alakitották ki

többek között ( bocs az offért ) az lsd is azért jo nekem legalábbis, mert segit egy picit kitörni a korlátokbol, és magasabb értelemmel, picit "szellemibben" tudok gondolkodni

ami már nem is gondolkodás....inkább érzés...tapasztalat....

na picit elszakadtam a témától, lényeg hogy 2012 decemberében Pilisbe kéne menni mit szóltok :D

edit : na persze nem azt akarom mondani hogy papirozva jutok el csak ilyen szintre, természetesen a tea , bor , zenehallgatás, aikido, úszás , sőt tanulás meg mindenféle ilyen dolgok megnyitnak bennem valamit

de az lsd a legintenzivebb azért mondottam eztet

AlterEgo
2007-09-25, 23:23

szoval van nekünk egy játszóterünk, van sorsunk is amit ezen be kell teljesitenünk

namost régen mások voltak a játékszabályok, más sorsok , sőt más emberhez hasonló élőlények ( atlantisziak pl )

de igazábol ha jol tudom időszámitás előtt hatszáz évvel ahogy hamvas mondja, mikor megszakadt a hagyomány egysége, azelőtt is mások voltak a keretek, sőt szinte minden

amugy érezd a zenét peti szerintem a logika szo ahogy te használod nem fedi a logika valódi lényegét

logikusan gondolkodni nem azt jelenti hogy észérvekkel gondolkodom, mivel az ész a testhez tartozik, az agyaddal gondolkodsz

de az agy meg egy olyan szerv, aminek mankóit és koncepcióit a társadalom, a szcientifista hozzáállás meg sorolhatnám dolgok alakitották ki

többek között ( bocs az offért ) az lsd is azért jo nekem legalábbis, mert segit egy picit kitörni a korlátokbol, és magasabb értelemmel, picit "szellemibben" tudok gondolkodni

na picit elszakadtam a témától, lényeg hogy 2012 decemberében Pilisbe kéne menni mit szóltok :D

edit : na persze nem azt akarom mondani hogy papirozva jutok el csak ilyen szintre, természetesen a tea , bor , zenehallgatás, aikido, úszás , sőt tanulás meg mindenféle ilyen dolgok megnyitnak bennem valamit

Hülyeséget írtam volna?
Szerintem máshogy látom. ;)

S.O.L.O.
2007-09-25, 23:23

a goát kihagytad főmufti :D

bocsOFF

AlterEgo
2007-09-25, 23:24

Most melyik időszámításról beszélsz?

pétör
2007-09-25, 23:30
born of jezuz

solo igazad van goa forever :D

AlterEgo
2007-09-25, 23:32

na most tényleg ez a rettentő nagy okosság?
Na elmondom nektek, hogy éppen MOST is lezárult egy történet a múlt, van most a jelen és jön a jövő.
Ez a kurva nagy egyetemes igazságuk a Mayáknak?
Ezt az jövendölést bárki leírhatná. És valóban igaz lesz.

Még mindig semmi elfogadhatót nem látok a teóriára.

Miért mindig a múltban kell keresni az igazságot?
Ez olyan emberi faszság. állandóan a múltba keresik a szépet, a jót, az örök érvényű igazságokat.

MIÉRT?

davidvincent
2007-09-25, 23:34
Amúgy meg olyan nevettséges ez az egész, "hú vazzeg az ősi pityipalkók azt írták, hogy ez meg ez a tuti".
Pár éve még a Tibetiek mondták a frankót, előtte meg a buddhisták meg a kínaiak meg a keresztények meg az arabok meg a mittudom én miféle elvetemült népek.

Azt az akkori primitív világképükkel látták.

Jövőre szerintem a busmanok fogják tudni az örök érvényű igazságot.
:p

lol és lol...

AlterEgo
2007-09-25, 23:35
lol és lol...
na ez aztán nem lol hozzászólás volt tőled! ;)

mouss
2007-09-25, 23:37
Nálatok mikor jön a világ vége? :D

Hát, az attól függ, hogy a szomszéd Magdi hogy viseli magát!

AlterEgo
2007-09-25, 23:38
Na azt szűröm le itt lassan, hogy igazából ti nem látjátok, hogy miről is beszéltek, mert magyarázatot csak linkekkel adtatok, de sem saját véleményt, nem hogy érvekkel való tényeket nem hallottam tőletek a dologról.
:confused:

oxtox
2007-09-25, 23:39
A történelemben persze, hogy lesz valami. Erről szót sem ejtettem, hogy nem.

De ilyen megnyílik a világ kapuja meg jönnek a különféle vallásból származó{emberek a haláltól és az ismeretlentől való félelmünkben, (bekészült papok által konstruált, népet irányító) mindenféle istenségeken meg mítikus alakokon át a spirituális megtisztulás mindenféle fajtáit felhozó, jelen élet szépségét tagadó, az emberi értelemmel fel nem fogható jelenségek nevettséges képzetekkel való társítása...

Hááááát hogy is fogalmazzak?

erre majd később mondok egy megfelelő szót. :cool:

;)

:D nem nyílik meg itt semmi! ezeket a jóslatokat nem szószerint kell érteni. mi magunk teremtjük meg. ez olyan mint a pokol meg a menny. az itt van a Földön attól függ hogy éled meg: pl egy csövi az aluljáróban 1napot nagyon lassan élmeg (szenved: pokolnak éli meg), míg mondjuk ugyanabban az időben egy szertartáson, partin, buliban ua azaz 1 nap csak 1 percnek vagy még kevesebbnek tűnik (élvez:mennynek éli meg). nem tudom 100% mondani hogy van. de azt tudom, hogy itt minden lehetőség megvan a mennyei életre. az megintmás, hogy poklot csináltunk. a jelenkornak is megvan a szépsége, de eltörpül a jelenkor ocsmánysága mellett. ez tagadhatatlan. nem tudsz megcáfolni, hiába nézem a naposabbik oldalt, kb mintha a yin-yang jelből csak egy kis pont lenne a fehér. na ez fog kiegyenlítődni 2013 ban , pólus váltás, megfordul a világrend, utolsókból elsők, stb, stb...
a világvége mégmessze van, denem milliárdokban mérhető. kb 450ezer év múlva fog elpusztulni a földünk. az univerzum teljes pusztulása pedig (a részletes számításokat mellőzve) mostantól számítva százötvenötbillió-ötszáztizennyolcmilliárd év múlva fog bekövetkezni.
a forrásaim között szerepel a volt keresztény ofőm: Manyi néni, volt munkatársam Nandaránidevi, aki kabalista és kártyavető, "bolondemberek" (ők mindig tudják), krisnások, álomjárók. és már én is régóta érzem valami nincs rendben, de tudom, hogy nem sokáig. az olvasottak alapján teljesmértékben elfogadhatónak tartom, hogy ebben az időszakban fog történni valami. évől-évre több jelet kapok és egyrebiztosabb vagyok.

pétör
2007-09-25, 23:40
érezd a zenét tényleg csak annyit tudok mondani hogy LOL

szivesen vitatkoznék veled de az alapjait nem érted a dolgoknak most meg én ezt nem tom feltárni

kicsi és lusta vagyok hozzá :)

oxtox
2007-09-25, 23:44
"nem tudhatod csak érezheted"
ez valakinek az aláírása volt, de ideillik.
másfelől meg az kiabál a legjobban akinek a leginkább ég a háza :D

AlterEgo
2007-09-25, 23:44
:D nem nyílik meg itt semmi! ezeket a jóslatokat nem szószerint kell érteni. mi magunk teremtjük meg. ez olyan mint a pokol meg a menny. az itt van a Földön attól függ hogy éled meg: pl egy csövi az aluljáróban 1napot nagyon lassan élmeg (szenved:pokolnak éli meg), míg mondjuk ugyanabban az időben egy szertartáson, partin, buliban ua azaz 1 nap csak 1 percnek vagy még kevesebbnek tűnik (élvez:mennynek éli meg). nem tudom 100% mondani hogy van. de azt tudom, hogy itt minden lehetőség megvan a mennyei életre. az megintmás, hogy poklot csináltunk. a jelenkornak is megvan a szépsége, de eltörpül a jelenkor ocsmánysága mellett. ez tagadhatatlan. nem tudsz megcáfolni, hiába nézem a naposabbik oldalt, kb mintha a yin-yang jelből csak egy kis pont lenne a fehér. na ez fog kiegyenlítődni 2013 ban , pólus váltás, megfordul a világrend, utolsókból elsők, stb, stb...
a világvége mégmessze van, denem milliárdokban mérhető. kb 450ezer év múlva fog elpusztulni a földünk. az univerzum teljes pusztulása pedig (a részletes számításokat mellőzve) mostantól számítva százötvenötbillió-ötszáztizennyolcmilliárd év múlva fog bekövetkezni.
a forrásaim között szerepel a volt keresztény ofőm: Manyi néni, volt munkatársam Nandaránidevi, aki kabalista és kártyavető, "bolondemberek" (ők mindig tudják), krisnások, álomjárók. és már én is régóta érzem valami nincs rendben, de tudom, hogy nem sokáig. az olvasottak alapján teljesmértékben elfogadhatónak tartom, hogy ebben az időszakban fog történni valami. évől-évre több jelet kapok és egyrebiztosabb vagyok.

:D :D :D

öregem találkozzunk már egyszer élőben!
Ezen olyan nevető görcsöt kaptam, hogy ilyenem nem tudom mikor volt utoljára! Megkellett mosdanom.

Te tuti nem oltogatásból írogatsz a fórumra???

Psyvíz
2007-09-25, 23:45

sztem téged ketrecben kéne mutogatni :)
a fizikai szemeddel nézmár egymásik hejet ahol nincs internet ,kösz :D

oxtox
2007-09-25, 23:46
se növér se orvos nem vagyok, de örülök, hogy megnevettetelek.
egyébként nem vicc, ez a véleményem. ez van. hülye vagyok. és nagyon jó. ;)

AlterEgo
2007-09-25, 23:46
érezd a zenét tényleg csak annyit tudok mondani hogy LOL

szivesen vitatkoznék veled de az alapjait nem érted a dolgoknak most meg én ezt nem tom feltárni

kicsi és lusta vagyok hozzá :)

Most árultad el, hogy nem vagy igazi vitapartner a témában.
Ezt akkor hozzák fel érvnek egy vitában ha nem tudnak már érvelni konkrét dolgokkal.
;)

oxtox
2007-09-25, 23:48
pétör: ilyenkor kell azt mondani, hogy légy boldog és abbahagyni a vitát. az ilyenket még tényekkel sem lehet meggyőzni.
és nem is kell.

oxtox
2007-09-25, 23:50
sztem téged ketrecben kéne mutogatni :)
a fizikai szemeddel nézmár egymásik hejet ahol nincs internet ,kösz :D

szerintem meg nem szép dolog mások szabadságát korlátozni.

AlterEgo
2007-09-25, 23:54
Írtam, hogy meg lehet győzni.
De utálom amikor mindenféle szedett vetett helyről belinkelgetett idézetekkel mondja el valaki a "saját" véleményét a dologról.

oxtox
2007-09-25, 23:56
miért kéne téged meggyőzni?
másként gondolkodunk. ennyi.
majd meglátjuk.

zwana
2007-09-26, 00:00
sajnos alulképzett vagyok ezekben a spirituális dolgokban, de abban 100%ig biztos vagyok, hogy az ego a lélek legnagyobb ellensége.... ;) és abban is biztos vagyok, hogy több milliárd ember nem gondolhatja ugyanazt, maja naptár ide vagy oda, hisz mindig kell ellenpólus, ez a világ rendje... :o ha nem így lenne felborulna a harmónia, yin és yang egy szürke pacává változna, jó és rossz között nem lenne semmi különbség... :cool:

az egység-tudat nem azt jelenti, hogy egyet kell gondolnunk.
épp ellenkezőleg. arra kellene ráébredni(és nem csak beszélni róla, hanem teljes valóságában megélni ezt a tudást), hogy különbözőségeink(és különböző gondolkodásunk) ellenére SEM vagyunk különbözőek.

oxtox
2007-09-26, 00:03
"...a lélek egy és oszthatatlan..."
a különbözőségek adják ki az egészet.

pétör
2007-09-26, 00:05
oxtox : kösz hogy a nevemben válaszolsz de azé nem kell kösz, amugy sztem télleg máshol kéne edzened a nem-fizikális szemedet meg ujjaidat

érezd a zenét : én már leirtam a véleményemet többször is olvasd vissza, nem is idézgettem

amugy sajnálom hogy nem bizonyultam jo vitaprtnernek

ÁÁÁ :mad: :(

AlterEgo
2007-09-26, 00:06
miért kéne téged meggyőzni?
másként gondolkodunk. ennyi.
majd meglátjuk.
Mert mindig érdekelt, hogy aki másképpen gondolkodik, mint én az miért teszi azt. Mi a más a gondolkodásában?
Miért, mi által látja másként a világot?
Nekem az lsd is, csak a személyes érzések mélyebb befogadását "mondja" el és nem késztet a MIÉRT kérdésen való végtelenül bonyolult és emberi ésszel nem is megmagyarázható válasz elemzésén, mert az csak a PILLANAT SZÉPSÉGÉT ismét elhomályosítja.

AlterEgo
2007-09-26, 00:08
oxtox : kösz hogy a nevemben válaszolsz de azé nem kell kösz, amugy sztem télleg máshol kéne edzened a nem-fizikális szemedet meg ujjaidat

érezd a zenét : én már leirtam a véleményemet többször is olvasd vissza, nem is idézgettem

amugy sajnálom hogy nem bizonyultam jo vitaprtnernek

ÁÁÁ :mad: :(

Na ez nem ilyen egyszerű ám.
Azt te is tudod, hogy itt nem lehet értelmes beszélgetésekbe bonyolódni.
Majd személyesen.
Úgy is régen meg akarlak ismerni, mert szimpatikus vagy. ;)

oxtox
2007-09-26, 00:14
pétör: nem válaszoltam a nevedben. amúgy ha megkérdezhetem szerinted hol kéne edzenem?

é.a.z.é.t.: érdekes megközelítés. sosem próbáltam így gondolkodni. elfogadom. igazad van. :)

davidvincent
2007-09-26, 00:26
"Na azt szűröm le itt lassan, hogy igazából ti nem látjátok, hogy miről is beszéltek, mert magyarázatot csak linkekkel adtatok, de sem saját véleményt, nem hogy érvekkel való tényeket nem hallottam tőletek a dologról."

én meg azt látom hogy tele prekoncepciókkal, nagyképűen és sértőn írsz, exkatedra... fújod a magadét, ennek megfelelően a postjaid szétqrták a topikot. ennyi

oxtox
2007-09-26, 00:28
osztom véleményed.

oxtox
2007-09-26, 00:30
egyébként most a Nagy Fehér Varázsló éve van és akik alkalmasak rá most elmélyedhetnek a mágiában.

AlterEgo
2007-09-26, 00:32
"Na azt szűröm le itt lassan, hogy igazából ti nem látjátok, hogy miről is beszéltek, mert magyarázatot csak linkekkel adtatok, de sem saját véleményt, nem hogy érvekkel való tényeket nem hallottam tőletek a dologról."

én meg azt látom hogy tele prekoncepciókkal, nagyképűen és sértőn írsz, exkatedra... fújod a magadét, ennek megfelelően a postjaid szétqrták a topikot. ennyi

Majd beállok a sorba és linkelgetek okosakat. :)

AlterEgo
2007-09-26, 00:36
s fújod a magadét,
Nekem legalább van "magadé".

Psyvíz
2007-09-26, 00:37
egyébként most a Nagy Fehér Varázsló éve van és akik alkalmasak rá most elmélyedhetnek a mágiában.

anyád gyógyszerész?

davidvincent
2007-09-26, 00:38
néhány nem túl szellemes közhely felvillantásán túl még nem körvonalazódott, de biztos fog

AlterEgo
2007-09-26, 00:40
néhány nem túl szellemes közhely felvillantásán túl még nem körvonalazódott, de biztos fog
majd 2012 ben rájössz ;)

oxtox
2007-09-26, 00:48
anyád gyógyszerész?

kedves embertestvérem: ez itten a "2012, DECEMBER 21. MAyA kalendárium vége" című topik. (mert lehet hogy máshova akartál írni)

a témához kapcsolódóan írtam. ez itt erről szól. ha nem érted ne szólj bele. ez az év elég fontos néhány embernek, remek lehetőségekkel.

pétör
2007-09-26, 01:03
érzed a zenét : te eddig semmi értelmeset nem irtál, és azért nem lehet veled érdemben eszmét cserélni, mert nem ragadtad ki hogy mi az amit nem értesz, nyilvánvalóan semmit nem tudsz hozzátenni ehhez a beszélgetéshez

leirsz egy perc alatt 5 kommentet és elbaszod a topikot

ki akar téged meggyőzni ? ez egy forum ahol érdekel mit gondolsz, de te nem gondolsz semmit, csak bizonygatni akarod a magad igazát

de van egy eléggé nagy hiba a képletedben méghozzá az hogy nincs is kialakult igazad, magyarul tagadsz a vakvilágba és ehhez nekem semmi kedvem

a témához kapcsolodoan akarnék beszélgetni dolgokrol, nem egy gyereket meggyőzni egy forumon

AlterEgo
2007-09-26, 01:06
Itt az lehet a probléma, hogy én mielőtt leteszem a voksomat valami mellett, megkeresem benne, hogy számomra van e a saját értékrendem szerinti valóságtartalma vagy nincs.
Mások nem keresik ezt hanem érdeklődés alapján döntenek, hogy igaznak vagy hamisnak fogadják el.

;)

oxtox
2007-09-26, 01:10
ebben az évben nagyon jó lehetőségek vannak az elmélyülésre és elmélkedésre a Visszatérés frekvenciájáról.

"Nem kereshetitek és találhatjátok meg a tudatotok univerzumának korlátait a világ tudatának szintjéről. Emelkedjetek a gondolataitok korlátai fölé"

AlterEgo
2007-09-26, 01:11
érzed a zenét : te eddig semmi értelmeset nem irtál, és azért nem lehet veled érdemben eszmét cserélni, mert nem ragadtad ki hogy mi az amit nem értesz, nyilvánvalóan semmit nem tudsz hozzátenni ehhez a beszélgetéshez

leirsz egy perc alatt 5 kommentet és elbaszod a topikot

ki akar téged meggyőzni ? ez egy forum ahol érdekel mit gondolsz, de te nem gondolsz semmit, csak bizonygatni akarod a magad igazát

de van egy eléggé nagy hiba a képletedben méghozzá az hogy nincs is kialakult igazad, magyarul tagadsz a vakvilágba és ehhez nekem semmi kedvem

a témához kapcsolodoan akarnék beszélgetni dolgokrol, nem egy gyereket meggyőzni egy forumon

Hát baszdki írd már le végre, hogy szerinted mi fog változni 2012-ben!!!
Erre várok fél napja de csak kerülgetitek a dolgokat személyeskedéssel.
Légyszíves fogadj meg egy jó tanácsot. Tanulj valahol kommunikációt!
Tényleg!
;)

AlterEgo
2007-09-26, 01:12
NE, ne írd le... Már nem érdekel...;)

Psyvíz
2007-09-26, 01:23
kedves embertestvérem: ez itten a "2012, DECEMBER 21. MAyA kalendárium vége" című topik. (mert lehet hogy máshova akartál írni)

a témához kapcsolódóan írtam. ez itt erről szól. ha nem érted ne szólj bele. ez az év elég fontos néhány embernek, remek lehetőségekkel.

ha pedig továbbra is személyeskedsz kihívlak egy párbajra, hogy lássuk személyesen is ekkora pofád van-e. személyesen szerintem nem mondanál ilyeneket. Xenomorphon ott leszek.

párbaj :eek: személyesen leis szedem a fejed a nyakadrol :D annyira irritál
márcsak az online jelenléted is(!)...amugy nemtom észrevetted e h mindenki miattad könnyezik:D,szünjmármeg bazmeg,veddmár észre h egy birka vagy,fasságokat beszélsz,dugulj el neírj ide...a saját érdekedben mondom h hagyd abba a forumozást(ez nem fenyegetés hanem egy jotanács h nenézzen mégtöbb ember ennél is nagyobb ostobáb faroknak)
.

bocsánat ha megbotránkoztattam vkit a csunya szavakkal de már nembííííííírooom :o :D

xenomorph meg 1 vicc :p deha kell megadhatod a számod ha pesten járok elintézhetjük a dolgot :Délvezet lenne

davidvincent
2007-09-26, 01:26
Nekem legalább van "magadé".

(ez az original version :) )

bár azóta pétör összegezte a lényeget....

oxtox
2007-09-26, 01:28
nem tudom miért sértegetsz.
személyesen mond ezt az arcomba légyszíves.
a moderátorokat pedig megkérném valamit csináljanak.

pétör
2007-09-26, 01:40
én tisztelem a goa forumot meg minden

de azért elgondolkodtató az, hogy pár pillanat alatt a mayák naptára és különböző hagyományhoz kapcsolódó infók meg vélemények után oda lyukadunk ki

hogy oxtox és szájviz itt kezdik el oltani a feleslegesnél feleslegesebb gyökérségeket , érezd a zenét meg bebizonyitja hogy ő aztán két lábbal áll a földön

ez vicc

kedves peti nem tudom mi fog történni 2012ben de ha ezt megkérdezed hamarabb ,akkor megusztuk volna 30 kommentedet

nemtom amugy miyen kommunikácio az amit meg kell tanulni, de nem is akarom megtudni szerintem

Psyvíz
2007-09-26, 01:45
olllléééé :D

forum:vágom azt h egy szar vagyok mert nembírtam megfékezni az indulataimat,és így kb ugyanarra a szintre alacsonyodtam le ,de... legyen ez az áldozat... :D :p

számodat privibe várom kiskötsög ;)

edit: pétör kimondta h nem vicc?

oxtox
2007-09-26, 01:55
kérlek bocsáss meg psyviz! többet nem írok a fórumodba. bocsáss meg. imádkozok érted is.

naba
2007-09-26, 01:57
Na egy biztos! A Földnek van még pár milliárd éve amíg be nem kebelezi a Nap.
Esetleg jön egy kisbolygó...
Sokkal valószínűbb, mint a teóriátok, hogy jön Sátán meg Szaddam, esetleg a rák népség és kicsinálnak minket. :p

vagy csak a rak :cool:

S.O.L.O.
2007-09-26, 02:02
2012 re talán megtanultok beszélni egymással :cool:

FantasyLandia
2007-09-26, 02:06
2012 re talán megtanultok beszélni egymással :cool:
:D ...igen, addig még van bő 4 évük és még sok-sok buli ahol megbeszélhetik a nézeteiket ;)

naba
2007-09-26, 02:14
amugy az orok bolcsessseg korszaka fog eljonni, es mindenki szulheti majd a jobbnal jobb gondolatokat
unalmaban tvnezessel, forumozassal, partyzassal meg folyamatos agyszetbaszassal egybekotve :D

es a moderatorok lesznek majd akik csinaljak a valamit :)

FantasyLandia
2007-09-26, 02:24
100%-hogy semmi nem fog történni!
;)
Na né mááá...olyan nincs is hogy semmi nem történik, hiszen akkor is történik valami...a semmi ;)

"Vagy másnak mutatja magát, nem látom, de ott van, nincs ott, de odalátom, becsap, de csak akkor, ha már felismertem.
Az él hamis tudattal, aki téved. Minden tudás bázisa magatartás.
Autentikus magatartás pedig csak egy van, az egyetemes alapállás az, amit a caddik, vagyis a dikaiosz, vagyis a vidvan képvisel, az
amit az ember a fedetlen igazság szellemének segítségével tud megvalósítani" (Hamvas)

pétör
2007-09-26, 16:49
az egység-tudat nem azt jelenti, hogy egyet kell gondolnunk.
épp ellenkezőleg. arra kellene ráébredni(és nem csak beszélni róla, hanem teljes valóságában megélni ezt a tudást), hogy különbözőségeink(és különböző gondolkodásunk) ellenére SEM vagyunk különbözőek.

ha jól értelmezem a tabula smaragdinát például , akkor az Egy különbözö szilánkjait, az embereket, egyenként fel kell szabaditani, és a szabad " számok " önmaguktól integrálódnak az Egybe

a felszabadult elemek önként helyükre valló illesztődését én ezidáig legmélyebben a szerelmen és barátságon kivül pl. az igazi partikon érzem

ozorai pl....

de amugy ezt a tudást nem vagyok képes egyszerüen realizálni a mindennapjaimban

naba
2007-09-26, 20:25
amugy kezdem mar erteni

2012.12.21 >

20+12 = 32
12+21 = 32

vagyis 23

:D

dorothy
2007-09-28, 11:37
biztsos sokan ismerik a Mennyei Profécia . c könyv sorozatot, abol is a 11. felismerést idézném:

A Tizenegyedik Felismerés arról szól, hogy pontosan miként őrizzük a látomást. Vallási szövegek, versek, a filozófusok művei évszázadok óta beszélnek egy bennünk lévő, szunnyadó képességről, amelynek rejtélyes működése által befolyásolhatjuk, hogy mi történik a jövőben. Nevezték ezt a képességet a hit erejének, pozitív gondolkodásnak, az ima hatalmának. A tapasztalatok szerint az ima erejét a szándékmezők adják, amelyeket kiterjeszthetünk és meg is erősíthetünk, különösen olyankor, ha másokkal együtt egy közös látomásban egyesítjük erőnket. Ez az az erő, amelynek révén őrizzük a spirituális világ látomását, gyűjtjük az energiát önmagunkban és másokban, hogy ez a látomás valósággá váljék.

http://web.axelero.hu/dob10638/clipart/bg_kapu1.jpg

oxtox
2007-09-28, 11:54
ez igaz, így lehetséges, hogy például halálos betegségből felgyógyul valaki, mert erős a hite és/vagy egy közösség is imádkozik, meditál, koncentrál a gyógyulásán. volt egy kísérlet növényeken, aminek az volt a lényege, hogy távol a termesztéstől megkértek embereket imádkozzanak a növényekért amiket betegnek mondtak, úgy hogy mégcsak nem is látták az imájuk célját. a kísérlet abban állt hogy ua azokból a magokból, uakkor , ugyanolyan körülmények között ültették és figyelték az eredményt, ami meglepő volt, mert több kísérlet után is azok lettek a fejlettebb növények, amikért imádkoztak. sőt tovább mentek és úgyis kipróbálták, hogy legyengítették a növényeket, majdhogynem megölték, amitől elvileg már nem regenerálódhattak volna természetesen, de meglepő módon megerősödtek, sőt több termést hoztak, mint az egészséges, nem "imádott" növények.
ez jó példa mi van a "fejünkben", hogy is alakítjuk a sorsunkat, hogy tudjuk determinálni a jövőt. ezért kell mindennap a békés életen meditálni, de véleményem szerint ezt megfogja előzni egy jó nagy pusztulás.
mikor van 2007ben az időnkívüli nap?

oxtox
2007-09-28, 12:38
ja már megvan vagyis volt július 25. ha jól tudom.

dorothy
2007-10-04, 14:20
www.rinri.hu

:)

uszidzsinga
2007-10-06, 17:46
Bocsi, nem birtam vegigolvasni a topicot,mert... :rolleyes:

Szoval, ez az Aztec-Maja naptar vege dolog honnan jott? En is hallottam mar rola, de nem talatam semmi ertelmes magyarazatot ra, hogy - miert is?

Mar evek ota foglalkozom a napkovel hobbi szinten, de hogy ilyen vilagvege dolgot vagy a naptar veget jelethetne valami, az az alapelveivel mond ellent. Ugyan is az egesz kozmikus ciklusokrol szol, es mivel kor alaku, ha vege van egy nagyobb ciklusnak,kezdodik elorol. 52 ev a legnagyobb ciklus, aztan ismetlodnek a jelek. Ennyi kombinaciot adnak a ki a jelek...

Itt le van irva,mikent lehet vele szamolni: http://www.azteccalendar.com/azteccalendar.html

A jelek olyan egyuttallasa pedig egyszeruen nem lehetseges benne ami dimenzioatlepest,vagy vilagveget, vagy barmi hasonlot jelenthetne.

(Egyebkent a poen nem is ez a napkoben, hanem apro lukak vannak benne,amikbe kulonbozo meretu palcakat szurva, vizszintesbe helyezve,a nap arnyekaval lehet csilagaszati szamitasokat vegezni, idojarast szamolni, stb. Sajna elmozditottak az eredeti poziciojabol es helyerol )

De ha ismer valaki mas olvasatat a napkonek, akkor az erdekelne engem is :)

AlterEgo
2007-11-04, 14:20
Igazatok volt, meghajlok a kalendáriumotok előtt.
Az éjjel meggyőzott. ;)

Pimpa
2007-11-04, 16:37
a táltos arc az ATV-n megmondta:

maja=magya=magyar

na remélem mostmár tiszta minden

drunkfux
2007-11-04, 23:39
Szerintem meg csináld azt amit igazán szeretsz, ne egyed a más álltal kitalált életutat.
Nem biztos, hogy lesz az a másik élet ahol megteheted amit most szerettél volna! ;)
(
szerintem nem értettél meg engem. egyszerűen csak örömömet lel(t)em a topic olvasásában. igen,érdekelnek az okkult dolgok. minden érdekel, ami hittel kapcsolatos. szerintem alapvetően békés lény vagyok, de a csupán elvből ( :confused: ) történő cáfolást és kötekedést nagyon tudom nemszeretni.
)

a_Saci
2007-11-06, 04:32
Szoval, ez az Aztec-Maja naptar vege dolog honnan jott? En is hallottam mar rola, de nem talatam semmi ertelmes magyarazatot ra, hogy - miert is?

Mar evek ota foglalkozom a napkovel hobbi szinten, de hogy ilyen vilagvege dolgot vagy a naptar veget jelethetne valami, az az alapelveivel mond ellent. Ugyan is az egesz kozmikus ciklusokrol szol, es mivel kor alaku, ha vege van egy nagyobb ciklusnak,kezdodik elorol. 52 ev a legnagyobb ciklus, aztan ismetlodnek a jelek. Ennyi kombinaciot adnak a ki a jelek...

ne keverd a szezont a fazonnal!
A Maya és az Azték Naptár nem ugyanaz...
ugyanezért nem bírok James Redfieldnek sem hinni, mert a Mayákat Macchu Picchu-ba helyezi, ami meg más földrészen és más néptöl származó... - innentöl kezdve számomra hiteltelen, mert látszatra tényekből merít, de elferdíti azokat
mondjuk a logikai meglátásoddal egyetértek, mindig ciklikusan müködnek a dolgok. A Maya naptár 26.000 éves cilusokkal számol, de a ciklus végére sem Világvégét jósol hanem korszakváltást.
tuggyátok, a vak is asszonta... ;)

Andreász
2007-11-12, 14:20
persze,hogy nem lesz világvége, az 1 badarság....viszont a korszakváltás az tuti várható...bár sztem nem lehet tudni, hogy az milyen formában fog jelentkezni, meg hogy mikor lesz pontosan, mi ahhoz túl tudatlan lényeknek vagyunk teremtve,hogy ilyeneket levágjuknk.
Én láttam, egy 1iptomiakrol szóló ismeretterjesztő filmet ,nagy moziztatás volt. Rajta voltak a csillagásztaon és ők is készítettek egy naptárt ami a kozmikus évet az özönvíztől számolja és szintén 2012re teszik a kozmikus év végét. az télleg durva lenne ,ha a z egyiptomiak a mayaktol fuggetlenul erre a kovetkeztetesre jutottak. :rolleyes:

davidvincent
2007-11-17, 05:17

nem, mert a maja pontosabb.....Az nem újdonság, hogy a Közép-Amerika - egyébként elég markánsan elkülönülő - kultúrái közös (szellemi) forrásból táplálkoznak. ez éppúgy igaz a mitológiára, mint az asztrológiára, kozmogóniára stb., nem olyan nagy a távolság Teotihuacan építményei, az olmék, miszték, zapoték, tolték stb. emlékek, meg a maják között, csak az utóbbiaktól több a feldolgozható forrás és adat. A totonák fővárosban, El Tajínban a Fülkék piramisa ugyanúgy megépített kozmogonikus világkép, naptár stb., mint Chichen Itzában - a tolték hódítás után épített - "El Castillo". Teotihuacan piramisainak és templomainak funkciójáról, az elrendezés miértjéről ma sem tudni semmit, de meglepő lenne ha nem lenne csillagászati vonatkozása. . Érdekes egyébként, ha már párhuzamok, hogy a maják (akárcsak a toltékok, és nekik köszönhetően az aztékok) mennyire fontosnak tartották a Vénuszt, amelynek a mítoszaik szerint amúgy igencsak szoros kapcsolódása van az Alvilághoz. A nagy ciklus utolsó (ötödik) kb. 5000 éves periódusa a "Vénusz születésével" indul (ez a maják mitikus kezdet-dátuma, ha jól emlékszem 3113), és 2012-vel végződik, amikor a kozmikus együttállásnak hála megnyílik a Xibalba (Alvilág) bejárata. (Ez a Vénusz-korszak ezek szerint ugyanazt jelenti Közép-Amerikában, mint a Kali-yuga Indiában..). Az aztékok főistenüket, Quetzalcoatl-t a Vénusszal azonosították (hozzá fűződik az azték mitológiában az ötödik, "végső" teremtés, micsoda véletlen...), a halál de a feltámadás istene is. Egyszóval a mitológiai rejtjelezés kb. annyit mond, hogy az amúgy elég baljóslatú bolygónak számító Vénusz "pusztulásával" zárul ez az 5. periódus, egyben a 26000 éves maja Nagy Év. értse mindenki ahogy akarja (még egy párhuzam ehhez: a Vénusz másik elnevezése mifelénk az ókor óta Lucifer...)

(2012 fanatikoknak pedig egy link>)

http://www.diagnosis2012.co.uk/1.htm

Hogy mi mindennel hozták összefüggésbe 2012-t

Gery Garcya
2007-11-18, 17:11
fuhh.. nagyon jó a topik, éjjel s ma reggelre sikerült végigolvasni, nemtom mennyit fogni fel belőle..

nemértek sokat lexikálisan sajna a délamerikai kultúrákhoz.. volt szó sokk jó dologról, nameg sok fasságról is amit nemtomminek....

2012...eddig nemtudtam (vagy csak nem igen fogtam fel), hogy vmi lesz, nemlesz, stb.
volt szó olysmikről, hogy az idő linearitása nemépp az aminek felfogjuk hanem spirális, sattara.. sztem ez a dátum 1általán nem biztos, ha 1általán az amire mi gondolunk, s nem valami jelkép vagy akármi amit mi okosan beállítunk valaminek és elhisszük róla h azlesz s ha nem utána bizonygatjuk h na én megmontam nem lett semmi hülyék voltak sattara..
Érezd a Petit! ezek a többezer évvel ezelőtt élt arcok sokkal fejlettebb szinten álltak, s tudták mit, miért, minek, bizonyos téren mint sztem mi valaha is fogunk ha csak nem történik valamien csoda...
s hamár csoda, világégés, spirituális robbanás. sajnos csak a mostani életemben látom a mostban s max a saját múltamban tapasztalatomban (emlékeimben) azt ami van, nemtudom mi volt 1, pár, több generációval ezelőtt, (persze de, de nem ien alaposan), de most azt látom, hogy elég sok, 1re több ember, csoport, egyén nyit az okkult, ezoterikus, múltbeli, ősi, stb. szal elfordul a társadalmonak szóló maszlagként nyomatott "reális" világképtől és a saját belső világát építi, s megpróbálja kívülről is építeni...nemtom teljesegészében kifejezni írott szavakkal mit is szeretnék, szimbólumok, mik mindenkinek mást jelentenek, remélem fogó az adás..
valahol intuíció szinten ugy "érzem","gondolom"? mitha egy folyamat részesei lennénk igy vagy ugy, s valaminek történnie kellene, mert valami nem stimmel... de ha mindenki magában nagyon jó úton halad, 1 idő után ez elenyészik vagy továbbadja, de megmarad sejti szinten...
s most olvasva e topikot, lehet hogy ez a dátum semmit nem jeletn magában, hanem akik odafigyelnek rá és nem várják, vagy várják de nem tétlenül, hanem lehet közösségkovácsolódás lesz a vége, mert ha többen a földön ebben az időpontban tesznek 1 ún. szertartást, amikor összegyülnek és ha várják is a spirituális megvilágosodást, a közösség erejéből fog ez megszületni, és a sok kedvező tényező kombinációjaként létrejön valami ami továbbnöveli az eddigi folyamatot, lehet nemtörténik semmi, de leeht ez lesz 1 új időszámítás kezdete, amikor pár ember, vagy pár "fénylény" segít megvilágosodni náhnyaknak, sokaknak... s valami gyökeresen kifordul a jól kitalált de rosszul müködő önmagából...
ahhoz, hogy önmagától valami is történjen az adott időpontban, szerintem kicsi az esély überelborltságokat várni, mivel bármi is fog történni, nem mondhat ellent a fizikai törvényeknek, s az időt mint spirálisan, ciklikusan változónak fogjuk fel, akkor a múltban már le van írva a jövő, csak meg kell élni a jelenben, mert sztem a jelen a kulcs, az más kérdés, ha a múltat nem ismerjük, nemismerjük el, vagy csak rosszul érteémezzük, ha 1általán tudunk róla valamit.
ugy gondolom a múlt bizonytalanabb mint a jövő ha 1általán lehet a 2őt szétválasztani...

1cer olvastam 1könyvről sajna nem eméxem ki, mi, mihez kapcsolódóan volt róla szó, scifi, az evolúcióról bolt bene szó, hogy az emberek továbbosztódtak, 2é váltak, a technoidokra, akik a technikai fejlődés útját járták tovább, létrhozták a saját világukat modernizáltan a föld alatt, a föld felszínét ismét átvette a természet és az emberek másik fele visszatért teljes egészében a természethez...
(ha valaki tudná esetleg mi ez a könyv jólesne 1pm :$)
no most ennyi...

Gery Garcya
2007-11-19, 21:21
világvége fanoknak ;)
http://www.fn.hu/tech_tudomany/0711/fajok_30_szazaleka_fog_176390.php
csupacsupa finom ropogós új hír rég lerágott dolgokról...

drunkfux
2007-12-01, 20:34
Egyszóval a mitológiai rejtjelezés kb. annyit mond, hogy az amúgy elég baljóslatú bolygónak számító Vénusz "pusztulásával" zárul ez az 5. periódus, egyben a 26000 éves maja Nagy Év. értse mindenki ahogy akarja (még egy párhuzam ehhez: a Vénusz másik elnevezése mifelénk az ókor óta Lucifer...)
vénusz mint baljóslatú bolygó? :) :confused:
(2012 fanatikoknak pedig egy link>)

http://www.diagnosis2012.co.uk/1.htm

Hogy mi mindennel hozták összefüggésbe 2012-t
"DMT; the pineal gland produces a hallucinogen - DMT or dimethyltryptamine, * at advanced stages of meditation. This can also be extracted from some plants and is closely related to tryptamines found in fungi, and it facilitates communication with extra-dimensional life-forms known as "self-transforming machine-elves", according to Terence McKenna. These creatures have stated that the "laws of physics will be transformed around 2012"."
:D :D

davidvincent
2007-12-01, 22:41
"vénusz mint baljóslatú bolygó?" - a maja mitológiában és asztrológiában elég gyakran...Vannak, akik a nagy földi katasztrófákat a Vénusz áthaladásokkal hozzák összefüggésbe, joggal, vagy nem, fogalmam sincs

naphon
2007-12-02, 10:33
Pataki Atesz is megmondta, egy hete egy interjúban!
2012 - vége lesz a világnak, de Ő még 80 évesen is tolni fogja a rokkendroll!!!nyilván most 75...:D

davidvincent
2007-12-02, 19:33
miket nézel, beszarás...amugy "kör közepén állok", ez vsz a kozmikus ciklus, szóval előre tud mindent

drunkfux
2007-12-02, 20:08
nekem ennek az egésznek az elfogadásával az egyetlen problémám az, hogy szerintem fiatal hozzá az emberiség. bár ez a grafikon elgondolkodtató.
http://www.diagnosis2012.co.uk/info.gif

davidvincent
2007-12-02, 20:23
elég merészen van kanyarintva ez a diagram... :D :)

uszidzsinga
2007-12-02, 20:59

mondjuk a logikai meglátásoddal egyetértek, mindig ciklikusan müködnek a dolgok. A Maya naptár 26.000 éves cilusokkal számol, de a ciklus végére sem Világvégét jósol hanem korszakváltást.
tuggyátok, a vak is asszonta... ;)

Figyu, eztmond azoknak, akik magyarazzak ezt a vilagvege szitut ;)

http://www.youtube.com/watch?v=Ul1fQfp02ck&feature=related

A szezona fazonnal tiszta peldaja ;)

dorothy
2008-03-05, 17:45
http://i226.photobucket.com/albums/dd243/dorothy48_album/2006312327745419378_rs.jpg

:):):)

pompeia
2008-03-05, 18:25
a táltos arc az ATV-n megmondta:

maja=magya=magyar

na remélem mostmár tiszta minden
etimologiailag szinten bizonyitott teny:
magyar = agyar = agy => nagy agy vagy :cool:
ezert kapunk meg szinte minden nobel dijat, erteeeem?

mouss
2008-03-10, 12:05
ezert kapunk meg szinte minden nobel dijat, erteeeem?

:D :D

pétör
2008-04-02, 16:28
http://www.youtube.com/watch?v=w-prt5d6m6s

kb 3. perctől jön McKenna papa :)

drunkfux
2008-04-02, 19:44
http://www.youtube.com/watch?v=w-prt5d6m6s

kb 3. perctől jön McKenna papa :)
pompás :):):D
az érdeklődőknek még ajánlanám ezt is: www.divinecosmos.com
tele nagyonérdekes előadásokkal, cikkekkel, könyvekkel egy bizonyos David Wilcock úr "tollából"
érdemes... :cool:

Lana
2008-06-30, 11:36
Én dec. 21-én születtem! :P
És 2012 ben leszek 18 éves XD

Neum
2008-06-30, 12:10
Elég sokat olvastam erről a dologról, nagyon érdekes egyébként de nem világvégét ígér hanem összegezve dimenziót lépünk akár mennyire nem reális, vagy igen?! :cool:

amúgy vicc nélkül én is 12.21.én születtem modjuk nem 18leszek akkor..

yi_H
2008-06-30, 14:51
a mayak monnnyanak le!!!

Ryaren
2008-06-30, 15:20
Elég sokat olvastam erről a dologról, nagyon érdekes egyébként de nem világvégét ígér hanem összegezve dimenziót lépünk akár mennyire nem reális, vagy igen?! :cool:

amúgy vicc nélkül én is 12.21.én születtem modjuk nem 18leszek akkor..

58...

dorothy
2008-07-02, 15:16
Neptunusz a Vízöntőben - 1998. - 2012. - szellemi beállítottság dominál - mélységek keresése.....

.....a logika kudarca Neptunusz a Halakban - 2012. - 2026. - az ész és a logika teljesen kudarcot vallanak - kozmikus cserefolyamatok

http://asztro.net/images/symbolon/12.jpg

Halak, Neptunusz

igazság, isteni szikra, bölcsesség, intuíció, álom, illúzió

Az Angyal a világ fölé önti ki vizét, hogy minden lényegtelent feloldjon és a valóságot áttetszővé tegye, hogy láthatóvá váljon az, ami mögötte rejlik. Ez a valóságban megkapaszkodni akarók számára a kézzelfogható dolgok elveszítését jelentené - és tulajdonképpen valóban az is. A szivárvány itt a természet "csodáinak" egyikét és egyúttal az Ég jelét jelképezi.

íírdekes ugyi?

Enrico
2008-07-02, 15:24
Neptunusz a Vízöntőben - 1998. - 2012. - szellemi beállítottság dominál - mélységek keresése.....

.....a logika kudarca Neptunusz a Halakban - 2012. - 2026. - az ész és a logika teljesen kudarcot vallanak - kozmikus cserefolyamatok

http://asztro.net/images/symbolon/12.jpg

Halak, Neptunusz

igazság, isteni szikra, bölcsesség, intuíció, álom, illúzió

Az Angyal a világ fölé önti ki vizét, hogy minden lényegtelent feloldjon és a valóságot áttetszővé tegye, hogy láthatóvá váljon az, ami mögötte rejlik. Ez a valóságban megkapaszkodni akarók számára a kézzelfogható dolgok elveszítését jelentené - és tulajdonképpen valóban az is. A szivárvány itt a természet "csodáinak" egyikét és egyúttal az Ég jelét jelképezi.

íírdekes ugyi?

Hmmm ez így azért nem hangzik világ vége feelingnek...

Gery Garcya
2008-07-21, 19:58
Hmmm ez így azért nem hangzik világ vége feelingnek...

ha így nézzük nem, de mivel ez a világ a logikára, agyalásra, anyagi világra épül... sok ember mostani világának végét jelentheti nemde?
ha így állunk hozzá.. :cool: , jósok előnyben :D

Thomato
2008-07-21, 20:15
Ez is érdekes:
http://www.mariaorszaga.hu/index.php?menu=bovebben&kod=3978&rovat=&PHPSESSID=001386e7581fb23e12aa7428df3e05c8

hopax
2008-07-21, 20:24
Ez is érdekes:
http://www.mariaorszaga.hu/index.php?menu=bovebben&kod=3978&rovat=&PHPSESSID=001386e7581fb23e12aa7428df3e05c8

Ez egy gagyiság a köbön cikk, a Nibiru para kb. évekkel ezelőtt volt. Akkor is csak azért, mert jött a NASA-tól a feltételezés, mert nem oké a Plutó pályája, ezért is fokozták le holdnak. Szóval van tizedik bolygó, de nem tudják, hogy hol, illetve egyáltalán nem látni semmilyen teleszkópon sem.
A Földbe egyelőre semmilyen égitest nem fog becsapódni (a különböző aszteroidákat, kisbolygókat kb. 50 évre előre lehet tudni, jelenleg egyetlen van aminek van 1:40000x-es esélye [ez asztrológiában elég nagy] , hogy 2036-ban érintse a Föld pályáját.)

Ja és update, nem csak gagyi a cikk, de ilyen Blikkszintű hazugsághalmazt is tartalmaz, az UFO-magazinban még a legrosszabb hónapban sem írnak ilyeneket.

"közelgő apokalipszisre felkészült az Egyesült Államok kormánya; a NASA a katonasággal karöltve hamarosan csillagközi szondát indít a Nibiru megfigyelésére. Addig is – a pánik elkerülése végett – mélyen hallgatnak. 'A katasztrófa-terv a kiszivárgott információk szerint akkor lép csak életbe, amikor már a bolygó szabad szemmel is látható lesz' – állítja M. Hazlwood, a kérdés egyik nemzetközileg is ismert szakértője."

Na ilyen nincs.

Thomato
2008-07-21, 21:16
hát elég humbug szagú az biztos, aztán majd tavasszal se látunk semmit a közelgő bolygóból.... :D
amúgy meg a csontvázas képek egy része is profi photosopposok oldaláról van.
(de becsapódásról nem írnak, ezt elnézted)

amúgy meg nekem ez a 2012 es dátum is hasonlóan gyanús maja kalendár ide vagy oda. ezek a világvége parák időről időre felütik a fejüket, hogy majd ekkor meg akkor lesz vége és ezt persze évszámhoz is lehet kötni... :D
szerintem a kozmikus változások inkább tendenciák nem pedig évszámhoz köthetők.
azért a hozzászólások közt akad pár érdekesség.

hopax
2008-07-21, 21:51
hát elég humbug szagú az biztos, aztán majd tavasszal se látunk semmit a közelgő bolygóból.... :D
amúgy meg a csontvázas képek egy része is profi photosopposok oldaláról van.
(de becsapódásról nem írnak, ezt elnézted)

amúgy meg nekem ez a 2012 es dátum is hasonlóan gyanús maja kalendár ide vagy oda. ezek a világvége parák időről időre felütik a fejüket, hogy majd ekkor meg akkor lesz vége és ezt persze évszámhoz is lehet kötni... :D
szerintem a kozmikus változások inkább tendenciák nem pedig évszámhoz köthetők.
azért a hozzászólások közt akad pár érdekesség.

Nem becsapódás, de közelség sem lesz. Semmi nagyobb méretű dolog nem lesz a Föld közelében 2036-ig :) Igen, a csontvázas képeket pedig pár hete láttam egy galériában, ahol ilyen jellegű fake képek voltak gyűjtve. 2012 amúgy már csak a jelenség miatti mémrétegek halmozódása miatt is érdekes lesz.

davidvincent
2008-07-28, 14:25
tkp. a topiktémába vág....;)...

"Aki csillagászattal csak egészen keveset foglalkozott, tudja, hogy mi a precesszió. Ezzel a kifejezéssel azt az eltolódást jelölik meg, amelyet, lehet, a Föld tengelyének ingadozása idéz elő. Tudjuk, hogy a Nap tavaszi napéjegyenlőség idején a Kos csillagképének pontosan nulla fokán kel, ahogy őszi napéjegyenlőség idején pontosan a Mérleg nulla fokán. Az előbbi a tavasz, az utóbbi az ősz kezdete. Csakhogy a dolog nem szokott egyezni. A Föld tengelyének ingadozása következtében évről évre nem is mérhető eltérés keletkezik. A Nap hajszálnyival odébb kel. De ha két év között a különbség csaknem semmi, száz év alatt már, ha nem is számottevő, de mérhető. A különbség kétezer év alatt körülbelül harminc fokot tesz ki hátrafelé, vagyis a tavaszi napéjegyenlőség pontja előrehalad. Ezt hívják precessziónak.
A precesszió miatt támad az a helyzet, hogy kétezer év elteltével, tavasszal a Nap már nem a Koscsillagkép nulla fokán kel, hanem, mivel harminc fokkal eltolódott, a mögötte levő csillagkép, a Halak nulla fokán. És amikor kétezer év elmúlt, a Nap már nem a Halakban kel tavasszal, hanem hátrál és átlép a következő csillagképbe, a Vízöntőbe.
A csillagászatban ennek a jelenségnek csak annyi fontosságot tulajdonítanak, mint a többi kozmikus jelenségnek: tudomásul veszik és pont. A keleti asztrológia azt mondja, hogy ilyen kétezer esztendő körülbelül egy világhónap. Tizenkét világhónap, körülbelül 26 ezer év, egy világév. Mert a keleti asztrológia tágabb, fölényesebb, szélesebb távlatú szemlélete összefüggést talált a csillagjárás és az emberiség sorsa között. Az egyes világhónapok nagy történeti korszakok, görög szóval: aiónok. A hónapok annyira zártak, hogy az egyikből a másikba való átmenet kritikus. A világévek felén, hat világhónaponként pedig nagy katasztrófák keletkeznek. Ilyen volt a legutóbb, időszámításunk előtt tizenháromezer évvel, Atlantisz elsüllyedése.
Ma a Halak csillagképéből lépünk ki. A hónap befejeződött, és az aión lezárult. Válságos időbe jutottunk, s ezt csaknem mindenki saját bőrén is érzi. Most lépünk át a következő képbe, a Vízöntőbe. Tökéletesen új élet következik, miután a régi lezárult. Az egész Földet és emberiséget alapjában megrázó események megjelenése. Az apokalipszis egy neme."

(Hamvas: Vízöntő)

dorothy
2008-09-02, 23:13
http://web.axelero.hu/dob10638/konyvtar/maya.htm

http://web.axelero.hu/dob10638/keptar/images/targy_toltec_shield_17.jpg

zozoSpirit
2008-09-09, 11:03
Az egyes világhónapok nagy történeti korszakok, görög szóval: aiónok.

aión -> age
comeing up next Live!: Age of Aquarius :D

homen
2008-09-09, 12:35
2012 dec 21-en mindenki csattano maszlagga fog valtozni ! keszuljetek ! :D

.

NasCa
2008-09-26, 12:13
ezt a cikket most találtam:
http://www.nlcafe.hu/ezoteria/20080718/negy_ev_mulva_vilagvege/

http://www.chrisandstef.com/Photos/End%20of%20Earth%202.jpg

taozen
2008-09-26, 20:29
[QUOTE=hopax]Ez egy gagyiság a köbön cikk, a Nibiru para kb. évekkel ezelőtt volt. Akkor is csak azért, mert jött a NASA-tól a feltételezés, mert nem oké a Plutó pályája, ezért is fokozták le holdnak. Szóval van tizedik bolygó, de nem tudják, hogy hol, illetve egyáltalán nem látni semmilyen teleszkópon sem.
A Földbe egyelőre semmilyen égitest nem fog becsapódni (a különböző aszteroidákat, kisbolygókat kb. 50 évre előre lehet tudni, jelenleg egyetlen van aminek van 1:40000x-es esélye [ez asztrológiában elég nagy] , hogy 2036-ban érintse a Föld pályáját.)

A nibiru egy olyan bolygó amin ötödik dimenziós lények élnek, akik avval is energiához jutnak hogy a Föld köré egy hálót raktak ami a Földön létre jött bármilyen negatív energiát, amit az ember kibocsájt(veszekedés, erőszak, negatív gondolatok szal minden féle para) továbbítja nekik. Infra távcsővel látható is mivel ez az egyetlen csillag az égen ami vörösen izzik. A többi természetesen fehér. Mivel elég nagy cuccmákról van szó, így nagy a vonzás ereje is. Természetesen csak rajtunk múlik hogy találkozunk e a Nibiruval vagy sem:)

2012:Senki sem tudja mifog történni igazából:) Egyenlőre még nincs tökéletes információ mert mindig alakul változik a dolog. Kvantumugrás lesz de azt még senki nem vágja hogyan. Mert el sem tudjuk még képzelni.
Azt lehet tudni hogy miért de ez is csak töredék.
Naprendszerünk középpontja a Nap ami körül kering bolygónk. A nap is kering egy Csillag körül ami a fiastyúk más néven Plejádok csillagképben van. Alcyone a neve. Egy pályát 26000 év alatt zár be. Ilyenkor szokott bekövetkezni egy kvantum ugrás. Az előző ciklusnál történt Lemúria elsülyedése. Atlantisz még fent tudott maradni. Természetesen van egy oriási magja a galaxisunknak amikörül kering ez az egész kóceráj. Egy pálya bezárása 230millió évig tart. És a galaxis is kering egy nagy Nap körül ennek pálya bezárása több milliárd évet vesz igénybe.
Ez van most:) Hármas együtt állás:)
26000 évvel ezelőtt mikor megtörtént a változás egy rés lett a Földet védő tér-idő pajzson amin egy csillagkép lényei leereszkedtek az atlantiszi néphez elhozva nekik a technikai csodákat és az egós én kialakulását. Ami ma van az nekik köszönhető és nekünk. Egy része Atlantisznak tiaszta maradt és elutasította ezt a fajta tudást. A Lant lények mindenáron megakarták szerezni a kristályokat ami Atlantisz bölcsessége. Szerencsére sikerült kimenekíteni a kristályokat mielőtt a Lant lények túl nagy hangnyomás robbantást hajtottak végre hogy megszerezzék a templomban lévő kristályt. Aki nem jutott messzire az elpusztult. A többiek kialakították a régi és mai kultúrákat. Egyiptom, Tibet, Dél-Amerika stb. A Lant lények némelyike itt maradt mint ember a többi pedig a mi dimenziónknál alacsonyabb dimenziót választottak. Innen is támadva vagyunk hasonlóan mint Nibirunál.
Túl lehet élni a parát.
Hogyan?
A rezgés szintünk megemelésével és bizonyos dolgok beépítésével az életünkbe.
Pl.: földi létünk célja a fizikai, érzelmi, mentális, spirituális fejlődés. Minden emberi lény egységes aki magában hordozza a fény a szeretet és at Isteni Lényeget. A szabad akarat abszolút érvényű de feltétel nélkül hinnünk és bíznunk kell Istenben. Minden természeti létező szent és sérthetetlen.
A 11 felismerés.
11:11 kapuja.
Meg ilyenek:)

Röviden ennyi:D ;)

NasCa
2008-09-26, 21:09
ez kicsit nekem olyan mint a szcientológia :D

taozen
2008-09-26, 21:12
ez kicsit nekem olyan mint a szcientológia :D

az micsoda?

NasCa
2008-09-26, 21:16
az micsoda?

netuddmeg :eek:

KtoucH
2008-10-03, 15:33
2012 dec 21-en mindenki csattano maszlagga fog valtozni ! keszuljetek ! :D

.
illegálisak leszünk még a végén....

AlterEgo
2008-10-03, 17:45
remélem már minden maya hívő építi a pánikszobáját v. a gazdagabbak az atom biztos bunkerüket. :p

uszidzsinga
2008-10-03, 20:43
En az aztec naptart figyelgetem,ha meg akarok tudni valami "kozmikusat", de az szerint akkor nem lesz semmi extra...

Gery Garcya
2008-10-04, 11:41
remélem már minden maya hívő építi a pánikszobáját v. a gazdagabbak az atom biztos bunkerüket. :p

kinek mi kinek holol...
nagyonremélem hogy fellesz dugva az emberiségnek egy jó vastag csöves műhold, ráférne már.. :D

Gery Garcya
2008-10-07, 20:33
mai szerzeményem Daniel Pinchbeck - 2012 - A Tollaskígyó visszatér ..
kíváncsi leszek rá, jókat olvastam róla ittott nett..

az emberiség majommá fog változni.. azaz mégnagyobb majommá
http://www.mathworks.com/matlabcentral/files/13099/flach-tim-monkey-face-2410296.jpg

csuccser
2008-10-08, 17:46
mai szerzeményem Daniel Pinchbeck - 2012 - A Tollaskígyó visszatér ..
kíváncsi leszek rá, jókat olvastam róla ittott nett..

az emberiség majommá fog változni.. azaz mégnagyobb majommá

milyen helyes kis majmod van :)

yi_H
2008-10-08, 19:00
az univerzum monnyon le!

davidvincent
2008-10-08, 21:06
Pinchbeck apropóján írják: "2012. december 21. azonban nem a világvége eljövetelét jelenti, sokkal inkább egy korszak lezárultát: technikai versengésen, gazdasági haszonszerzésen alapuló civilizációnk a globális felmelegedéssel, fenyegető peak-oil és ökológiai katasztrófával, globális pénzügyi intézményrendszerünket érő csapássorozattal párhuzamosan, a megelőzőt felváltva egy új korszakba lép át."

ami azt illeti, ebből eddig a pénzrendszer-csapássorozat tkp. bejött... :D :D

atis604
2008-10-30, 22:21
hát én úgy érzem lehet most tényleg lesz ebben a dologban valami bár ha akkor nem is, késöbb vagy elöbb lesz itt még háborgás a világon...

dorothy
2008-12-12, 02:10
ma megvettem eme könyvet... :rolleyes: majd értekezem róla ;)
http://www.fotexnet.hu/pictures/5/265/product/0/product_picture_368560.jpg

a_Saci
2008-12-12, 16:55
utána majd kérem én is... :)

ami azt illeti, én se a világ végét várom, hanem egy gyökeres hozzáállásváltozást - de ez sem egy nap dátumán fog múlni, hanem egy hosszú, több emberöltőnyi folyamatot ölel fel.

Drooll
2008-12-12, 16:58
utána majd kérem én is... :)

ami azt illeti, én se a világ végét várom, hanem egy gyökeres hozzáállásváltozást - de ez sem egy nap dátumán fog múlni, hanem egy hosszú, több emberöltőnyi folyamatot ölel fel.
De ez erről is szól. Teljes nézet váltás lesz, gondolom..
Mondjuk, azért mostanában kezd kicsit összeomlani a rendszer, amit világnak hívunk.. :rolleyes:

a_Saci
2008-12-12, 18:10
jó, csak nem fog hirtelen kifordulni a Föld a sarkából és tűnik el a gravitáció, hogy egyéb kapitális baromságokat ne is emlegessünk...
a nézetváltás meg nem ma kezdődött - Critical Mass lesz 2012-ben :)

yi_H
2008-12-12, 18:41
minden vilagvege postolo koteles 2013ban egy koktelra meghivni. :cool:

Drooll
2008-12-12, 18:59
a világ vége túlzás..
Nem tudom elképzelni, hogy 2012. 12. 21.-én mondjuk délben szürcsölöm a KV-mat azt felnézek:
Jéé! egy meteor, azt vége.

A nézet váltás megmár tényleg régóta elkezdődött csak nem mindenhol és mindekiben. És ugye, az se biztos, h a nézetek jók-e. Nem tudni semmit.

dorothy
2008-12-12, 19:46
minden vilagvege postolo koteles 2013ban egy koktelra meghivni. :cool:

minden vég ...valami uj kezdete!!!! ;)

Orsika
2008-12-12, 19:49
a világ vége túlzás..
Nem tudom elképzelni, hogy 2012. 12. 21.-én mondjuk délben szürcsölöm a KV-mat azt felnézek:
Jéé! egy meteor, azt vége.
.

Pedig érdekes lenne....:D

Vadember
2008-12-12, 19:54
http://www.fotexnet.hu/pictures/5/265/product/0/product_picture_368560.jpg

Kár volt..valszeg szenzációhajhász marhaság, volt egy csomó már hasonló témában, madárinfluenza stb....

Drooll
2008-12-12, 20:32
Ez így van.

dorothy
2008-12-12, 20:33
Kár volt..valszeg szenzációhajhász marhaság, volt egy csomó már hasonló témában, madárinfluenza stb....

pediglen joleszen az... ;) :rolleyes:
majdan odáádom Nékednek is :rolleyes:

http://survive2012.com/images/ChichenItza.jpg

yi_H
2008-12-12, 22:17
ez igaz, de hogy jon ez ide? :D

Gabro
2008-12-13, 01:20
ez igaz, de hogy jon ez ide? :D

gondolom ugy, h sok koktelt fogsz meg elszurcsolgetni :p

pétör
2008-12-13, 01:47

hát mondjuk a madárinfluenzás marhaságokban szerintem nem ilyen nevek voltak hogy LinCsi apát , Hamvas Béla stb :D

sunflower
2008-12-15, 19:14

Milyen a könyv? Beleolvastál már?

KateF
2009-11-11, 14:24

Hát én sem tudhatok semmit, de azthiszem a töriórákról annyi megmaradt, hogy minden nagyobb civilizáció próbálkozott a világvége megjóslásával, több-kevesebb sikerrel. Én szerintem a Föld nem fog egyik pillanatról a másikra a káosz felé haladni, mindennek oka lesz, és ha a világ vezető tudósai nem alszanak, hanem a képernyőt bámulják, és értelmezik, remélem még azelött észreveszik a jeleket, hogy az visszafordíthatatlan lenne. De én még nagyon kezdő vagyok, tehát jó lenne, ha küldenétek oldalakat, amiből tudnék tanulni etéren, Ja és kritizáljatok nyugottan, hisz nem az bánt ha érvekkel megcáfoltok, hanem az, ha ezeket nem mondjátok ki. Előre is sok sikert, és azért rem. a maják tévedtek!!:yahoo:

davidvincent
2009-11-11, 19:20
http://index.hu/x.php?id=inxcl&url=http%3A%2F%2Findex.hu%2Fkultur%2Fcinematrix%2F kritika%2F2009%2F11%2F11%2Fmi_jon_ki_ket_margit-hid_arabol%2F

..

Wally
2009-11-11, 19:59
remélem, nem halok meg.. sajnos abban az évben is dec. 21-én lesz a szülinapom:mhm:

Enrico
2009-11-11, 22:06
remélem, nem halok meg.. sajnos abban az évben is dec. 21-én lesz a szülinapom:mhm:

Hmmm akkor biztos te vagy az egyik csoda gyerek aki túl éli...;)

Psyvíz
2009-11-12, 04:35
http://psygabcsi.spaces.live.com/blog/cns!305A3694455385F5!1160.entry

Talán összegezve van a lényeg...a fénylényekre kiváncsi vagyok...adunk nekik savat a tudásért cserébe..vagy ők adnak az ő savukból, ami hozzá segít a tudáshoz?

Dió
2009-11-12, 08:15
http://index.hu/x.php?id=inxcl&url=http%3A%2F%2Findex.hu%2Fkultur%2Fcinematrix%2F kritika%2F2009%2F11%2F11%2Fmi_jon_ki_ket_margit-hid_arabol%2F

..

Ez jó. Fú de utálom a katasztröfi filmeket!

DeltaThePsycho
2009-11-12, 09:50
http://psygabcsi.spaces.live.com/blog/cns!305A3694455385F5!1160.entry

Talán összegezve van a lényeg...a fénylényekre kiváncsi vagyok...adunk nekik savat a tudásért cserébe..vagy ők adnak az ő savukból, ami hozzá segít a tudáshoz?

:D :D :D ez jól hangzik

szvsz nem lesz semmi 2012 december 21.én. Inkább olyan ez mint a y2k... jó nagy média őrület van körülötte, még film is készült 2012-ről (rém gagyi).

Ha meg lesz valami akkor addigra úgy is annyira felgyorsulnak az események, hogy könnyebben lehet előrelátni. de amúgy nem hiszem, hogy pont azon a napon lesz valami nagy durr. És amúgy is mi van akkor, ha nem jó az időszámításunk? :D (mert az is megeshet)

davidvincent
2009-11-12, 10:59
remélem a neten lesz stream....vagy elég ha kimegyek a ház elé?

Dió
2009-11-12, 11:16
Ha így van, gyerünk kihasználni minden alkalmat mindenre, mindent megtenni, amit eddig nem! Szerintem ez lesz az igazi káosz:D

Wally
2009-11-12, 12:30
Hmmm akkor biztos te vagy az egyik csoda gyerek aki túl éli...;)

mind a két alternatíva megfordult a fejemben :D majd kiderül:)

mooi klippe
2009-11-12, 13:17
"A GPP keretében sokan hallhattátok, amikor Carl Johan Calleman nevét említettem. Véleményem szerint ő a legpontosabb információkkal rendelkező szakértő a Maya Naptár jövendöléseivel kapcsolatban. Három dolgot említ, amihez, úgy gondolom, mindannyiunknak IGAZODNUNK kell MOST.Egy, a jövendölésnek semmi köze az emberiség létének végéhez: ez egy hollywoodi félrevezető reklám. A jövendölések segítenek bennünket egy magasabb spirituális tudatosság elérésében.Kettő, a Mayák által jövendölt energiák már jönnek és a csúcsot nem 2012 december 12-én érik el, hanem 2011 október 28-án. És harmadszor, az energiák felgyorsulnak, most pulzálva érve bennünket, kezdve 2009 november 8-tól."
(James Redfield)

>> Folytatás a következő oldalon:
http://www.celestinevision.com/2012.html (angol)

Blissenobiarella
2010-03-02, 21:40
üdv

itt egy dal 2012-ről, képekkel:

http://www.youtube.com/watch?v=wgFQA3RUluQ

üdv Mindenkinek

Blissenobiarella

énvagyok
2010-03-04, 12:00
2012...persze. ugyanmár:persze:

rootshaper
2010-03-04, 13:35
2012...persze. ugyanmár:persze:

a vasarnapi meteor is ennek az eloszele volt mar!!!!!!!!!444 meg a csilei vagy perui vagy milyen foldrenges ugyszinten!!!!!!!!4444444 not... sztem is faszsag ez, de aki szeret fosni az fosson XDDD

Nasgul
2010-03-05, 13:36
2012 Dec 21.én Party???:D

Ha megdöglünk tegyük bulizás közbe ha nem akkor meg csak egy jót partyzunk:D

FoX
2010-03-05, 14:29
2012 Dec 21.én Party???:D

Ha megdöglünk tegyük bulizás közbe ha nem akkor meg csak egy jót partyzunk:D

jó ötlet :cool::D

0.1
2010-03-05, 19:50
Remélem addigra sikerül leszoknom erről a goamicsodáról...amúgy meg nem aggódom,az apokalipszis lovasait minden bulin látom,ahogy átszakítják a felhőket...:D

davidvincent
2010-03-05, 20:29
az apokalipszis lemezlovasait (?)....:cool:

0.1
2010-03-05, 20:55
az apokalipszis lemezlovasait (?)....:cool:
Ühüm...:D

masoma69
2010-03-06, 14:08
Én láttam azt a filmet amit a tvben adtak.Engem nem győzőtt meg,,,össze vissza beszéltek jövendölésről,,számításokról istenekről mindenről.De nem hiszem azt hogy ez pontos lenne.Én láttam anno a Nostredamus filmet is.Akkor még fiatalon elhittem azt amit abban állítottak,,de mára már megkopott a hitem.Szerintem az ember hosszú életű lesz.Na de majd meg látjuk.:):cool:

Panadero
2010-03-08, 01:29
Én láttam azt a filmet amit a tvben adtak.Engem nem győzőtt meg,,,össze vissza beszéltek jövendölésről,,számításokról istenekről mindenről:

fúúú az a film az kurvaszar :D a film+-on már megy vagy féléve, az rtlklubon meg most volt premier :stupid:

viszont ami most ment a mozikban 2012 az nagyon súlyosra sikerült szerintem :yeah::D

masoma69
2010-03-08, 13:29
fúúú az a film az kurvaszar :D a film+-on már megy vagy féléve, az rtlklubon meg most volt premier :stupid:

viszont ami most ment a mozikban 2012 az nagyon súlyosra sikerült szerintem :yeah::D

azt még nem volt szerencsém látni,,,de majd meglesz az is:)

Dió
2010-03-09, 21:38
Rühellem a katasztrófa filmeket! Utálom a világ végét!

taozen
2010-03-10, 14:15
egy apróság:

2012 helyett 2011. A tizenkettőt azért találták ki, hogy az emberek ne tudjanak felkészülni időben.( sejtszinten, tudatilag, család, nemzet szinten stb.) Már megint birkát akarnak belőlünk csinálni:(

még valami:

aki nem hisz ebben a változásban az kérem szépen nézze csak meg a töri könyvét és figyelje meg, hogy anno a Homo Erectus a Homo Tüttürüttü meg a Homo akármi kihalt. Mára csak a Homo Sapiens maradt fenn. De ez is ki fog halni vagyis ha pontosabban fogalmazom ÁTALAKUL!!!
Két evoluciós irány lesz: 1- Homo Békeman és 2- Homo Agresszív
a kettes számú versenyzők nem fogják bírní az átalakulást és elpusztulnak. Természetesen ez mind tudatos döntés csak ezeket a döntéseket sokkal magasabb energia tartományokban hozzuk meg. A döntések száma végtelen és itt a földön a szabad akarat az ami úgymond választ a végtelen lehetőseg közül szerint, hogy hogyan tovább.
És igen ez a csapda az egészben!!! A SZABAD AKARAT!!!!
Hoztál te már olyan döntést ami mindenki számára jó volt? Nem ugye? Mert ha döntesz valamiben akkor általában csak magára gondol az ember. Ha szeretnél a Homo Békemanhoz tartozni, akkor a szabad akaratodat Istennek kell felajánlani, hogy irányítsa az életed. Plussz még egy két dolog amiről most nincs kedvem írni.

Ha valaki ezt nem így gondolja, nincs abban semmi. Mert ugye ahány ember annyi féle nézőpont:) a lényeg hogy bízz magadban és tudd azt, hogy bármit is csinálsz vagy csináltál vagy csinálni fogsz, mindig ugyan az lesz a végcél előbb vagy utóbb Isten szívében kötsz ki:)

tommer
2010-03-12, 03:56
Talán valami ilyesmiről lesz szó!!:khm:
http://www.mommo.hu/media/Vilagvege_2012-Nibiru

taozen
2010-03-12, 19:22
Talán valami ilyesmiről lesz szó!!:khm:
http://www.mommo.hu/media/Vilagvege_2012-Nibiru

erről már hallottam meg olvastam is. tudomásom szerint ez a bolygó nem lakatlan. olyan civilizáció él rajta, amely az ember felszabadított negatív energiájából táplálkozik.
most perpillanat két dologra gondolok:
egy: a mi vagyunk a táplálék forrás, akkor miért pusztulnánk el? ez egy hülyee gondolat:D
kettő: hogyan úszhatnánk meg? rezgésszintemelés:confused:
és még három: itt ugye azt írják, hogy 3660év alatt kerülik meg a napot. érdekes tényező, hogy 1 perc 3600 másodperc + egy pici, ami 4 évenként a szökő év.
na már most: ha az időt az ő szemszögükből nézzük, hogy mi hogyan éljük meg-szerintem a többség stresszesen-akkor ki lehet-e azt jelenteni, hogy nekik köszönhetjük az idő ilyen formában történő kialakulásának a csíráját.
igen ám de hogy csinálták?
sokat gondolkodtam azon vajon mi a legegyszerűbb módja annak, hogy ellátogas a földre. találtam egy számomra tökéletes megoldást: egy anya méhéből megszületsz:)

tommer
2010-03-12, 19:43
erről már hallottam meg olvastam is. tudomásom szerint ez a bolygó nem lakatlan. olyan civilizáció él rajta, amely az ember felszabadított negatív energiájából táplálkozik.
most perpillanat két dologra gondolok:
egy: a mi vagyunk a táplálék forrás, akkor miért pusztulnánk el? ez egy hülyee gondolat:D
kettő: hogyan úszhatnánk meg? rezgésszintemelés:confused:
és még három: itt ugye azt írják, hogy 3660év alatt kerülik meg a napot. érdekes tényező, hogy 1 perc 3600 másodperc + egy pici, ami 4 évenként a szökő év.
na már most: ha az időt az ő szemszögükből nézzük, hogy mi hogyan éljük meg-szerintem a többség stresszesen-akkor ki lehet-e azt jelenteni, hogy nekik köszönhetjük az idő ilyen formában történő kialakulásának a csíráját.
igen ám de hogy csinálták?
sokat gondolkodtam azon vajon mi a legegyszerűbb módja annak, hogy ellátogas a földre. találtam egy számomra tökéletes megoldást: egy anya méhéből megszületsz:)

És tuti,hogy a piramisokba is az ő kezük van!!:D
Na de komolyan szerintem hülyeség ezen pánikolni, mert egyszer úgyis meghalunk,szóval ha tényleg jönni fog ez a szar én akkor se fogok parázni, max 5ször jobban kifogom élni azt a kis időt amíg ide nem ér a végzet!!:khm::cool: