PDA

Teljes verzió megtekintése : idézetek, szólások, közmondások... ;)

oldal : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

fufala
2008-09-22, 08:34
"Amikor valaki azt mondja: "Idén a bükkfa a norma",akkor minden almamag rosszul lesz. Engem egyetlen "norma" érdekel: az eredeti mag egyenesen, a saját útján-módján növekedjen."
/Transzp pszichoter./

Hey(Jude)
2008-09-22, 16:14
“Célozd meg a Holdat! Még ha elhibázod is, a csillagok közt landolsz.” :o

Hey(Jude)
2008-09-22, 16:16
“Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha.” (Goethe)

Hey(Jude)
2008-09-22, 16:17
“Nem könnyű dolog a sok [filozófiai, vallási] rendszerből kiválasztani a helyeset; az egyik ezt választja, a másik azt, a bölcs – egyiket sem.” (Buddha) :) ;)

szylu
2008-09-22, 18:11
A végletes fájdalom, csakúgy, mint a végletes öröm, oly szertelen érzés, hogy nem tarthat sokáig.
Az emberi szív nem élhet sokáig végletekben. :rolleyes:

szylu
2008-09-22, 18:12
Nem sóhajtunk, könnyünk se csordul,
mosolygunk, mi több, nevetünk!
Nem árulkodik a titokról
keserűn arcunk, tört szemünk.

szylu
2008-09-22, 18:13
-Az akinek van miért élnie, csaknem mindent képes elviselni a "hogyant" illetően.

szylu
2008-09-22, 18:14
:) ..én már annyi különöset láttam, hogy semmit sem találok különösnek.. :D

szylu
2008-09-22, 18:15
Úgy érzem, a mosoly teszi,amit egy arc szépségének neveznek.
Ha a mosoly hozzáad valamit az arc bájához, akkor az arc gyönyörű.
Ha nem változik meg közben, akkor mindennapi.
Ha elrontja, akkor csúnya.

Psissy
2008-09-22, 20:52
A szerelem értékét az akadályok emelik.A könnyű siker megfosztja a varázstól.

Dhamma
2008-09-23, 12:17
Weöres Sándor-Teljesség felé

A jóságról

Ne kívánd senki szeretetét. Ne utasítsd el senki szeretetét.

Úgy áradjon szereteted, mint a tűz fénye-melege: mindenre egyformán. Akik közel jönnek hozzád, azokra több essék fényedből és melegedből, mint akiknek nincs szükségük terád. Családtagjaid, mindennapi társaid s a hozzád fordulók olyanok legyenek számodra, mint a kályhának a szoba, melynek melegítésére rendelik.

A szeretetről

A változatlan létezés a változó életet nem óhajtja, nem is utálja, hanem magába foglalja, mint a fészek a benn tátogó madárfiókákat, érzés nélkül és mégis végtelen szeretettel.

Éppígy, aki gyökerét az élettől a létbe helyezte; a fejlődőn nem ujjong, az elveszőt nem siratja; senkin sem kíván segíteni; mindent egyformán, érzés nélkül és végtelenül szeret.

Rajongás nélkül dicsér és undor nélkül kifogásol, mert az életnek bármely dolga végső fokon se-jó se-rossz; semmi sem különb semminél, csak az útnak más-más szakaszai vannak.

Audrey Hempburn
2008-09-23, 13:09
Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon. :o
"Susan Ertz"

Audrey Hempburn
2008-09-23, 13:24
Folyton odajönnek hozzám, mondván, hogy zavarja őket, hogy dohányzom. Jó vicc, engem meg megöl. :)
"Wendy Liebman"

Audrey Hempburn
2008-09-23, 13:27
A pletyka voltaképp maga a hír, amely vörös szatén szerelésben szalad önmaga előtt.
"Liz Smith"

XtROpA
2008-09-23, 13:50
Don Cleveland: Will someone tell me what the fuck is going on here, slowly?
Zuzu Petals: Well... it... all... started... with... this... condom... factory...

:D:D:D:D:D:D

HeadStrong
2008-09-23, 16:04
"Ahová hoztalak, ez itt az álmom
Dugnak a kertben, hánynak az ágyon" o.O

Psissy
2008-09-23, 16:48
Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű.

Vegyél levegőt! 10 búvárból 9 ezt ajánlja.

Drága szüleim, küldjetek 10.000 Ft-ot, hogy megnyugodjak, nincsenek anyagi gondjaitok.

A lustaság nem más, mint pihenés elfáradás előtt.

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

Az egészség csupán az elhalálozás leglassúbb módja.

Ne aggódj az egészséged miatt. Elmúlik.

Megfogadtam, hogy nem zabálok és nem vedelek, és tizennégy nap alatt leadtam két hetet.

A szépség belülről fakad. (Hasfelmetsző Jack)

A földön nincs értelmes élet, én is éppen csak beugrottam.

Ellenőr a járművön! Kár, hogy nem fordítva.

Úgy meglepődtem, amikor megszülettem, hogy szóhoz sem jutottam vagy másfél évig.

Azt kell, hogy mondjam, utálom a pénzt. Amit azonban még jobban utálok, az, ha nincs.

Mosolyogj! A holnap rosszabb lesz a mánál.

Én nem vagyok sztár, nem is akarok az lenni! Én legenda leszek!

Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?

Sok időt pazaroltak már el a kérdésre, hogy mi volt előbb: a tyúk vagy a tojás. Természetesen a kakas.

Gyermekeink életének első évét azzal töltjük, hogy járni és beszélni tanítjuk őket, a következő tizenkettőt pedig azzal hogy legyenek
csendben és maradjanak nyugton.

NasCa
2008-09-24, 10:23
„Kimentem a vadonba, mert tudatosan akartam élni. Maradéktalanul ki akartam szívni az élet velejét. Elpuszítani mindazt, ami nem volt Élet, Hogy ne a halálom óráján döbbenjek rá, hogy nem éltem.”

"az állampolgár joga, sőt kötelessége, hogy bizonyos körülmények között nem-kollektív erőfeszítéssel az erkölcsileg helyes magatartásra magánemberként kényszerítse az államszervezetet"

/Henry David Thoreau/

Borix
2008-09-24, 13:45
"Férfi és nő annyiban különbözik mint egy repülőgépmotor és egy talicska." :D

szylu
2008-09-24, 19:51
Vannak emberek, akik nem tudnak szeretni úgy, hogy más irányba ne gyűlölködjenek.

Dhamma
2008-09-24, 21:45
Weöres Sándor: Tündérek, manók

Az állat-, növény-, ásvány-fajok angyalai és ördögei: a tündérek, manók. Nem lények; nem az időben, hanem a változatlanban vannak.
Figyelj meg egy fölrebbenő verébcsoportot: ami a szárny-zizzenésükben nem a természeti hang, de valami édes együgyűség: ez a verébcsapat tündére. Vagy figyelj meg egy diófát: ha tépázod, kelletlenül és viszolyogva adja gyümölcsét; s ha szelíden,
tisztelettel közeledsz hozzá, szívesen adakozni kezd és megpillantod a lefosztottnak látszó alsó ágakon a leg-elérhetőbb és addig észre nem vett diókat: ez a diófa tündére.

NasCa
2008-09-25, 12:23
Az üzletkötés első szabálya: "Óvd a befektetésed" (a bankárok etikettje - 1775)

Audrey Hempburn
2008-09-25, 15:25
Néhány ember azért átlátszó, mert üres..

Hey(Jude)
2008-09-25, 15:37
Mivel nőből vagyok, nem mondom ki, amit akarok; de fenntartom a jogot arra, hogy hisztizzek, ha nem kapom meg. :p

Hey(Jude)
2008-09-25, 15:40
"Az ember nem olyan, mint a képen az arca, mert a szíve és a lelke nem lehet rajta."

:o

Hey(Jude)
2008-09-25, 15:42
"olyan vagyok, mint bárki más és mégis olyan, mint senki más..." :)

fufala
2008-09-25, 20:08
"Több embert gyilkol meg a gyomor, mint a kard."
/Seneca/

Hey(Jude)
2008-09-25, 21:44
.napok óta bojong két halálosan kimerült utazó a sivatagban,mikor már nem birják tovább a földre rogynak az egyikük a zsebében kotorász majd kisvártatva egy pici zacskót húzott elö.rekedten a szomjuságtol cserepes ajkakkal igy szól a társához: nem kérsz egy kis sósmogyorót?.

napraforgo
2008-09-25, 21:53
"Gaztett és remekmű,
Minden szerep és betű.
Mikor az Ige testté lett,
Huszonkét szerepre vetett tüzet.
Az emberek
Nagy titkú, égi tűzjelek,
Mert az Isten a lelket
Szerepnek írta meg:
Egyiket bolondnak,
Másikat szentnek.
Aki eljátszott huszonkét szerepet,
Újra lényeg lehet
Jelmez helyett,
S addig a lét sem más,
Mint egyre több megtűrt betűvarázs."

psymiinii
2008-09-25, 23:13
"sörrel is lehet fogat mosni, csak a buborékok ne jöjjenek ki a fogaid közt" :D szemléltette is egy kedves barátom annó...

szylu
2008-09-25, 23:49
Fontos, hogy megtanuld: nem szerethet téged mindenki!

szylu
2008-09-25, 23:50
Aki szeretetben él, nem büszke, nem akar másokon uralkodni, nem halljátok soha, hogy hibáztatna, vagy gúnyolna másokat. Nem kutat mások szándékai felől, nem hiszi azt, hogy ő jobban cselekszik, mint mások, és soha nem tartja többre magát embertársainál. Aki szeret, az amennyire csak lehet, elkerüli, hogy fájdalmat okozzon.”(V.Szt.János)

szylu
2008-09-25, 23:51
A megpróbáltatás olyan, mint az erős szél. Mindent letép rólunk, ami letéphető, tehát olyannak látjuk magunkat, amilyenek valójában vagyunk.

szylu
2008-09-25, 23:51
Minden egyes ember csak ember, ennél te sem vagy több és ő sem kevesebb.

szylu
2008-09-25, 23:53
Azt mondd, amit mondanod kell, ne azt, amit mások szeretnének hallani.

psyti
2008-09-26, 00:45
,gurulok, játszom, félek, szeretek, megbecsülök, reménykedek, küzdök, rajongok, élek. mának, fának, tölgynek, rétnek, élek, és ezt tagadni sosem félek,dolgozok, feldolgozok, ámulok, bámulok, csodálkozok, kiábrándulok, de vagyok, és létem jó, tanulok, mert tanulni akarok.

fufala
2008-09-26, 02:53
OUR mortal parts may wrapp'd in sear-cloths lie :
Great spirits never with their bodies die.

rob herrick

PeeKaBoo
2008-09-26, 07:12
"Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeladás között.
És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel
és a társaság a biztonsággal.
És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét és a bók nem esküszó.
És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget, a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével.
És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd ,
mert a holnap talaja túl ingatag ehhez.
Egy idő után kitapasztalod, hogy még a
napsugár is éget, ha túl sokáig ér.
Műveld hát saját kertecskédet,
magad ékesítsd fel a lelked,
ne mástól várd, hogy virágot hozzon neked.
És tanuld meg, hogy valóban nagyon sokat kibírsz.
Hogy valóban erős vagy.
És valóban értékes. "
Veronica A: Schoffstall

NasCa
2008-09-26, 09:22
"2005.10.19-23.
XVI. Bécs-Budapest Szupermaraton

A SPURI SC fennállása óta először végeztek díjazott helyen csapatunk tagjai!
A „Spuris lányok nem puhányok” mélyen igaz nevű női váltó idén a 6. helyen végzett."

Dalcine
2008-09-26, 10:01
"2005.10.19-23.
XVI. Bécs-Budapest Szupermaraton

A SPURI SC fennállása óta először végeztek díjazott helyen csapatunk tagjai!
A „Spuris lányok nem puhányok” mélyen igaz nevű női váltó idén a 6. helyen végzett."

pfff... :D :D

én meg olyat láttam, hogy Spuri autós iskola. :D az se rossz.

napraforgo
2008-09-26, 11:56
Az elhagyásban nem az a legrosszabb, hogy hiányzik, aki elhagyott, hogy összeroppan a közösen alkotott egész kis világ, hogy minden, amit látunk vagy csinálunk, őrá emlékeztet, hanem az a gondolat, hogy ő már nincs tovább,ő már nem nevet rád...

NasCa
2008-09-26, 20:57
"Anything is possible"

/Astral Projection/

;)

Hey(Jude)
2008-09-27, 12:32
"Nem az számit mennyiszer veszünk levegőt,
Hanem ,hogy hányszor akad el a lélegzetünk!" :o

szylu
2008-09-27, 15:31
Nem sóhajtunk, könnyünk se csordul,
mosolygunk, mi több, nevetünk!
Nem árulkodik a titokról
keserűn arcunk, tört szemünk. :rolleyes: :(

Hey(Jude)
2008-09-27, 21:23
..álltam anyu előtt, és ahogy mondtam apu kacsintott
elrejti a múltam egy cd meg egy papírtok
amíg lehet szeress amíg tudod öleld meg
adj egy puszit anyunak,adj egy pacsit az öregnek.. :o

Hey(Jude)
2008-09-27, 21:40
Én javítani akartam, de javítani nem lehet,
Mert ahányan ismernek,mind annyiszor eltemet
De azért mert ők ilyenek, te ne állj be a sorba
Van mikor választani kell, tartalom vagy a forma.
:rolleyes:

Psissy
2008-09-28, 14:32
A fiatalok 50%-a pozitívan tekint a jövőbe. A többinek nincs pénze drogokra.

:D:D:D találó kis mondat

Psissy
2008-09-28, 15:08
Ha szeretnél birtokolni egy tulajdonságot, viselkedj úgy, mintha máris a tiéd lenne.

Psissy
2008-09-28, 17:03
Gyakorlatias elképzeléseim vannak a gyereknevelésről. Minden gyerek szobájára kiteszek egy cetlit: "Ellenőrizni 18 év múlva."

Psissy
2008-09-28, 17:16
Végtelen: Nagyobb, mint a valaha létezett legnagyobb dolog, továbbá nagyobb sok egyéb dolognál. Nevezetesen sokkal nagyobb, mint az elképesztően óriási, a baromi nagy és a "Hű, ezt nézd meg, mekkora!". A végtelen olyan nagy, hogy hozzá képest a nagyság maga is eltörpül. Olyasmiről van szó, amit a gigantikusszor kolosszálisszor lélegzetelállítóan hatalmas képzetével tudnánk érzékeltetni.

Köztudott, hogy végtelen számú világ létezik, egyszerűen azért, mert végtelen tér áll rendelkezésre. Mindazonáltal nem mindegyiken van élet, ezért a lakott világok száma véges. Bármely véges szám osztva a végtelennel, jó közelítéssel nullát ad eredményül, így az Univerzum átlagos népsűrűsége nullának mondható. Ebből következik, hogy az Univerzum népessége, maga is zéró, vagyis azok a személyek, akikkel időnként összefutunk, csupán a zabolátlan fantázia termékei.

Psissy
2008-09-28, 17:39
Mindig hálás vagyok a nevetésért, kivéve, amikor az orromon jön ki a tej.

lassan abba kéne hagyni:D

Psissy
2008-09-28, 17:54
Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék.

0.1
2008-09-28, 17:57
Én javítani akartam, de javítani nem lehet,
Mert ahányan ismernek,mind annyiszor eltemet
De azért mert ők ilyenek, te ne állj be a sorba
Van mikor választani kell, tartalom vagy a forma.
:rolleyes:
Ez tetszik:)

Psissy
2008-09-28, 18:02
A világ legegészségesebb dolga a születésnap. Minél több van belőle egy embernek, annál tovább él

Psissy
2008-09-28, 18:18
Az élet nemi érintkezés útján terjedő fertőzés, amelynél a halálozási arány 100%.

0.1
2008-09-28, 18:37
Kimondottan termékeny vagy ma,Sziszi...:)

Psissy
2008-09-28, 18:40
Kimondottan termékeny vagy ma,Sziszi...:)
:D:D:D
Köszönöm valahogy ma nem birok magammal:p

Psissy
2008-09-28, 18:42
-Mi ez a szag?
-jah...A kölnim:cannabis for men

0.1
2008-09-28, 18:47
Köszönöm valahogy ma nem birok magammal:p
Csinád csak...te irsz mi meg olvassuk,ne fogd vissza magad...:D Amúgy szeretnék most úgy nevetni ,hogy follyon a tej az orromból... :(

Psissy
2008-09-28, 18:53
Csinád csak...te irsz mi meg olvassuk,ne fogd vissza magad...:D Amúgy szeretnék most úgy nevetni ,hogy follyon a tej az orromból... :(
akkor ne fogd vissza magad..;)
én igyekszem...:p:D

Psissy
2008-09-28, 18:55
Sokkal jobbak lesznek az esélyeid, hogy megnyerd a lottón a főnyereményt, ha veszel szelvényt is.

Psissy
2008-09-28, 18:56
A Zárkózott, a Félvér, a Szoborszép, a Bölcs, a Zömök, a Bohóc és a Kígyó kijelölt magának egy utat a világban. Mentek-mendegéltek, mígnem egy nagy hegynek ütköztek. Mivel útjukról le nem térhettek, úgy döntöttek, lebontják a hegyet, az úgyis eltakarja előlük a Napot. Nekiveselkedtek, s hordták, mindegyre hordták a követ, azzal sem törődve, hogy hátukról veríték, körmük alól vér serken. S ahogy a hegy tetejét elhordták, hát látják ám mögötte a következőt!

Psissy
2008-09-28, 18:58
Az alkohol öl,butít és savakkal észtereket képez.

Psissy
2008-09-28, 19:00
Amikor hajnali négykor téves kapcsolás ébreszt, gondolj arra, hogy rosszabb is lehetett volna: ha jó a szám.

Psissy
2008-09-28, 19:01
Disneyland a legnagyobb emberfogó, amit egér valaha épített.

Psissy
2008-09-28, 19:03
Láttam a jövőt. Olyan, mint a jelen, csak hosszabb.

A tréfa gyakran az a lyuk, amelyből az igazság fütyül.

Psissy
2008-09-28, 19:04
A legjobb férj egy régész: minél idősebb az asszony, annál jobban érdekli.

Psissy
2008-09-28, 19:07
A szakértő olyasvalaki, aki egyre több mindent tud egyre kevesebb dologról.

Psissy
2008-09-28, 19:08
Isten megteremtette az embert, mert a majomban csalódott. Aztán inkább felhagyott a kísérletezéssel.

0.1
2008-09-28, 19:08
Csak azért ne menjen a minőség rovására a mennyiség...:D

Psissy
2008-09-28, 19:10
Csak azért ne menjen a minőség rovására a mennyiség...:D
valszeg az lesz hogy sokat összegyűjtök és egyszerre linkelem be...

Psissy
2008-09-28, 19:14
Az idő az, amivel a természet megakadályozza, hogy minden egyszerre történjen. A tér az, ami meggátolja, hogy minden velem történjen.

Elismerés, csodálat, nagylelkűség, megbocsátás: ezek a szeretet alapjai. És a humor a védőernyő fölötte.

Élet, a tisztességtelen viselkedés miatt ki vagy rúgva!

Ki rakta sorrendbe az ábécét?

Psissy
2008-09-28, 19:17
A boldogság az, amikor a fogorvos azt mondja, nem fog fájni, aztán a fúró bekapja a kezét.

Psissy
2008-09-28, 19:18
Héj...nyugi!!
Ne sz*rj be öcsi...ez csak egy p*nci! :D

Psissy
2008-09-28, 19:22
A lányok bonyolultak. A hozzájuk járó használati utasítás 800 oldal, amiből legalább négy fejezet hiányzik, rosszul van fordítva, és alig érthető.

van benne valami:D:D

0.1
2008-09-28, 19:32
Héj...nyugi!!
Ne sz*rj be öcsi...ez csak egy p*nci! :D

Psissy
2008-09-28, 19:37
azért remélem a tej még nem folyik az orrodon:D:D

itt egy ráadás:
Nem mintha félnék meghalni. Csak nem akarok ott lenni, amikor bekövetkezik.

0.1
2008-09-28, 19:43
azért remélem a tej még nem folyik az orrodon:D:D

itt egy ráadás:
Nem mintha félnék meghalni. Csak nem akarok ott lenni, amikor bekövetkezik.
Kicsit meg vagyok fázva...úgy nézem eznem tej...:D Továbbra is olvasok:)

Psissy
2008-09-28, 19:44
...úgy nézem eznem tej...
:D:D:D:Dfuuuuuu...nem gondoltam hogy nézed is:D:D

Psissy
2008-09-28, 19:45
Ha nem lehet úgy, ahogy akarod, akard úgy, ahogy lehet!

0.1
2008-09-28, 19:53
A nátha első idöszakában járok,akkor az orrváladék áttetsző,vizes állagú...nem gáz:) késöbb amikor sürüsödik,szine zöldessé válik és némelyek szájon át üritik....én rendes,jólnevelt gyerek vagyok...lenyelem...:D:D:D

Psissy
2008-09-28, 19:57
A nátha első idöszakában járok,akkor az orrváladék áttetsző,vizes állagú...nem gáz:) késöbb amikor sürüsödik,szine zöldessé válik és némelyek szájon át üritik....én rendes,jólnevelt gyerek vagyok...lenyelem...:D:D
először is gyógyulj meg mihamarabb:)
másodszor::D:D:D:Dhüle

Psissy
2008-09-28, 19:59
A nő olyan, mint egy teafilter: csak akkor látod az erejét, ha forró vízbe teszed.

0.1
2008-09-28, 20:08
A nő olyan, mint egy teafilter: csak akkor látod az erejét, ha forró vízbe teszed.
Ezt nem értem,ezt a szólást elmagyarázod...?:)

Psissy
2008-09-28, 20:40
Ezt nem értem,ezt a szólást elmagyarázod...?:)
gondolom most betegen fogyasztasz teát...:)
simán a teafilter nem ér semmit de ha forróvizbe teszed....
sztem nem kell tovább veséznem;)

egyébként ezt Eleanor Roosevelt mondta
a lényeg nem a forróvizen van :D

Psissy
2008-09-28, 20:40
Időnként elgondolkodom azon, vajon tényleg illenek-e egymáshoz a nők és a férfiak. Talán jobb lenne, ha csak szomszédok lennének, és időnként átugranának egymáshoz.

Psissy
2008-09-28, 20:42
A történelem nem ismétli önmagát, de rímel.

0.1
2008-09-28, 20:48
gondolom most betegen fogyasztasz teát...:)
simán a teafilter nem ér semmit de ha forróvizbe teszed....
sztem nem kell tovább veséznem;)

egyébként ezt Eleanor Roosevelt mondta
a lényeg nem a forróvizen van :D
Nem fogyasztok teát...sört fogyasztok éppen:D Hát nem nagyon értem,de télleg..:( Ha mondjuk belerakok egy csajt egy kád forró vizbe,mint egy teafiltert...kijön az ereje? hol? a börén keresztül? és milyen erő ez? hülyén halok meg...segítség...:D

Psissy
2008-09-28, 20:57
Nem fogyasztok teát...sört fogyasztok éppen:D Hát nem nagyon értem,de télleg..:( Ha mondjuk belerakok egy csajt egy kád forró vizbe,mint egy teafiltert...kijön az ereje? hol? a börén keresztül? és milyen erő ez? hülyén halok meg...segítség...:D
erre nem tudok mit mondani:D:Déljen a SÖR
nem tudom az igazság az hogy engem nem raktak még bele egy kád forróvizbe:D:D
lehet asszociálni arra ha begurul egy nő ebben az esetben a forróviz lehet bármi amivel felhuzod az agyát...vagy ha mondjuk az erotikára gondolunk...forróviz=érzékiség,vágy,...stb.
mindenki ugy értelmezi ahogy tudja
sztem csak és kizárolag Eleanor Roosevelt tudja a pontos definicioját :)

0.1
2008-09-28, 21:08
erre nem tudok mit mondani:D:Déljen a SÖR
nem tudom az igazság az hogy engem nem raktak még bele egy kád forróvizbe:D:D
lehet asszociálni arra ha begurul egy nő ebben az esetben a forróviz lehet bármi amivel felhuzod az agyát...vagy ha mondjuk az erotikára gondolunk...forróviz=érzékiség,vágy,...stb.
mindenki ugy értelmezi ahogy tudja
sztem csak és kizárolag Eleanor Roosevelt tudja a pontos definicioját :)
Hát én nem fekszem le addig...míg meg nem fejtem:) Van ötletem...egyszer átjössz hozzám,csinálunk neked egy forró fürdőt,persze kb megitéled a hőmérsékletet,hogy legyen esélye az erőnek kioldódnia,beleraklak és odaülök a kád szélére és várjuk hogy kiderüljön minden...Így szerintem jó lesz...erre az Eleanorra nem számíthatunk..:)

Psissy
2008-09-28, 21:11
Hát én nem fekszem le addig...míg meg nem fejtem:) Van ötletem...egyszer átjössz hozzám,csinálunk neked egy forró fürdőt,persze kb megitéled a hőmérsékletet,hogy legyen esélye az erőnek kioldódnia,beleraklak és odaülök a kád szélére és várjuk hogy kiderüljön minden...Így szerintem jó lesz...erre az Eleanorra nem számíthatunk..:)
rendben
akkor kb 3 napig nem fürdök...ha ki nem is de legalább leoldódik valami:D:D

Psissy
2008-09-28, 21:14
Isten semmiből teremtette a világot, de meg is látszik rajta.
Milliók vágynak halhatatlanságra, de fogalmuk sincs, mit kezdjenek magukkal egy esős vasárnapon.
Nekem a boldogsághoz csak egészség és térerő kell.
Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember.
Ha már több, mint két éve szerelmes vagy, szedsz valamit.
Szerintem ugyanolyan esélyünk van nyerni a lottón, akár játszunk, akár nem.
Első szabály. Ne használjunk pontosvesszőt! A pontosvesszők transzvesztita hermafroditák, amik az égvilágon semmit nem jelentenek. Mindössze azt jelzik, hogy leírójuk járt egyetemre.
Oly csúnya a halál... és az a rettenetes, hogy a többi ember élve marad.
Becsületes ember nem tartja meg magának a lopott csókot, hanem azonnal visszaadja.
Soha ne sértsünk meg valakit a stílussal, amikor ugyanezt a tartalommal is megtehetjük.
A cinikus embernek annyira torz a látása, hogy a dolgokat olyannak látja, amilyenek, és nem olyannak, amilyennek lenniük kellene.
Az élet olyan játék, amelynek első számú játékszabálya: ez nem játék, ez halálosan komoly.
Néha te vagy a szélvédő.Időnként pedig te vagy a bogár.
Onnan tudod, hogy megöregedtél, hogy a gyertyák már többe kerülnek, mint maga a torta.
Nem csoda, hogy rossz a kedvem. Az ikertestvérem elfeledkezett a születésnapomról.
Pompás aranyóra. Büszke vagyok rá. Nagyapám a halálos ágyán adta el nekem.
Remek dolog pszichiáternél lenni. Egy teljes órán át csak magamról beszélek. Egy kicsit olyan, mintha a randin én lennék a pasi.
Ha a szavazástól bármi megváltozna, betiltanák.
Egy alapvetően hülye családból származom. Öregapám az észak-dél elleni háborúban a nyugatért harcolt.
Gyenge politikusok közt is van különbség:az egyik rosszabb, mint a másik.
A derűlátó és a borúlátó egyformán hasznos tagja a társadalomnak. A derűlátó feltalálja a repülőgépet, a borúlátó meg az ejtőernyőt.
Milyen színű a tükör?
Az égési sérülésben elhunytak kapnak árengedményt a hamvasztásnál?
Ne félj, hogy ma jön el a világvége.Ausztráliában már holnap van!
Az embernek két lába és egyetlen humorérzéke van. Ha választani kell, jobb elveszíteni az egyik lábat.

0.1
2008-09-28, 21:22
rendben
akkor kb 3 napig nem fürdök...ha ki nem is de legalább leoldódik valami:D:D
Áááá...elvicceled...ezek komoly dolgok. Fogd fel tudományos kisérletnek,egy új kor küszöbének...meg kell valósítani...:) És természetesen minden alantas,hátsó szándék nélkül mondom ezt,rendes,tisztességes,keresztény erkölcsű fiú vagyok...:)

Psissy
2008-09-28, 21:26
Áááá...elvicceled...ezek komoly dolgok. Fogd fel tudományos kisérletnek,egy új kor küszöbének...meg kell valósítani...:) És természetesen minden alantas,hátsó szándék nélkül mondom ezt,rendes,tisztességes,keresztény erkölcsű fiú vagyok...:)
aki lenyeli:D:D:D...mármint igy megfázás terén:D

0.1
2008-09-28, 21:30
aki lenyeli:D:D:D...mármint igy megfázás terén:D
Miért...? Te nem nyeled le? ha lehet intimet kérdezni...:)

Psissy
2008-09-28, 21:32
Miért...? Te nem nyeled le? ha lehet intimet kérdezni...:)
nem szokásom...a megfázás terén
többit meg megtartom magamnak :p :rolleyes: ;)

Psissy
2008-09-28, 21:34
egyébként ez a kérdés mér igen csak a szex topikba való:D
bár lehet erről is találok vmi idézetet :D

0.1
2008-09-28, 21:39
Phujj...én ilyen erkölcstelen dologra sosem gondolok...jóéjt:)

Psissy
2008-09-28, 21:43
Phujj...én ilyen erkölcstelen dologra sosem gondolok...jóéjt:)
perszepersze mint általában a pasik:p:D
szia joéjt neked is és gyógyulj meg:)

Psissy
2008-09-28, 22:45
Amíg cseperedő gyerekek vannak otthon, addig olyan a takarítás, mint havat lapátolni hóesésben.
Az mindig segít bizonyítani az ember igazát, ha csapkod, toporzékol és kiabál.
A kíváncsi turista olyan, mint a szerelmes férj. Mindent elhisz és semmit sem lát.
Főnök: az a valaki, aki késik, amikor korán beérsz a munkába, és korán jön, amikor késel.
Házasság: kölcsönös szerződés férfi és nő között, melyben kölcsönösen megállapodnak, hogy a szerződés napjától kezdve nem mondják el egymásnak, hogy kivel van viszonyuk.
Az agy az a szervünk, amellyel azt gondoljuk, hogy gondolkodunk.
A feleség olyan, mint a monokli. Elegáns viselet, de nélküle jobban lát az ember.
Az opera az, amikor egy fickót hátba szúrnak, és az nem vérzik, hanem énekel.
Nem vagyok egy bajnok. Rosszak a reflexeim. Egyszer elütött egy autó, amit két pasas tolt.
Szeretnék olyan gazdag lenni, hogy eldobhassam a szappant, amikor elkopnak rajta a betűk.
Kétféle titok van. Az, amelyik túl unalmas ahhoz, hogy továbbadjuk, és az, amelyik túl érdekes ahhoz, hogy magunkban tartsuk.
Szent: halott bűnös, átdolgozott kiadásban.
A női ruhának olyannak kell lennie, mint egy drótkerítésnek: anélkül tölti be szerepét, hogy akadályozná az átlátást.
Vajon miért van az, hogy annyira sietünk feltápászkodni, amikor elesünk? Hiszen akár fekve is maradhatnánk, hogy pihenjünk egy kicsit.
Óvakodj az orvosi könyvektől, belehalhatsz egy nyomdahibába.
Miért van az, hogy a sötéttől félő gyermek pillanatok alatt kamasz lesz, aki egész éjjel kint akar maradni?
Azok a férfiak, akiknek ki van lyukasztva a fülük, felkészültek a házasságra. Ismerik a fájdalmat, és már vásároltak ékszert.
Tévedni emberi dolog. A számítógépet hibáztatni még emberibb.
Alapjában véve a feleségem éretlen volt. Ülök békésen a kádban, ő meg bejön és elsüllyeszti a kishajóimat.
A kannibálok jobb szeretik azokat, akiknek nincs gerincük.
Miért van az, hogy minél drágább egy játék, annál valószínűbb, hogy a gyerek a dobozával akar inkább játszani?
A pénz jobb, mint a szegénység, már csak anyagi szempontból is.
30-ig hevít a nő; azután a bor; azután a kemence sem.
Volt egy ember, lemondott az italról, mert részegségében a feleségét duplán látta.
Istennel az a baj, hogy soha nem lehet tudni, hogy nem az ördög egy fortélya.
Én egy mélységesen vallásos hitetlen vagyok; ez egy új vallásféle.
A kutyák felnéznek az emberre, a macskák lenézik. Egyedül a disznó szemében vagyunk egyenrangúak.
A kutyán kívül az ember legjobb barátja a könyv. A kutyán belül nem lehet olvasni.

mára elég is volt...még a végén nem marad másoknak :D :D :D

umba
2008-09-29, 11:06
"És mégis-mégis fáradozni kell.
Egy újabb szellem kedz felküzdeni,
Egy új irány tör át a lelkeken:
A nyers fajokba tisztább érzeményt
S gyümölcsözőbb eszméket oltani."

Ez Vörösmarty, nem tudom kire hogy hat..

Dalcine
2008-09-29, 11:16
Időnként elgondolkodom azon, vajon tényleg illenek-e egymáshoz a nők és a férfiak. Talán jobb lenne, ha csak szomszédok lennének, és időnként átugranának egymáshoz.

igen, ez sokkal jobb lenne tényleg! :) én is csak állok csodálkozva, vajon miért is élnek együtt az emberek... :rolleyes:

Hey(Jude)
2008-09-29, 11:17
.Nem hivalgó,cifra páva
Nem modern az én szívem.
Egyszerűség lakik benne
Mosolyogva szelíden.

Egyszerű,de tiszta nóták
Amiket én dalolok-
Mert a szívem súgja őket,
Nem is olyan nagy dolog.
.
.
.
A jó Isten egyszerűnek
Alkotta az eszemet,
Nincsen abban nagy modernség
Csak szelídség,szeretet.

(Karinthy Frigyes)

Vadember
2008-09-29, 12:13
.Nem hivalgó,cifra páva
Nem modern az én szívem.
Egyszerűség lakik benne
Mosolyogva szelíden.

Egyszerű,de tiszta nóták
Amiket én dalolok-
Mert a szívem súgja őket,
Nem is olyan nagy dolog.
.
.
.
A jó Isten egyszerűnek
Alkotta az eszemet,
Nincsen abban nagy modernség
Csak szelídség,szeretet.

(Karinthy Frigyes)

Ez jó,)

Gery Garcya
2008-09-29, 13:02
"a szarás meditáció..."
asszem én

Vadember
2008-09-29, 13:25
"a szarás meditáció..."
asszem én

a hányás is ...

Dalcine
2008-09-29, 14:15
filozófiai magasságok.. :D

masoma69
2008-09-29, 15:45
Tanulj meg futni,mert az élet elszalad melletted.

0.1
2008-09-29, 19:49
Tanulj meg futni,mert az élet elszalad melletted.
A futás a leglélektelenebb sport,szerintem fullmazoista aki szereti...:) Én max ha kergetnek..:)

Psissy
2008-09-29, 22:53
Két szóval elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább.

Psissy
2008-09-29, 23:00
Azt hiszem, megtaláltam az állatok és a civilizált ember közötti hiányzó láncszemet. Mi vagyunk az.

0.1
2008-09-29, 23:03
Kezdődik:)

Psissy
2008-09-29, 23:12
Kezdődik:)
nem iss:p:D

Psissy
2008-09-29, 23:13
A természet feltalálta a halált, hogy biztosítsa az élet örök folytonosságát.

Psissy
2008-09-29, 23:14
Az evolúció elképesztően kreatív! Neki köszönhetjük a zsiráfokat.

Psissy
2008-09-29, 23:15
A szerelem csak egy ócska trükk, amit a természet játszik velünk, hogy fennmaradjon a fajunk.

Psissy
2008-09-29, 23:18
Egy bálna valahogy úgy élheti meg, hogy fel kell jönnie a felszínre levegőért, mint amikor mi kimegyünk a WC-re vagy eszünk néhány falatot.

Psissy
2008-09-29, 23:35
A legmélyebb és legigazibb vágy annak a vágya, hogy közel kerüljünk valakihez.

Psissy
2008-09-29, 23:39
A magányt nem az teszi rettenetessé, hogy nincs, akivel megoszthatnám a terheim, hanem az, hogy nincs, akinek a terhét elvállalhatnám.

Psissy
2008-09-29, 23:56
Vigasztaló semmiségek. A víz, a lélegzés, az esti esők. Őket is csak az ismeri, aki magányos.

masoma69
2008-09-30, 00:59
Vigasztaló semmiségek. A víz, a lélegzés, az esti esők. Őket is csak az ismeri, aki magányos.
Imádom olvasni ezt a topikot.Köszi neked a töltést Psissy.Hosszú évek pár sorban.küldök egy pontot. ;)

masoma69
2008-09-30, 01:27
Jött egy mondat.Lehet hogy már létezik valahol de most mind1.
Az csak egy változó tényező amin idegeskedünk.

Psissy
2008-09-30, 20:30
Szeretem hallgatni, ahogy beszélek. Nagyobb gyönyörűséget alig szerez valami. Gyakran bocsátkozom hosszú beszélgetésekbe magammal, és olyan magasröptű vagyok, hogy néha egy árva szót sem értek abból, amit mondok.

Psissy
2008-09-30, 20:31
Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

Psissy
2008-09-30, 20:32
Vakhitű ember az, aki ha késésben van, még berohan a templomba fohászkodni, hogy el ne késsen.

Psissy
2008-09-30, 20:35
Önök nem fogják elhinni nekem, de létezik élőlényeknek olyan társadalma, közössége, ahol valóban a legjobbak irányítanak. Sajnos, ezt manapság egyelőre csak a páviánoknál tapasztalhatjuk.

Psissy
2008-09-30, 20:39
Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ha feleséged új frizuráját vagy új ruháját nem vetted észre, hiszen úgysem miattad csináltatta.

Psissy
2008-09-30, 20:42
Már régóta megvannak az eredményeim, csak még nem tudom, hogyan jussak hozzájuk.

Psissy
2008-09-30, 20:43
Az embert nem azért fizetik, mert van feje és keze, hanem mert használja azokat.

Psissy
2008-09-30, 20:48
A konzervatív olyan ember, aki túl gyáva, hogy harcoljon, és túl kövér, hogy elszaladjon.

:D :D :D :D

Psissy
2008-09-30, 20:49
Egy részeges soha nem adna pénzt a józanoknak. Azt mondaná, hogy azok csak megeszik, ruhát vesznek belőle, vagy iskolázzák a gyerekeiket.

Audrey Hempburn
2008-10-02, 13:17
Az ember sok mindent hajlandó csinálni, hogy szeressék, de mindent hajlandó megtenni, hogy irigyeljék.. ;)

Audrey Hempburn
2008-10-02, 13:19
"Ellenzem a párbajokat. Ha engem hívna ki valaki, akkor kedvesen és megbocsátóan megfognám a kezét, elvinném egy csendes helyre, és megölném." :)

(Mark Twain)

Audrey Hempburn
2008-10-02, 13:31
Ebben a világban a zene - úgy tűnik - az emberiség édes mérge. Yajnavalkiya brahmin zenetudós (i. u. VI. század, Hinduszthan) írja: "Ha tisztában vagy a hangok és a ritmus törvényeivel, akkor rálépsz a hazafelé vezető útra"

(Alien Paradigma)

Hey(Jude)
2008-10-02, 15:47
.Az a szabad,aki a bajokat bírja
Az,aki a sorsát önmaga írja
Meg az,aki okos és bátor
Csak az,aki nem fél önmagától
Az a szabad,akiről nem tud az Isten
Az a szabad,akinek semmilye nincsen.

szylu
2008-10-02, 18:01
Ebben a világban a zene - úgy tűnik - az emberiség édes mérge. Yajnavalkiya brahmin zenetudós (i. u. VI. század, Hinduszthan) írja: "Ha tisztában vagy a hangok és a ritmus törvényeivel, akkor rálépsz a hazafelé vezető útra"

(Alien Paradigma)

:rolleyes: :)

szylu
2008-10-02, 18:02
Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást. (Stephen Dolly)

szylu
2008-10-02, 18:03
A boldogságot a boldogtalanságtól vékony fal választja el, amit lerombolni könnyű, újjáépíteni nehéz. :rolleyes:

szylu
2008-10-02, 18:04
Magabiztosságunk a legnagyobb vakmerőség.

szylu
2008-10-02, 18:05
Szenvedés mindenütt van. Senki ne gondolja, hogy nincs. Akárcsak csodák. Senki ne gondolja, hogy nincsenek.

szylu
2008-10-02, 18:09
Ha boldogok akarunk lenni, szépítsük meg mások életét. Szerencsés a rossz ember is lehet, de boldog csak a jó.

szylu
2008-10-02, 18:10
Semmi sem állítja meg azt, aminek eljött az ideje.

szylu
2008-10-02, 18:10
Az a fontos, hogy mindenki megtegye, amit megtehet.

szylu
2008-10-02, 18:11
Könnyebben haladsz, ha nem viszel semmi felesleget magaddal, és ha független vagy szívedben mindenkitől. (Szent-Gály Kata)

napraforgo
2008-10-02, 18:44
Hiszünk a férfi szavában, akivel megosztjuk az ágyunk, ... de ahol meginog a bizalom, ott felmerül a kétely!

Hey(Jude)
2008-10-02, 20:14
...a valósággal az a gáz,hogy nincsen hozzá háttérzene,kérdés,hogy átérzed-e... :o

szylu
2008-10-02, 22:08
ez a szoveg van kitéve az egyik ismerosomnek is :)

NasCa
2008-10-03, 12:03
"Tudod anó egy fószer árult univerzális biomeghajtásu ruhaszáritó eszközt, amikor valaki megrendelte kapott száritó kötelet meg csipeszt."

E-bay
:)

PaXxX
2008-10-03, 16:24
„A pácban mindenki benne van. ” (Hamvas Béla: Karnevál)

KtoucH
2008-10-03, 17:18
Aki fél az alkoholmérgezéstől, az ne igyon mérgezett alkoholt!

Psissy
2008-10-03, 21:53
"A XIX. század legfontosabb felfedezése:
Ha megváltoztatod a beállítottságodat,
meg fognak változni az életkörülményeid is."
(William JAMES)

"A múltban izomerőnket megsokszorozó eszközöket használtunk,
ma pedig olyanokat,
amelyekkel az elménket sokszorozzuk meg."
(Bill GATES)

"A sikert nem hajszolni kell, hanem vonzani!
- azáltal, hogy vonzó személyiséggé fejlesztjük önmagunkat."
(Jim ROHN)

"Az egészség, nem minden,
de egészség nélkül, minden semmi."
(Dr. BAKANEK György)

"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére,
az nem számol a tudatlanság költségeivel."
(TONK Emil)

"Ha valamiről még nem hallottunk, vagy valamit nem értünk,
az attól még működik..."
(KAJÁRIK Béla)

"A pénz nem a legfontosabb dolog az ember életében,
de mindenre hatással van, amit fontosnak tart."
(Robert KIYOSAKI)

"Az átlagemberek mindig annak keresik a módját,
miként tudnának bármit is megúszni az életben.
A sikeresek pedig, állandóan arra törekednek,
hogy boldoguljanak az életükben."
(Jim ROHN)

"Semmi nem változtatja meg jobban az életünket,
mint az önmagunknak feltett kérdések."
(Greg LEROY)

"Inkább vállalkozzak valami nagyra és valljak kudarcot,
mint vállalkozzak a semmire és legyek sikeres.
Rendkívüli emberek olyan átlagemberekből lesznek,
akikben az elkötelezettségnek egy rendkívüli mértéke van meg."
(Robert SCHULLER)

"Amit élvezettel tanulunk, azt nehezen felejtjük el."
(Luis MERCIER)

"Ha mindazt megtennénk, amire képesek vagyunk,
szó szerint saját magunkat is elkápráztatnánk."
(Thomas Edison)

"Az Internet korszakban nincs nagyobb kockázat annál,
mint kimaradni a lehetőségből."
(Newsweek)

"Az emberek többsége azért vall kudarcot az életben, mert
a sikertelennek bizonyult elképzeléseiket felváltó új terveik kidolgozásában,
nincs meg bennük a kitartás."
(Napoleon HILL)

"Az önbizalom nem más,
mint egy sikeresen túlélt kockázat eredménye."
(Jack GIBB)

"Ezentúl nem a nagy hal eszi meg a kis halat,
hanem a gyors hal a lassúbbat."
(Rupert MURDOCH)

"Mit teszel ma, ami holnap is számít ?"
(Dr. TELKES József)

"Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben,
mert amikor a lehetőség kopogtat az ajtajukon,
éppen a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket."
(Walter CHRISLER)

"Nincs igazi üzleti siker,
az élet nevű üzletben elért sikerek nélkül."
(Malcolm FORBES)

"Ha mindig a szomszédod agyával gondolkozol,
a sajátodat akár meg is sütheted."
(Massimo BINI)

"A pesszimista nehézséget lát minden lehetőségben.
Az optimista pedig, lehetőséget lát minden nehézségben."
(Ismeretlen)

"Aki vezető egyéniségnek hiszi magát, de nincsenek követői,
az nem más csupán, mint egy gyalogos."
(Kínai közmondás)

"Úgy éreztem, nem elég az, ha az embernek munkája van,
hivatása is kell, hogy legyen."
(Dr. CSÓKAY András)

"Amit érdemes csinálni, azt addig rosszul is megéri végezni,
amíg meg nem tanuljuk jól csinálni."
(Zig ZIGLAR)

"A sikeres életvitel megvalósítása céljából,
a következő két dologra lehetsz igazán hatással:
1. Mit akarsz elérni az életedben?
2. Mit vagy hajlandó megtenni mindezért?"
(Michael WILSON

"Építs az erősségeidre,
és kovácsolj előnyt a gyengeségeidből!"
(KAJÁRIK Béla)

"Valamennyien számtalan módját ismerjük a megélhetésnek.
Ami még ennél is bámulatra méltóbb, ha azt is tudjuk,
hogyan lehet vagyont szerezni."
(Jim ROHN)

"Én nem hiszek a körülmények hatalmában.
Hiszem viszont, hogy ebben a világban csak azok boldogulnak, akik megkeresik a megfelelő körülményeket, és ha nem találják, megteremtik azokat."
(George Bernard SHAW)

"Mire mindenről lemondtál, hogy legyen valamid, éppen eltelik az élet."
(A. BÁTONYI György)

"Ha az átlagtól eltérően akarsz élni, tégy szert átlagtól eltérő ismeretekre, és fejlessz ki magadban átlagostól eltérő képességeket."
(Ismeretlen)

"A leggazdagabb emberek hálózatok után kutatnak, és a sajátjaikat hozzák létre, a többiek pedig, állást keresnek maguknak."
(Robert KIYOSAKI)

"Nagy élvezet csinálni az életben azt, amire mások szerint nem vagyunk képesek"
(Walter GACHEOT)

"Egy megszálló hadseregnek ellenállhatnak, de ha egy elgondolásnak eljött az ideje, annak nem."
(Victor HUGO)

"Az energia és a lelkesedés abból fakad, ha az ember igazán akar valamit, és megvan hozzá a megfelelő pénzügyi megvalósítási rendszere is."
(Ismeretlen)

"Az iskolában azt megtanítják az embernek, hogyan kell a pénzért megdolgoznia. Azt viszont már nem mondják el, hogyan kell a pénzt megdolgoztatnia."
(Robert KIYOSAKI)

"A honlapod a holnapod!"
(KAJÁRIK Béla)

"Az emberek ritkán érnek el sikert abban, amit nem élvezettel csinálnak."
( Johann Wolfgang Von GOETHE)

"Ne várj, a legjobb alkalom soha nem fog elérkezni. Kezdj hozzá ott, ahol éppen most vagy, és használj bármilyen eszközt, ami csak a kezedbe kerül, hiszen a legjobb szerszámokat útközben úgyis meg fogod találni."
(Napoleon HILL)

"A "csináld magad" mozgalmak ideje lejárt...
Azoké a jövő, akik működő partner-kapcsolatokat tudnak kialakítani. Az együttműködésre képes, együtt dolgozó és tanuló, a tapasztalataikat, információikat egymás között megosztó egyénekből végül egy közösség formálódik."
(John Milton FOGG)

"Ha egyszer megismerkedsz a valódi - Internet alapú - személyes marketinggel előfordulhat, hogy
soha többé nem akarsz már másféle tevékenységet végezni az életedben."
(KAJÁRIK Béla)

"Ha jövőre akarsz termést, vess gabonát. Ha tíz év múlva akarsz termést, ültess fát. Ha egy életen át akarsz termést, gyarapítsd az embereket."
(Kínai közmondás)

"Inkább megéri merészen dönteni, és vállalni a hibázás kockázatát, mint hosszasan habozni, és túl későn megtalálni a jó megoldást."
(Ismeretlen)

"Ha csak módszereket tanulsz meg, a módszereknek a foglya leszel, míg ha elveket sajátítasz el, akkor saját magad gondolhatod ki a módszereidet."
(Ralph Waldo EMERSON)

"Nem az a lényeg, hogy mire van, vagy nincs időnk, hanem az, hogy mit, és mennyire tartunk fontosnak."
(Ismeretlen)

"Az élet olyan, mint egy tizfokozatú sebességváltóval ellátott bicikli, melynek a sebességfokozatait sokan egyáltalán nem használják."
(Charles M. SCHULZ)

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz."
(Elbert HUBBARD)

"A valódi gazdagságot nem a vagyontárgyaid jelentik, hanem az, hogy te mennyire vagy értékes ember."
(Jim ROHN)

"A pénzre azért van szükség, hogy ne aggódjunk annak hiánya miatt!"
(Dr. BAKANEK György)

"A szerencse nem más, mint a felkészültség találkozása a lehetőséggel"
(Darrell ROYAL)

"Az életben nem tudjuk elkerülni a fájdalmat! Azt viszont mi választjuk meg, hogy milyen fájdalomban akarunk részesülni. Az elmulasztott lehetőségek miatti bánat, vagy a változtatáshoz szükséges fegyelmezettség és áldozathozatal fájdalmában."
(Nido QUBEIN)

"Ne a járt úton haladj, hanem inkább abban az irányban indulj el, amerre még senki sem járt előtted,és te hagyj magad után lábnyomokat."
(Ralph Waldo EMERSON)

"Ne csatlakozz azokhoz, akik mindenben csak a könnyűt keresik! Menj inkább oda, ahol magasra helyezik a mércét és jóval több a jutalom is!"
(Jim ROHN)

"A dolgok holnap mindenképp valahogyan alakulnak. Tehát vagy te leszel az, aki megváltoztatja őket, vagy valaki más változtatja meg őket a számodra."
(Sergio ZYMAN)

"Nem az a fontos, hogy mit tudunk,
hanem, hogy mit csinálunk jól"
(KAJÁRIK Béla)

"Helyezd a kapcsolatteremtést az értékrended csúcsára és szervezd köré az életed!"
(Brian TRACY)

"Az igazi biztonságot az életben az jelenti számunkra, ha napról napra érezzük, hogy egyre jobbak leszünk."
(Anthony ROBBINS )

"A jó életnek meg kell fizetni az árát. Létezik az életnek egy olcsóbb formája is, de az nem is annyira jó."
(Portugál szeszfőzők jelmondata)

"Ha hajót akarsz építeni, akkor az embereket nem favágáshoz kell összetrombitálni, nem feladatokkal kell őket ellátni, hanem beszélni kell nekik a tengeren utazás gyönyöreiről."
(Antoine de SAINT-EXUPERY)

A közoktatással megélhetést szerezhetsz,
ha önmagadat képezed, vagyonos leszel!
(Jim ROHN)

"Egy bölcs ember úgy éli az életét, hogy cselekszik, nem pedig gondolkodik."
(Ismeretlen)

Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaidat!
Ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg a tetteidet!
Ügyelj a tetteidre, mert azok szabják meg szokásaidat!
Ügyelj szokásaidra, mert azok szabják meg jellemedet!
Ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat!
(Frank OUTLAW)

"Az a boldogság titka, ha azt tesszük, amit szeretünk, és megtanuljuk szeretni azt, amit meg kell tennünk, hogy ezt elérjük."
(Dexter JAGER)

Psissy
2008-10-03, 21:57
Buddha idézetek és miegymás;)
http://www.bazovsky.hu/page.php?id=38

Psissy
2008-10-03, 21:58
21 Grams

Paul Rivers: Nem akarok egy szobában ülni, bezárva és várni, hogy meghaljon valaki!

Psissy
2008-10-03, 22:00
Clerks.
Randal Graves: Ne az egyiket szeresd, és a másikat d*gd!

Psissy
2008-10-03, 22:00
Die Hard: With a Vengeance
Simon Gruber: Nagyon rossz formában van, McClane. Alig ért oda.
John McClane: Hiába, öregember nem gyorsvonat.

:D :D :D

Psissy
2008-10-03, 22:01
Ha férfi vagy, néha sztreccsnadrágba kell bújni...a szobádban...mert az jó.

Psissy
2008-10-03, 22:02
Find Me Guilty
bíró: Van valamilyen jogi tapasztalata?
Giacomo "Jackie Dee" DiNorscio: Ööö...hát kábé...
bíró: Hogy érti, hogy kábé?
Giacomo "Jackie Dee" DiNorscio: Hát fél életemben sitten voltam.

Psissy
2008-10-03, 22:03
Casablanca
Heinrich Strasser őrnagy: Mi a nemzetisége?
Rick Blaine: Iszákos vagyok.

Psissy
2008-10-03, 22:11
Szerelem és egyéb katasztrófák

Emily 'Jacks' Jackson:Talán egy nap felébredek és érezni fogom...
Peter Simon:Mit?
Emily 'Jacks' Jackson:A szerelmet! Tudod a szédülést, a lázat, az émelygést.
Peter Simon:Az nem a szerelem, Jacks. Hanem az influenza.

Psissy
2008-10-03, 22:14
Igazából szerelem

Billy Mack (a tévében): Sziasztok gyerekek! Itt egy fontos tanács Billy bácsitól: Ne vegyetek drogot! ... Legyetek popsztárok és megkapjátok ingyen!

Psissy
2008-10-03, 22:15
bocs mindenkitől most valahogy a filmidézetek :o

Psissy
2008-10-03, 22:19
Randal Graves: Anyám 30 évig kefélt egy hullával. Apának hívtam.

Hey(Jude)
2008-10-03, 22:22
..a barátság egy lélek,amely két testben lakozik.. :)

Psissy
2008-10-03, 22:31
Bethany Sloane: Mártír lettél?
Rufus: Finoman fogalmazva. Valójában bazinagy kövekkel szétverték a koponyámat.

Gery Garcya
2008-10-03, 22:54
"..lófasz..."

Zsolo
2008-10-05, 11:24
Az igazság létezik. Csak a hazugságot találják ki. /Georges Braque/

A legtöbb ember azt gondolja, hogy ha őszinte, akkor ezzel mások visszaélhetnek. Pedig ez nem így van. Ha én őszinte vagyok, és kimondom, ami velem történt, megszabadulok a tehertől. Egy. Kettő: ha valaki ezt így vagy úgy kiferdíti, és elmondja másnak, akkor abból megtudom, hogy valójában milyen ember. /Csernus Imre/

cukorszalto
2008-10-05, 11:26
"Aki szart akar enni, tartson kanalat!" :rolleyes:

XtROpA
2008-10-06, 09:12
Vegetáriánus: régi indián xó. Jelentése: "Béna Vadáx".

:D:D:D:D

PaXxX
2008-10-06, 13:20
"Sem az ég, sem a föld nem kedveli különösen ezt vagy amazt. Előttük az
összes személyek és dolgok csak fejlesztő eszközök.
A bölcs sem tüntet ki senkit. Tudja, hogy az emberek mind kivétel nélkül
magasztos célból vannak ezen a földön."
Lao Ce-Tao Te King

0.1
2008-10-06, 13:31
Ha férfi vagy, néha sztreccsnadrágba kell bújni...a szobádban...mert az jó.
Nekem van egy pár csipkés tangám otthon...jó abban időzni kicsit...:D:D

Psissy
2008-10-06, 20:53
Nekem van egy pár csipkés tangám otthon...jó abban időzni kicsit...:D:D
sejtettem:D:D:D
mondjuk ami igy hirtelen eszembe jutott kicsit kényelmetlen lehet...nem szokott kicsusszanni a ....?:D:D

Hey(Jude)
2008-10-06, 21:01
"A vers valami éteri magány,
amit mégis meg lehet osztani.
Egyetlen pont, melyben benne
csillog a világegyetem, mint
pupillán a könny."

Hey(Jude)
2008-10-06, 21:08
kedvenc :)
A Mennyben számomra nincs hely még,
Mert oda nem elég ilyen kis végzettség!
Bár jó barátom a főnök rég,
Túl alacsony vagyok és távol az ég!

NasCa
2008-10-06, 21:10
"A félelem sötét pillanatában, hol az őrület lovai díszítik az eget
a szememen túl lévő dolgok közül a halált választom életemnek."

Hey(Jude)
2008-10-06, 21:15
...mielőtt jönnének az álmok és te sírnál
az angyalod fent lakik, nem ott a hideg sírnál
az angyalod jól van,de velem küldött levelet
üzeni,hogy átszeli a galaxist a szeretet....

Hey(Jude)
2008-10-06, 21:19
A becsület lassan, csak egy bejegyzés a szótárból :cool:

Hey(Jude)
2008-10-06, 21:21
Ráncaim mélyén, akár a lemezen a barázdák,
mindent, mi történt örökre magukba zárták.
Rámégett szerepem. Skizofrén öltönyöm
a szabadság kulcsa, mely mégis a börtönöm.
Farmerem szára, akár újkori sarkantyú.
Erdőket vágtam ki, mégsem gyullad a kandalló.
"Minden csak nagyban jó." - alapvető jelző már.
Minek sikálnám lelkemet, hogy ha mindennap a fertő vár?

Hey(Jude)
2008-10-06, 21:33
..Lassan egy éve nem volt már élet-flessem,mert nincs olyan este, még véletlen sem, hogy tökéletesen szét ne essek...

Psissy
2008-10-06, 21:42
Legtöbb ember egy életet tölt el azzal, hogy módszeresen, izzadva, szorgalmasan és ernyedetlenül készül a boldogságra. Terveket dolgoznak ki, hogy boldogok legyenek, utaznak és munkálkodnak e célból, gyűjtik a boldogság kellékeit, a hangya szorgalmával és a tigris ragadozó mohóságával. S mikor eltelt az élet, megtudják, hogy nem elég megszerezni a boldogság összes kellékeit. Boldognak is kell lenni, közben. S erről megfeledkeztek.
Márai Sándor

szivarv
2008-10-07, 00:04
"Mi van akkor, ha soha nem jön el a herceg fehér lovon? Akkor Hófehérke örökké ott fog feküdni az üvegkoporsóban? Vagy végül fölébred, kiköpi az almát, elmegy az orvoshoz, meggyógyíttatja magát, aztán szül egy gyereket a helyi spermabank segítségével? Akaratom ellenére mindig az jut eszembe, hogy minden magabiztos, ambiciózus szingli nő bensőjében egy törékeny, finom hercegnőcske bújik meg, akit meg kell menteni."

0.1
2008-10-07, 10:01
sejtettem:D:D:D
mondjuk ami igy hirtelen eszembe jutott kicsit kényelmetlen lehet...nem szokott kicsusszanni a ....?:D:D
Hát Sziszi...ilyennel nem szokott gond lenni,nagyon kicsike szegény...:D

Hey(Jude)
2008-10-07, 17:25
"Semmi
sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit
elveszítünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. " :cool:

Zsolo
2008-10-07, 20:06
Egy jó dolog van a zenében: amikor üt, nem érzel fájdalmat. /Bob Marley/

0.1
2008-10-08, 11:06
Jól éltél-e azelött hogy meghaltál?

XtROpA
2008-10-08, 11:19
Jól éltél-e azelött hogy meghaltál?

....két életem, egy halálom..:)

0.1
2008-10-08, 11:47
A kétéltüek,mint például a zöld varangy(bufo viridis)különben úgy kétéltűek hogy különböző fejlődési szakaszaikban,különböző közegben élnek.De a kifejlett kétéltüek,egyéltüek mert akkorra már tüdővel lélegeznek...:) :rolleyes:

0.1
2008-10-09, 15:03
Nem minden a pénz, hanem majdnem.

Psissy
2008-10-10, 15:45
"A mûvészet a valóság tükörképe. Ha szépet akarsz látni, tartsd meg szépnek a világot"!

0.1
2008-10-11, 18:36
"A mûvészet a valóság tükörképe. Ha szépet akarsz látni, tartsd meg szépnek a világot"!
Ennyi?:)

Hey(Jude)
2008-10-11, 18:46
...Veszteségeink érlelnek bennünket a győzelemre, csalódásaink a bölcsességre, és fájdalmaink a boldogságra...

Hey(Jude)
2008-10-11, 18:47
...Figyeljünk a belső hangra, mert az igazság a szívünkben rejlik... :)

0.1
2008-10-11, 18:58
A halál lassú és megalázó. Ki az, aki képes kieszelni ilyen kegyetlenséget? (Jim Morrison)

0.1
2008-10-11, 19:07
BECSAPVA

Emlékszem, gyerek voltam.
Egy kis állat az élet
csapdájában.

Felnőttem, ma már tudom,
hogy ebből a labirintusból
nincs is kiút.

Buddha átejtett bennünket.

( Jim Morrison )

Psissy
2008-10-13, 20:44
Az ember képes a magányt megszokni, de ha a magánya csak egyetlen napra is megszűnik, utána kezdheti a megszokást elölről.

szivarv
2008-10-14, 13:18
"A Dalai Lama tibeti nyelven tanit, de azt tanacsoltak az irodaban, hogy hozzunk radiot es fulhallgatot magunkkal, mert tobbek kozott van angol tolmacs is, valamint egy parnat, mert Indiaban mindenki a foldon ul es egy cseszet is, ugyanis teat szolgaltak fel a szerzetesek mindenkinek. Ekkor eszembe jutott, hogy amikor meg kicsi voltam a nagymamam -katolikus csalad leven- elkuldott minden vasarnap a templomba, ott penzt gyujtottek az egyhaz reszere, nem pedig a hivoknek osztogattak a mannat. Milyen eles kontraszt, igaz?"
/honey bunny/

Zsolo
2008-10-14, 14:52
A vénámban megáll a vér, a kapilláris üres,
Legyek ügyes, hogy nevess, vagy újra szeress,
Hogy ne temess el, bár érted feltámadnék ezerszer,
Könyörgök az égieknek, hogy többet ne vessz el.

Engem átvert már minden, mint a kishalat a horog
De én anyám sírja felett is csak mosolyogni fogok
A halálos ágy mellett, menny felé tartó úton
Hogy "szeretlek", ezt halkan azért a fülébe súgom.

/Anonim MC/

Zsolo
2008-10-14, 14:54
Hunyd be a szemed, üsd össze a sarkadat háromszor, és mondogasd magadban: "Mindenütt jó, de legjobb otthon!"
/Óz, a csodák csodája c. film/

PeeKaBoo
2008-10-14, 15:04
Mikor ráeszmélsz magadban hogy a világ több mint aminek látszik, több mint aminek eddig tartottad, és megtalálod azt az utat amiben megleled önmagad akkor már a szavaknak nem lesz jelentössége... Amikor mások szemében már nem csak a haragot fájdalmat és gyülöletet látod, hanem a többi érzést is amit különbözö állarcokkal takarnak mások elött, amikor megérted a szeretet szó igaz jelentését, akkor nyer igazán békét a lelked és elméd...

Júlia
2008-10-14, 15:46
"...csöpögnek a színek körülöttem és még a repedés az ablaküvegen is gyönyörű. Ez az élet gyönyörű. Olyan kurva gyönyörű, hogy alig bírom. És én is csodálatos része vagyok! [...] Hülye emberek! Szeretném lenyomni a torkukon az életet, hátha akkor megértenék, miről is szól."

Hey(Jude)
2008-10-14, 18:16
"Jobb sikertelennek lenni az eredetiségben, mint sikeresnek az utánzásban." :)

XtROpA
2008-10-14, 19:05
...nyugodtan kövezzetek meg, Jehova-Jehova, tudom, hogy volt már, de nagyon muxály itt és most idéznem megint:

"Az erényeidért, miket hordozol közöttük, fenyítenek téged. Egy dolog van tebenned, ami bocsánatos őelöttük, és szívből bocsátanak meg néked: botlásaid azok. Te pedig aki igaz lélekkel járod utaidat, és szelídség lakozik karjaid között, ezt mondád: nem az ő bűnük alacsony életük. Ámde tudd meg, zarándok, az ő lelkük szűk kebelben lakozik, és imígyen gondolkodnak: bűn kiválni közülünk, és a magasba törni. És hiába lakozék szelídség a te karjaid között, ők úgy érzik, a te szelídséged a te megvetésed irántok. Jótéteményeid visszafizeik neked rejtett kártéteményekkel. Szótlan büszkeséged olaj az ő tüzükre, és boldogan ujjonganak, ha egyszer elég szerény vagy a hiúságra. Ha te valakin megismersz valamit, meg is gyúlasztod azt őrajta. Valami nagy kell legyen terajtad, hogy növelje mérgüket és légyhez való hasonlatosságukat. Ennek okáért óvakodj a kisemberektől, nem a te részed, hogy végzetük legyél."

Ray O'Sullivan: Darton krédója a zarándokok tanításaiból.

masoma69
2008-10-14, 19:10
"Ha nem vagy kész változtatni az életeden, nem lehet segíteni rajtad."
Hippokratész

XtROpA
2008-10-14, 19:28
"Boldogok azok akik tudnak nevetni saját nyomorúságukon: vége nem lesz a szórakozásuknak."

:):):):)

Psissy
2008-10-14, 22:01
Ahogy öregszünk, a testünk egyre rövidebb lesz, az anekdotáink meg egyre hosszabbak.

Psissy
2008-10-14, 22:02
Az ember valódi személyisége akkor mutatkozik meg, amikor részeg.

Psissy
2008-10-14, 22:05
Isten nem lehet jelen mindenhol, ezért teremtette az anyákat.

Psissy
2008-10-14, 22:06
Már régóta megvannak az eredményeim, csak még nem tudom, hogyan jussak hozzájuk.

Psissy
2008-10-14, 22:07
Az élet fele eltelik, mire rájövünk, hogy mire is való.

Psissy
2008-10-14, 22:08
Az egyetlen dolog, ami miatt nem küld ránk Isten egy újabb özönvizet, az, hogy az első is hiába volt.

Psissy
2008-10-14, 22:12
A szeretet teleszkópon néz, az irigység pedig mikroszkópon.

Zsolo
2008-10-16, 10:58
Én nem felelhetek ma annak a valakinek a tetteiről, akit húsz esztendővel ezelőtt az én nevemen hívtak.
/Kaffka Margit/

Zsolo
2008-10-16, 11:00
Lassan haladok, de sosem hátrafelé.
/Abraham Lincoln/

Zsolo
2008-10-16, 11:01
Tanuld meg a játékszabályokat, aztán már csak játszanod kell - persze mindenkinél jobban.
/Albert Einstein/

Zsolo
2008-10-16, 11:03
Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több.
/Fridtjof Wedel-Jarlsberg Nansen/

Syl
2008-10-16, 11:03
"Amit elképzelünk, arról soha nem szabad lemondani"
Clive Barker

Zsolo
2008-10-16, 11:06
Clive Barker

Minden álmunk valóra válhat, ha van bátorságunk a nyomukba eredni. /Walt Disney/

fujin
2008-10-16, 11:18
Clive Barker

neeeee, olvastad a korbácsot?! :o :eek: :rolleyes:

kibebakúúvajó könyv... :o :$

NasCa
2008-10-16, 11:34
"1 Huf = 0.00379644 Eur"

Syl
2008-10-16, 11:36
neeeee, olvastad a korbácsot?! :o :eek: :rolleyes:

kibebakúúvajó könyv... :o :$
amint megérkezik az üzletbe, mert meg kellett rendelni:)

masoma69
2008-10-16, 16:16
"Használd ki az életet, vagy az élet használ ki téged."
Mózes Szabina

PeeKaBoo
2008-10-17, 00:00
"Sok minden van ezen a világon, amitől félni kell. De a félelmeinknek semmi köze iszonytató maszkokhoz, műanyag pókokhoz vagy rémületes szörnyekhez. Nem, a fejünkben kavargó gondolatok rémítenek a legjobban.
>>Mi van, ha megbánja a döntését?<<
>>Mi van, ha tényleg boldogtalan?<<
>>Mi van, ha a szerelem esélye örökre elúszott?<<
Hogyan legyünk úrrá ezeken a gondolatainkon? Először is emlékeztessük magunkat: ami nem öl meg, attól csak erősebbek leszünk."

PeeKaBoo
2008-10-17, 00:05
"Család. Nincs is ennél fontosabb. A családunk az, aki megjelenik, ha bajban vagyunk. Aki ösztönöz, hogy sikeresek legyünk. Aki híven őrzi a titkainkat. De mi van azokkal, akiknek nincsen családjuk, amire támaszkodhatnak? És mi történik azokkal az elcsigázott lelkekkel, akiknek nincsenek szeretteik, akik melléjük állnának a szükség idején? Nos, a legtöbbjük megtanul egyedül járni az élet rögös útján. De néhány szerencsétlen egyszerűen feladja a küzdelmet."

PeeKaBoo
2008-10-17, 00:07
"Attól a pillanattól kezdve, hogy reggel felébredünk, addig, míg fejünk este a párnára hanyatlik, életünk tele van kérdésekkel. Legtöbbjük könnyen megválaszolható, és hamar feledésbe merül. De vannak kérdések, amiket nehéz feltenni, annyira rettegünk a választól.
>>Látni fogom még felnőni a gyermekeimet?<<
>>Hibát követek el azzal, hogy hozzámegyek ehhez az emberhez?<<
>>Képes lesz-e valaha is igazán szeretni?<<
És mi van, ha feltesszük magunknak a nagy kérdést, és azt a választ kapjuk, amit reméltünk? Hát, ott kezdődik a boldogság."

PeeKaBoo
2008-10-17, 00:08
"Szenvedély. Egy hatalmas erő, ami akkor is emlékünkben él, mikor már régen elhamvadt. Egy csábító vágy, ami váratlan szeretők karjaiba taszít minket. Egy mindent elsöprő érzelem, ami ledönti a falat, amit a szívünk védelmére emeltünk. Egy olthatatlan szerelem, ami újra és újra fellángol, hiába is próbáltuk hamu alatt tartani. Igen. Minden érzések közül a szenvedély az, ami értelmet ad annak, hogy élünk. És mentséget arra, hogy elkövetünk mindenféle bűnt."

fufala
2008-10-17, 08:24
" Mindenkiben lappang egy moral insanity - mindenki hajlamos mérgek élvezetére - , ahogy mindenkiben rejtve, nagy, homályos, misztikus világ él, ahonnan az inspiráció bűbájos és megrázó képeket szabadít fel."
/Hamvas Béla/

fujin
2008-10-17, 12:04
Az iskolának az a feladata, hogy a kérdezést természetes és leküzdhetetlen szokásunkká tegye. - Örkény István

Az olvasással tudást halmozunk fel az agyunkban, de sajátunkká az csak a gondolkodás révén válik. - Locke, John

Én azt hiszem, annál nincs nagyobb öröm, mint valakit megtanítani valamire, amit nem tud, és nagyobb jótétemény sem. - Móricz Zsigmond

Nem értünk rá tanulni, mert folyton tanítottak. - Karinthy Frigyes

Tanulni és nem gondolkodni: hiábavaló fáradság; gondolkodni és nem tanulni pedig: veszedelmes. - Konfuciusz

Sokat kell tanulnia az embernek ahhoz, hogy megtudhassa milyen keveset is tud. - Széchenyi István

Ez kölcsönbe megy: az emberek, miközben tanítanak, maguk is tanulnak. - Seneca

Ne beszéljünk addig nagy felfedezésekrol vagy haladásról, míg a világon egyetlen boldogtalan kisgyerek is létezik. - Einstein, Albert

Nem az ido halad: mi változunk. - Madách Imre

Az ember élete két részbol áll. Az elsoben reménylünk egy boldog jövot, a másodikban bánkódunk elkövetett hibáink felett. E két idoszak között alig marad egy percünk a csendes, boldog élvezetre. - Széchenyi István

A múlt, jelen és jövo közti különbség illúzió csupán, még ha oly makacs is. - Einstein, Albert

Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat. - Einstein, Albert

A szabadság a szükségszeruség felismerésén alapszik. - Einstein, Albert

Az optimista minden vészhelyzetben lehetoséget lát - a pesszimista veszélyt lát minden lehetoségben. - Churchill, Sir Winston

Az orvostudomány oly hatalmasat fejlodött, hogy már nem létezik egészséges ember. - Huxley, Aldous

Gondolj arra, hogy a boldogság nem attól függ, hogy ki, vagy mi vagy; pusztán attól függ, hogy te mit gondolsz magadról. - Carnegie, Dale

PeeKaBoo
2008-10-17, 19:26
"Egy színészno felszed az utcáról egy munkanélküli csavargót és felviszi a lakására, mert az hatalmas méretu lábbelit hord és o azt hallotta, hogy a nagylábú férfiaknak jó nagy szerszámuk van. Vacsorára borjúpecsenyét ad neki rengeteg borssal és sörrel, majd bevonszolja az ágyába.
Reggel a férfi egyedül ébred, és a takarón egy tízdolláros csekket talál egy rövid üzenettel: „Vegyél magadnak egy rendes cipot, ami jó a lábadra."
Sajnos ez a helyzet... mi mindig a külsobol ítélünk. A helyzet az, hogy mivel mi még saját bensonket sem ismerjük, esélyünk sincs meglátni azt, hogy mi van a másik emberben. Nem ismerjük a befelé figyelés muvészetét. Eloször ezt önmagad felé kell megtanulnod. Eloször a te saját benso világodat kell felfedezned. Egyre mélyebbre és mélyebbre kell hatolnod saját tudatodban, egészen a legközepéig. Ha egyszer behatoltál lényed magvába, képes leszel belelátni más emberek lényébe is. Akkor senki sem csaphat be, mert akkor nem a külsot látod – hanem a valóságot." -Osho-

szivarv
2008-10-18, 01:59
"We remember mystical beauty
If you look hard you can find a
Rainbow trail that’s deep inside ya"

LaDya
2008-10-18, 08:24
"- Békével jöttem - közölte, majd némi nyikorgás után hozzátette: - Vezessenek a gyíkjuk elé!
Ford Prefect természetesen egy pillanatig nem csodálkozott mindezen, sőt, miközben Arthur tágra nyílt szemmel figyelte a pánikhangulatú nonstop élő közvetítést, még magyarázatokat is fűzött a látottakhoz. Még szerencse, a riporterek ugyanis semmi mást nem tudtak mondani, mint hogy a csészealj ennyi meg ennyi milliárd font kárt okozott, és ennyi meg ennyi embert ölt meg, aztán megint ugyanezt elölről, mert egy jó darabig semmi további említésre méltó nem történt. A robot csak állt a rámpán, enyhén előre-hátra ingadozva, és közben rövid, kivehetetlen hibajelentéseket vartyogott maga elé.
- Tudod, ez a gép egy nagyon ősi, demokratikus világ küldötte...
- Úgy érted, valami gyíkvilágé?
- Nem - felelte Ford, a beleerőltetett kávé után most már végre összefüggőbben -, nem ilyen egyszerű a helyzet. Nem ilyen kézenfekvő. Az emberek azon a világon is emberek, csak a vezetőik gyíkok. Az emberek gyűlölik a gyíkokat, mert azok elnyomják őket.
- Furcsa - gondolkodott el Arthur. - Mintha azt mondtad volna, hogy azon a világon demokrácia van.
- Valóban azt mondtam - felelte Ford. - És az is van.
- Akkor - nyögte ki Arthur, és remélte, kérdése nem hangzik majd túl röhejesen ostobának - miért nem szabadulnak meg az emberek a gyíkoktól?
- A helyzet az, hogy a lehetőség eddig meg sem fordult a fejükben - válaszolta Ford - mindannyian választási joggal rendelkeznek, ezért aztán azt hiszik, hogy a megválasztott kormány legalább nagy vonalakban az ő igényeiket képviseli.
- Úgy érted, még szavaznak is a gyíkokra?
- Ó, igen - mondta Ford, és vállat vont -, természetesen.
- De - erősködött Arthur, és megint megpróbálkozott a legfőbb kérdéssel - miért?
- Mert ha nem szavaznának - magyarázta türelmesen Ford -, még valami rosszabb gyík kerülne a kormányba. Van egy kis gined?
- Tessék?
- Azt kérdeztem - ismételte Ford, és iménti türelme egy pillanat alatt kámforrá vált -, van-e egy kis gined?
- Megnézem. De mesélj tovább a gyíkokról!
Ford ismét vállat vont.
- Egyes emberek azt állítják, a gyíkoknál jobb dolog nem is történhetett volna velük. Természetesen tévednek, rettentő nagyot tévednek, de valakinek ezen a véleményen is kell lennie.
- Ez szörnyű! - fakadt ki Arthur."

Dhamma
2008-10-18, 09:44
"Minden nagy dolog egy kis szikraval kezdodik:)"
by:vadember

Dhamma
2008-10-18, 09:57
"En vedem a termeszetet ,szoktam horgaszni"
:D

Dhamma
2008-10-18, 12:29
„Ha embereknek, vagy angyaloknak nyelvén szólok is,
szeretet pedig nincsen énbennem,
olyanná lettem, mint a zengő érc,
vagy a pengő cimbalom.
És ha prófétálni tudok is,
ha minden titkot ismerek is,
és minden bölcsességnek birtokában vagyok is,
és ha teljes hitem van is,
úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok el a helyükből,
szeretet pedig nincsen énbennem: semmi vagyok.
És ha szétosztom az egész vagyonomat,
és testem tűzhalálra szánom,
szeretet pedig nincsen énbennem: semmi hasznom abból.

A szeretet türelmes, jóságos;
a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik,
nem fuvalkodik fel.
Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát,
nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.
Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.
A szeretet soha el nem múlik!”

(Pál 1. levele Korinthusba, 13. rész 1 – 8/a. vers)

Süti
2008-10-18, 15:16
Mesterkurzus kötet

Bácskai Júlia: Vissza Mohácshoz című írása, mely a udarcról, traumáról, csalódásról szól.

(...)azt mondja Lucifer az ember tragédiájában, hogy : "Tragédiának nézed? Nézd legott komédiának, s mulattatni fog."
Vagyis ő azt mondja, csupán látoszög kérdése, minek tekintem a rossz dolgokat és a kudarcokat.

Süti
2008-10-18, 15:25
ez jo, hosszu de megosztom veletek is lássátok mennyire jofej vagyok. :D

ugyancsak mesterkurzus kötet, ugyancsak csalódások, traumák, kudarcok témakörben:

A kudarcok és csalódások a világhoz való viszonyunk megélése. Ha a jövőt, valami tőlünk függetlenül létező valaminek gondoljuk, akkor reménykedhetünk abban, hogy ez vagy az sikerülni fog. Aztán ha mégsem, akkor kudarcként éljük meg, és csalódunk. Aztán ez az élmény múlttá válik, és újabb bizonyságul fog szolgálni arra, hogy többet ne reménykedjünk a jövőben. De ha csak a jelenben gondolkodunk, ha elutasítjuk a determináltság és a predesztináltság hamis rémképeit, és hiszünk abban, hogy a siker, a megoldás, a győzelem csak megfelelő viselkedéses algoritmus kérdése, akkor mindegy mi történt velünk a múltban, mindegy mi jósolnak mások a jövőre nézve. A jövő az, amivé tesszük. Nincs többé kudarc és csalódás, mert csupán cselekedeteinkből leszűrt tapasztalat létezik, melynek érvényességi köre csak az itt és a most.

Zsolo
2008-10-18, 21:10
A mosoly egy görbe vonal, amely egyenesbe hozhat mindent. /Phyllis Diller/

0.1
2008-10-18, 21:24
A dolgok mindig ugyanolyanok,mint amilyenek.

XtROpA
2008-10-21, 10:40
„A patak és a szikla összecsapásából mindig a patak kerül ki győztesen. Nem az ereje, hanem a kitartása miatt.”
/H. Jackson Brown/

fufala
2008-10-23, 14:03
"a szerelem nem jótékonysági intézmény"
Zsoc anyuja

Dr. Opout
2008-10-23, 14:19
" Nekem most nincs bányám..."
Egy csikket szedő csöves, miután megkérdezte egy öltönyt viselő, ögyvédnek látszó barátomat, hogy bányászok védelmét is elvállalja-e. :D

trambulin
2008-10-24, 17:53
"I'll take you to the highest mountain
To the depths of the deepest sea
And we won't need a map, believe me"

dorothy
2008-10-29, 13:09
Közel - és mégis messze

A szomszéd utcában van egy barátom, ebben a nagy és végtelen városban, de a napok múlnak és a hetek szaladnak, és mielõtt észrevenném, eltelik egy év. És soha nem látom régi barátom arcát, mert az élet egy gyors és rettenetes versenyfutás, õ tudja, hogy most is éppúgy kedvelem, mint akkoriban, amikor még becsengettem hozzá.

És õ hozzám. Akkor fiatalabbak voltunk, most pedig elfoglalt, fáradt férfiak. Belefáradva az ostoba játékba, abba, hogy nevet és elismerést szerezzünk magunknak. "Holnap - mondom, - felhívom Jimet. Csak azért, hogy tudja, gondolok még rá". De eljön és elmegy a holnap, és a távolság köztünk csak egyre nõ. A szomszéd utcában! - mégis mérföldekre.

Egy napon táviratot kaptam, "Jim ma meghalt." És ez az, amit végül kapunk és megérdemlünk. Egy eltûnt barát a szomszéd utcában...

Mindig azt mondd, amire gondolsz! Ha szeretsz valakit, mondd meg neki! Ne félj kifejezni önmagad! Ne sajnálkozz! Ragadd meg mindig a kínálkozó alkalmat egy új lehetõségre!

Nyújtsd ki a kezed, és mondd meg a másik embernek, hogy mit jelent a számodra. Mert mire eldöntöd, hogy melyik a megfelelõ idõpont, már túl késõ lehet.

És ami a legfontosabb: maradj közel barátaidhoz és családodhoz, mert õk segítettek abban, hogy azzá légy, aki most vagy!

happy_harry
2008-10-29, 17:46
"Gúnymegelőzés: Az a taktika, amikor semmilyen érzelmileg kockázatos helyzetet nem vállalunk, hogy elkerüljük kortársaink gúnyolódását. A reflex-irónia fő célja a gúnymegelőzés." - Coupland (X generáció)

Dhamma
2008-10-29, 19:12
Egy feltevés szerint egy apró pillangó egyetlen könnyed szárnycsapása mindent elsöprő széllé fokozódhat...
De ha belegondolsz, az egész világ így működik.
Egy jelentéktelennek tűnő, parányi mozzanat is elvezethet a világot megmozgató dolgokhoz..

masoma69
2008-10-29, 19:19
Egy feltevés szerint egy apró pillangó egyetlen könnyed szárnycsapása mindent elsöprő széllé fokozódhat...
De ha belegondolsz, az egész világ így működik.
Egy jelentéktelennek tűnő, parányi mozzanat is elvezethet a világot megmozgató dolgokhoz..
http://images.netbag.hu/20081029/19192967794.jpg

masoma69
2008-10-29, 19:29
Megfigyeltem, a felnőttek időnként összetévesztik a szép szavakat a nagy szavakkal. Fogalomzavarodottak. Pedig tudhatnák, mi a különbség. A nagy szavak hazudnak. A szép szavak pedig egyszerűen csak igazak, és néha védtelenné tesznek. Ettől félnek. A néhától.
Vavyan Fable

masoma69
2008-10-30, 15:01
Nem tudjuk kimondani. Szerelmes vagyok, nem eszem, nem alszom, elvarázsolt állapotban élek, szárnyalok a boldogságtól, öngyilkos akarok lenni, megszépülök, lefogyok, olyan vagyok, mint egy őrült - s azt mondom a kedvesemnek: "Szeretlek!" ... Mi ez?! ... Mi az, hogy "szeretlek"? Hol van ez a szó, ahhoz képest, amit élek? Sehol! Méltatlan a valósághoz! ... Nem kellett volna kimondani! Nem kevesebbet mondtam vele, hanem valami egészen mást! Semmit. Azt kellett volna mondani, hogy őrült vagyok, benned akarok élni, fáj, ha nem látlak, félek tőled, egyszerre vagyok kétségbeesett, alázatos, hatalmas, rémült, boldog, nyomorult... A sejtjeim szomjaznak rád... Azonnal meg akarok halni, és örökké akarok élni veled!... De hol jön ehhez a szó, hogy "szeretlek"?!... Ami a lélekben egy egész világ, az kimondva egy kopott, értéktelen jel. És ez minden nagy élményünkkel így van. Elmondhatatlanok.
Müller Péter

Dhamma
2008-10-30, 15:36
S most mondok neked valamit, ha nem tudnád: a szerelem, ha igazi,
mindig halálos. Úgy értem nem célja a boldogság, az idill, a kéz a
kézben, az andalgás, holtomiglan-holtodiglan virágzó hársfák alatt,
melyek mögött a tornácon lámpa szelíd fénye világít, s az otthon
dereng...ez az élet, de nem ez a szerelem. Komorabb láng ez, vészesebb.
Egy napon eljön az életedbe a vágy, hogy megismerjed ezt a pusztító
szenvedélyt. Tudod, mikor az ember már nem akar semmit megtartani
magának, nem akar egészségesebb, nyugodtabb, kielégültebb lenni egy
szerelemtől, hanem lenni akar, teljesen, a pusztulás árán is. Később
jön ez, sokan nem ismerik meg ezt az érzést, soha... minden igazi
életben eljön egy pillanat, amikor az ember úgy merül el egy
szenvedélyben, mintha a Niagara vízesésbe vetné magát. S természetesen
mentőöv nélkül. Nem hiszek a szerelmekben , melyek úgy kezdődnek, mint
egy kirándulás az élet majálisába, hátizsákkal és vidám énekléssel a
napsugaras erdőben...a szenvedély nem ünnepel. Ez a komor erő, mely
mindegyre alkotja és pusztítja a világot, nem vár választ azoktól,
akiket megérint, nem kérdi, jó-e nekik, nem sokat törődik a
viszonylagos emberi érzésekkel. Az egészet adja és az egészet követeli:
azt a föltétel nélküli szenvedélyességet, melynek legmélyebb árama maga
az élet és halál. Nem lehet másképpen megismerni a szenvedélyt...

Márai Sándor

freelm
2008-10-30, 16:22
"Egyszerű a receptem: mutasd meg az embereknek annak szükségét, hogy találni kell valamit, ami kivezeti őket a betegségbol, az öregségbol és a halálból, engedd őket bepillantani az életörömödbe. Mondd meg az embereknek, hogy tudat olyan, mint a tér: nyílt, tiszta és határtalan; beszélj az útról és a célról is."
Láma Ole Nydahl

masoma69
2008-10-30, 17:22
"Forma szerint én lennék apám képviseletében a kulturális ügyek intézője,pedig valójában csak egy csodabogár vagyok.Rosszra nem visz rá a lelkem,jót tenni viszont nem tudok, így aztán -nem törődöm semmivel.A "nemtörődömség" a legtalálóbb szó,mennél többet használom,annál könnyebben jön a nyelvemre!"
Lao Sö Macskaváros krónikája/részlet-idézet:Kis Skorpió,kezdő filozófus/

atis604
2008-10-30, 19:37
Amit ma megtehetsz azt jobb ma egy holnap mint tegnap soklúd aki sánta kutyát kerget....