PDA

Teljes verzió megtekintése : cigipapír és dohány tapasztalatok

Péter
2006-09-12, 11:25
Kinek melyik jön be? Esetleg írhattok értékeléseket olyasmi szempontokkal, mint cigipapírnál hogy milyen anyagból van, vékonyság, íz, mennyire könnyen szakad, mennyire jól tapad tekeréskor, mennyire jó a csomagolása, rövid/hosszú/rollpapír-e, ilyesmi. A cigipapírba természetesen olyan legális szubsztanciákat tekerünk, mint dohány és hasonlók. A dohánynál kinek melyik tetszik? Milyen illatú a dohány, mennyire erős, milyen az íze, a füstje, stb.

Figyelem! A dohányzás mellőzése előnyös az egészségedre.

Péter
2006-09-12, 11:37
OCB Premium #1: nagyon vékony papír. Az van ráírva, hogy természetes gumiarábikum. Ahogy megértem ez azt jelenti, hogy a lenyalhatós részére ez van felvíve. És a papír ragad is. Éppen eléggé, de nem túlzottan. Maga a papír szerintem rizspapír lehet. Teljesen jó vele tekerni, nekem még nem szakadt el egy sem. Talán az extra vékonysága miatt a ragasztós része a legelső papírnak bepöndörödik tárolás közben elég gyorsan, de ez nem jelent igazán macerát. Az is rá van írva a papírra, hogy lassan ég, bár ez nem tűnt fel - biztosan nincs elég összehasonlítási alapom. Az ára most nem ugrik be.

A papírból Golden virginia márkájú dohányt szívok. A dohány színe aranybarna, tipikus édeskés virginiadohány kinézettel és illattal. A füstje kellemes, sűrű, nem túl erős. Ennek a dohánynak kissé édeskés Íze van eredendően, külön mesterségesen nincs ízesítve. A csomagolás belül egy ilyen műanyag izével zárható a zacskó teljes hosszában, így a dohány nem szárad ki. A külső részén van egy szokásosnál szélesebb ragasztószalag, ami gondolom majd hamarosan elég dohányszálas és szöszös lesz ahhoz, hogy ne működjön. A dohány 25 gramm, és kábé 550 HUFért kaptam a Nyugatinál.

mry
2006-09-12, 11:40
tőlem a Smoking c.papír kapott egy szavazatot.
cigaretta dohányból a sárga Drum a kedvenc. (sajnos hasonló kategóriában nem látok túl sok választékot (vagy írjátok meg, h hol, ha mégis). egyik ismerős most megy vissza:) Hollandiába, megkértem hozzon nekem párat az ottani tasakos cigidohányok közül pl.: Van Alle)

egyébként:
cigipapír adatbázis (http://tekerj.hu/cigipapir_adatbazis/tablazatos_nezet)

Péter
2006-09-12, 11:43
A holland cigidohányoknak nagyon jó illatuk meg ízük van.

kócos
2006-09-12, 12:33
A holland cigidohányoknak nagyon jó illatuk meg ízük van.

Jah jah naggyon fini dohányok vannak kint :) Papir meg hát sok mindentől függ :) de nem megyek bele OCB rulez :cool:

Seri
2006-09-12, 14:18
Dohányból a sárga Drum az, ami az idők során kialakult, és szeretek.
Cigipapír egyértelműen a zöld OCB, nem túl vastag, nem szakad, könnyű egy mozdulattal megtekerni, és a nem ragasztócsíkos szélei le vannak kerekítve. Értelmét ennek ugyan nem láttam, de állítólag azért jó, mert nem gyűrődik be tekerés közben.

DeltaThePsycho
2006-09-12, 14:39
sztem mind1 milyen. lényeg a végtermék

Süsü
2006-09-12, 17:29
Dohányból én is sárga Drumot szoktam fogyasztani.
Papírból leggyakrabban piros ZigZagot , ez is ilyen gumiarábikumos, nem vékony, jól ragad, és megvannak a sarkai. :) Ritkábban pedig a kék változatot, ez már inkább rizspapír, lassan ég ( van hosszú változat is ). :)

ACIDEX
2006-09-13, 11:20
énnekem a samson vált be a legjobban. abból is a leggyengébb... a többi kicsit kaparós

mry
2006-09-13, 13:36
énnekem a samson vált be a legjobban. abból is a leggyengébb... a többi kicsit kaparós

mostanában mintha eltűnt volna a boltokból, vagy csak rossz helyen kerestem?

bbelthazor
2006-09-13, 17:27
azért a smoking se a legrosszabb.

Péter
2006-09-13, 23:07
Nekem ilyen szubjektív szempontok is bejátszanak, mint az, hogy az OCB francia -- ha jól tudom. Mindenesetre egy kedves francia nyelvterületen dolgozó magyar barátom mindig ószébé-nek ejtette, és az érzelmi vonatkozások rárakódnak a cigarettapapír-ítéletalkotásomra :D Holnap kipróbálom, hogy ollóval levágom a papír sarkait, mennyivel könnyít a tekerésen.

Kérdés: a rizspapírnál mennyivel jobb a kender? Azon kívül, hogy az utóbbi nevében benne van az, hogy "kender"? Vékonyabb papírt tudnak belőle csinálni? Kevesebb benne a kátrány? Én úgy tudom, hogy a kender is kátrányos rendesen... Vagy az a belőle készült papírra már nem igaz?

Calli
2006-09-13, 23:17
Rózsaszín RS roll... én azt szeretem.

bbelthazor
2006-09-14, 16:11
A Golden smoking is jooo...

:)

Orsika
2006-09-14, 17:07
A cigipapí nevét sajnos nem tudom, de csokis ízű és állítólag dohánylevélből van.
Nagyon konnyű tekerni belőle, mert jó tartása van, nem hajlik, nem mászik ki az ember ujjacskái közül :)

FoX
2006-09-14, 17:21
A Golden smoking is jooo...

meg az ezust roll smoking is

XtROpA
2006-09-14, 22:09
...régen az arany rollnis Rips volt a kedvenc...
....ma akicsi cigikhez fehér OCB... könnyű, rős, vékony és csak ott ragad ahol kell...:D

...hoxxúhoz meg ált miniOCB rollnis.... sajna az RSRolls papírokat hamisítják, a hamis nem eléggé átlátxó és nem ragad....:(

... ja és ha megxáll az ihlet akkor fekete Smoking rollnis... xéles és teret ad a fantáziának..:D:D:D

Vadember
2006-09-14, 22:22
A cigipapí nevét sajnos nem tudom, de csokis ízű és állítólag dohánylevélből van.
Nagyon konnyű tekerni belőle, mert jó tartása van, nem hajlik, nem mászik ki az ember ujjacskái közül :)

rizla piros;)...

tony
2006-09-14, 23:26
hosszú ocb slim vagy kék smokeing rövid ami ilyen extra vékonyítoot is kissé könnyen is szakad de jó hogy nem olyan vastag és nem papírízű cigi...
dohány? kék vagy sárga drum, red bull , domingo vaniila de kísérletező vagyok :)

Naranja
2006-09-15, 14:28
Mint tapasztalt tekergeto'', e'n is elmese'lem, hogy mit vettem e'szre a papirokon meg a doha'nyokon. Egy e've doha'nyt szivok abbo'l az okbo'l kifolyo'lag, hogy annyi pe'nzt eldoha'nyoztam, ami ma'r nem volt a pe'nzta'rca'mnak megengedett :)
Kezdetben sa'rga Drumot szivtam, e's fekete ro''vid OCB cigipapirt haszna'ltam hozza', mert azt gondoltam,hogy ha ve'kony a papir, az sokkal keve'sbe' ka'ros. Egy ha'tra'nya volt, meg'pedig az, hogy a'llando'an elaludt a cigim, e's sokkal to''bb o''ngyu'jto't haszna'ltam el, mint amennyi cigit elszivtam :rolleyes:
A ve'kony papirok nem doha'nyza'shoz vannak kitala'lva, ha e'rtitek mire gondolok :D , lassan e'gnek, e's emiatt alszik el a cigaretta.
Elkezdtem vastagabb papirt haszna'lni, maradtam az OCBne'l, e's kipro'ba'ltam a zo''ld, e's a ke'k verzio't. Nagyon meg voltam vagyok vele ele'gedve, mert teljesen ma's ize lett a cigimnek. Elmu'lt az a furi savanyka's melle'kiz, nem kellett a'llando'an u'jra gyu'jtogatni a cigimet, ve'gige'gett rendesen. To''ke'letesedett a cigaretta'za'skultu'ra'm. Azta'n ido''vel ra'jo''ttem, hogy atto'l me'g, hogy az egyik legdra'ga'bb doha'ny Magyarorsza'gon a Drum, nem jelenti azt, hogy a legjobb. Atte'rtem a piros Thilbury-re, ami szerintem nem sokkal ma'sabb mint a Drum, viszont fele annyiba keru''l. Mire ve'gre mindent kitapasztaltam, meglett a doha'ny illetve papirma'rka'm, amit megszoktam, kijo''ttem Anglia'ba egy hete. Megint kezdhetek mindent elo''lro''l :)
Rossz tapasztalatom volt a rizla ro''vid papirokro'l, ugyanis sze'tnyilnak miko''zben szivod a cigidet, az meg szerintem ele'g idegesito''.....

mry
2006-09-15, 14:54
én most épp ilyen papírt használok. kukoricából készül.

http://www.satlan.co.il/unique/products/reg/792.jpg

a piros tilbury nem túl erős? mintha láttam volna több színben. melyik lehet a sárga drummal egy erősségben?

p.s.: a rákóczi tér melleti dohánybolt személyzete üzeni, hogy érkezett ízesített (talán meggyes?) sodrós cigi dohány. 'Excellent' a neve. piros zacsiban van és olyan ezervalamennyi HUF.

Naranja
2006-09-15, 15:42
én most épp ilyen papírt használok. kukoricából készül.

http://www.satlan.co.il/unique/products/reg/792.jpg

a piros tilbury nem túl erős? mintha láttam volna több színben. melyik lehet a sárga drummal egy erősségben?

p.s.: a rákóczi tér melleti dohánybolt személyzete üzeni, hogy érkezett ízesített (talán meggyes?) sodrós cigi dohány. 'Excellent' a neve. piros zacsiban van és olyan ezervalamennyi HUF.
A piros Thilbury kb. olyan ero''sse'gu'', mint a sa'rga Drum. E's van me'g ugyanebbo''l a ma'rka'bo'l meggyes-vanilia's, szerintem az is finom, e's csak 490 HUF.

sue
2006-09-15, 20:45
A piros Thilbury kb. olyan ero''sse'gu'', mint a sa'rga Drum. E's van me'g ugyanebbo''l a ma'rka'bo'l meggyes-vanilia's, szerintem az is finom, e's csak 490 HUF.
jajam, vanilias-cseresznyes tilburry is joo, csak at kell tenni masik (jol zarhato) zacsiba, mert amiben aruljak abban ket nap alatt szarad ki kb ;)

jah, es ausztriaban pl lehet kapni vilagoskek drum-t (tepozaras profitasakkal :D). nalunk mieeeeeeernem? :(

PeeKaBoo
2006-09-16, 00:02

...én elég sokáig szívtam meggyes-nvaniliásat... de egy idő után iszonyatos hányingerem lett tőle... szal maradtam a piros tilburynél...

mry
2006-09-16, 00:09
jajam, vanilias-cseresznyes tilburry is joo, csak at kell tenni masik (jol zarhato) zacsiba, mert amiben aruljak abban ket nap alatt szarad ki kb ;)

kiszáradás ellen a nálam tapasztaltabbak javasolták, hogy tegyek vékony almaszeletet a zacskóba (a dohány közé). természetesen a zárható zacsi elengedhetetlen.

Naranja
2006-09-16, 12:15
...én elég sokáig szívtam meggyes-nvaniliásat... de egy idő után iszonyatos hányingerem lett tőle... szal maradtam a piros tilburynél...

Az izesitett doha'nyok szerintem csak ne'ha esnek jo'l, a'llando'an e'n sem tudna'm azt szivni. piros tilbury szerintem is.

Péter
2006-09-18, 17:39
kiszáradás ellen a nálam tapasztaltabbak javasolták, hogy tegyek vékony almaszeletet a zacskóba (a dohány közé). természetesen a zárható zacsi elengedhetetlen.
Én pipadohánynál szoktam ilyet. Vigyázni kell, mert elvileg nem jó, ha a dohányhoz ér az almaszelet, hanem csak párásítania kell a levegőt a dohány csomagolásában. Van, hogy megpenészedig a nagy párában az alma és a dohány is.

Péter
2006-09-18, 17:47
Hétvégén kipróbáltam a kék rövid Mascotte papírt. A papír viszonylag vastagabb. Nem túl nehéz vele tekerni. A baj az, hogy rossz ízű lesz tőle a cigi. Kifejezetten kiérezni belőle ilyen kátrányos papírízt.
Az extra vékony fekete OCB nekem jobban bejön, bár a lassan-égésnél tényleg figyelni kell arra, hogy ne aludjon ki. Azaz szívni kell folyamatosan. Pipához vagyok szokva, azt se lehet sokáig magára hagyni, mert elalszik. Úgyhogy ez nekem nem olyan nagy gond.

A másik, amit próbáltam, az a sárga Drum, 25g-s csomagolásban. A csomagolás elég profi. Nincsen ilyen lezárócsík a csomagoláson belül, mint a Golden Virginiánál, de van rajta ez a tépőzár-szerű valami, ami egész jónak tűnik. Bár ez a lezárócsík talán jobb, mert ha fogy a dohány, akkor nem zárod bele a tasakba a levegőt, és lassabban szárad ki. A másik jó dolog, hogy van rajta egy ragasztócsík a cigipapír-pakli rögzítésére.
A sárga Drum ízre különben nem egy nagy durranás. Keresek valami profibb holland dohányt kintről. Az angol Golden Virginia eddig jobban bejön.

Seri
2006-09-18, 17:48
A piros tilburyről szoktam rá a sárga drumra, mert az szerintem meg gyengébb. Biztos valami érzéki csalódás. :confused:
Ízesített dohányból olykor 1-2 szállat el tudok szívni, és akkor ízlik is, de folyamatosan képtelen lennék, nem is veszek.

mry
2006-09-23, 13:10
sikerült beszereznem (bécs, ill. kollégám hozott amszterdamból) van nelle, világoskék drum, sötétebbsárga samson és kétféle Javanse Jongens dohányokat, szóval most elleszek egy ideig :P

a sötétkék javansee dohánynak bontatlanul(!) olyan illata van, h az irodában megérezték a többiek, mikor kivettem a reklámzacsiból ... :D

homen
2006-09-23, 14:56
mondjatok mar vmi franko boltot pliz, ahol nem csak a szokasos tilbury/drum es a tobbi szart lehet kapni amik mar emlitesre sem meltok... (ezek kozul perszehogy sarga drum vagy vanilias tilbury)

cigipapir temaban:
keskeny OCB roll - konnyed estekre
dohanyhoz: Smoking BLUE (mini)

Naranja
2006-09-23, 21:26
mondjatok mar vmi franko boltot pliz, ahol nem csak a szokasos tilbury/drum es a tobbi szart lehet kapni amik mar emlitesre sem meltok... (ezek kozul perszehogy sarga drum vagy vanilias tilbury)

cigipapir temaban:
keskeny OCB roll - konnyed estekre
dohanyhoz: Smoking BLUE (mini)

Szia!
Szerintem nem fogsz tala'lni olyan boltot, mert nincs ma's doha'ny Magyarorsza'gon forgalomban. Csak azok amiket Te is ismersz. Pedig e'n ugy va'rtam, hogy bele'pju''nk az unioba, e's azt gondoltam, hogy akkor sza'mtalan doha'ny ko''zu''l va'laszthatunk.
De ez nem igy lett ..... :(

sue
2006-09-26, 15:04
Szia!
Szerintem nem fogsz tala'lni olyan boltot, mert nincs ma's doha'ny Magyarorsza'gon forgalomban. Csak azok amiket Te is ismersz. Pedig e'n ugy va'rtam, hogy bele'pju''nk az unioba, e's azt gondoltam, hogy akkor sza'mtalan doha'ny ko''zu''l va'laszthatunk.
De ez nem igy lett ..... :(
jjah
de most mar van golden virginia is, egyre tobb helyen. az eleg jo.
de en peldaul vilagoskek drumot akarok !! meg meg kitudja mennyifele jot, amit meg ki se probalhattam sose :D
botrany.. el kell koltozni innen :cool:

Kritikusközönség
2006-09-26, 16:08
az biztos hogy blunt.....

a kérdés 100% naturál dohánylevél vagy 50-70%os ....

dohányzásra kicsit gáz sztem mert nikotinmérgezést kapsz (pedig arra van kitalálva).......

szerintem a 100% dohánylevél a király....

jah és a legjobb iz a az eper-kiwi combo....

a chillses juicy márkájú egy kalapfos......

rendeljetek ebayről....a németen a legolcsobb...

Kritikusközönség
2006-09-26, 16:11
mondjuk a juicy gyárt egy super blunt nevezetű agyrémet.......

ha jól rámlik olyan 20-25 centi hosszú és kell hozzá egy 10-es.........

Naranja
2006-09-26, 18:42
jjah
de en peldaul vilagoskek drumot akarok !! meg meg kitudja mennyifele jot, amit meg ki se probalhattam sose :D

Nekem a kedvencem, amit kb. 8 e'vvel ezelo''tt volt szerencse'm kipro'ba'lni Franciaorsza'gban a vila'goske'k Gauloises volt. De szerintem arra ese'lyu''nk sincs, hogy behozza'k Magyarorsza'gra.
E'n is Golden Virginia't szivok :)
Ja e's e'n elko''lto''ztem Anglia'ba, itt sokkal nagyobb a va'laszte'k, viszont hihetetlen dra'ga a doha'ny, kb 3-4 szerese az otthoni a'raknak....felha'borito' :D

mry
2006-09-26, 19:15
jjah

nemrég voltam osztrákiában, hoztam 3 világoskék drumot (többek között :D)
ha vmelyik bulin tudunk mostanában talizni akkor 600ért adok neked bontatlan, tépőzáras 40grammosat :)

egyébként most épp a cigiméretü 60db-os Smoking Blue papírt használom hozzá (éspersze a szokásos OCB slim filtert)

sue
2006-09-27, 20:54
nemrég voltam osztrákiában, hoztam 3 világoskék drumot (többek között :D)
ha vmelyik bulin tudunk mostanában talizni akkor 600ért adok neked bontatlan, tépőzáras 40grammosat :)

egyébként most épp a cigiméretü 60db-os Smoking Blue papírt használom hozzá (éspersze a szokásos OCB slim filtert)
!!!! kosziii :D
most mar csak azt kell kitalalnom, melyik bulin tudunk talizni.. pont nem terveztem ugyanis egyiket se mostansag... na de msg:)

yeezs
2006-10-09, 19:51
Itt Esztergomban én a sötétkék Drumot szoktam venni, sztem naon baba, finom aromája van. Ízesített dohányok közül a Cherys Red Bull a megnyerő számomra, bár mint ahogy többen is írtátok az ilyen dohányokról, edj idő után kaparja az ember torkát és émejítő íze lesz...
Cigipapírból pedig normál esetben OCB Premium ultra vékony kivitelben, mókás esetben pedig végtelenített fekete Smoking. Nálam ezek váltak be, de sajna dohányokból itt is elég gyér a választék, pedig amikor normál cigit veszek, akkor is sztem a változatosságot a márkák között, mert edj idő után csömöröm van tőle...

Balzac
2006-10-10, 20:37
http://sodras.uw.hu (firefox-szal nekem nem megy)

az ínséges időkre való tekintettel ma Club dohányt sikerült beszereznem... porzik a szárazságtól, kézzel kissé harcos megtekerni... az említett szájton "Élvezhetetlen" besorolást kapott... :D de azért ég, meg füstöl... :p azt viszont nem értem, h miért van ráírva, h "kék vonal" :confused:
rövid kék ocb papírral társítom, rájött már vki, h miért van leharapva két sarka? :o
életem legborzalmasabb papírja egyébként vmi hosszú, barna, likőrízű förtelem volt... hosszú hónapokig lapult a fiókomban és csak végszükség esetén használtam...

mry
2006-10-10, 21:02
a levágott sarkak talán a kézzelsodrást hivatottak megkönnyíteni, de ez csak tipp.

Balzac
2006-10-11, 00:24
a levágott sarkak talán a kézzelsodrást hivatottak megkönnyíteni, de ez csak tipp.
rájöttem... azért ilyen, h rögtön tudd - akár sötétben is - hogy melyik a ragadós fele... ez a felismerés a mai napom legnagyobb eredménye... jee...

yeezs
2006-10-11, 07:35
Hát igen a Club az tényleg merész választás, bár én csak dobozosból toltam 1-2 szálat, monjuk elég is volt ahhoz, hogy megutáljam :D

Pelé
2006-10-11, 13:16
rájöttem... azért ilyen, h rögtön tudd - akár sötétben is - hogy melyik a ragadós fele... ez a felismerés a mai napom legnagyobb eredménye... jee...

Azt hogy melyik a ragadós fele egyszerű megállapítani amúgy is mert ha összenyomod ujjaiddal kétoldalról a papítr és elengeded akkor az egyik ujjadon rajta marad és hoppá az a ragadós fele.

Balzac
2006-10-11, 14:06
Azt hogy melyik a ragadós fele egyszerű megállapítani amúgy is mert ha összenyomod ujjaiddal kétoldalról a papítr és elengeded akkor az egyik ujjadon rajta marad és hoppá az a ragadós fele.
na asszem mégse leszek Nobel-díjas, ezt eddig nem sikerült felismerni... kösz a tippet... :D

Pelé
2006-10-11, 14:22
na asszem mégse leszek Nobel-díjas, ezt eddig nem sikerült felismerni... kösz a tippet... :D

:D amúgy ahhoz a papírhoz amit mondtatok még nem volt szerencsém de majd megnézem és megpróbálok rájönni hogy miért van lecsípve a sarka

Péter
2006-10-26, 15:24
Na most zöld OCB-t teszteltem. Az a neve, hogy Jungle paper. Ez nem rizspapír, szóval vastagabb és keményebb, de a sima papírokhoz képest egész vékony. A sarkai le vannak csippentve. Nekem ez még szembe se jutott, hogy ez alapján detektáljam a ragasztós felét, azt hittem, a tekerést segíti. És valóban, könnyű vele tekerni. A papír könnyebben elázik, mint a rizspapír, de azért annyira masszív, amennyire kell neki. Összehasonlítva más papirokkal, kifejezetten jó. A papír megfelelő sebességgel ég, és nem ad hozzá sok ízt a dohányhoz, ellenben sok más kifejezetten rosszízű papírral.

Pelé
2006-10-28, 00:13
Az anyaga miatt könnyebb vele tekerni vagy azért mert be van csípve?

Seri
2006-10-28, 14:06
Sokáig szívtam zöld ocb-vel, és szerintem igen, az anyaga miatt. Nem esik szét a kézben, mivel keményebb a papír, mint sok másik. Bár mostanában fekete ocb-t veszek, bejön az az enyhe csípős íz, amit hozzá ad. Csak lassan ég. :S

Vadember
2006-10-28, 14:14
Arra rájött már valaki hogy mi az üzlet abban hogy sok helyen lehet cigidohányt kapni, de cigipapírról meg filterről még nem is hallottak vagy nem tartanak..ez elég röhely azért, kb mint ha bemennél venni egy bringát a boltba de nem adnak el hozzá kereket pfff

Péter
2006-10-29, 01:58
Az anyaga miatt könnyebb vele tekerni vagy azért mert be van csípve?
Sztem kicsit mindkettő. Az érdekes az, hogy a szokásos papírokhoz képest a zöld OCB talán valamivel vékonyabb, de mégis erős, van tartása. Az erős tartás ellenére viszont mégis kevésbé merev, úgyhogy könnyű vele dolgozni. És nehezebben is ázik el a szokásosnál.

Pelé
2006-10-31, 13:25
Értem...amúgy nálam nem a könnyen tekerhetőség a nyerő (mert sztem akár milyen szarul lehet tekerni egy cp-t azért mindből kilehet hozni egy fasza cigit) hanem hogy lassan égjen és ne legyen erőteljes íze...

gandzsa mama
2006-11-01, 14:16
mi a multkor csresznyés roll-t vettünk..hmm...fincsi volt:)ajánlom

Péter
2006-11-02, 00:23
Értem...amúgy nálam nem a könnyen tekerhetőség a nyerő (mert sztem akár milyen szarul lehet tekerni egy cp-t azért mindből kilehet hozni egy fasza cigit) hanem hogy lassan égjen és ne legyen erőteljes íze...
Ez nem ég olyan extra lassan, mint a fekete, de nincsen az a szokásos, jól érezhető rossz papírfüst íze.

mry
2006-11-02, 01:37
Ez nem ég olyan extra lassan, mint a fekete, de nincsen az a szokásos, jól érezhető rossz papírfüst íze.

Péter: mely üzletekben lelet beszerezni?

mindenkinekszól: tudtok olyan dohányüzletet (trafikot, bodegát stb) ahol van bőséges dohány- ill. cigipapír választék?

mégkérdés:
lehet-e kapni marlboró sodrósdohányt?? a héten egy kollégám azt állította h ő bizony már látott olyat... (sztem az max az USA-ban lehetett. összekeverhette mert éveking élt kint) :confused:

Péter
2006-11-02, 10:55
A Nyugati aluljáróban van az a trafik, ahol sokféle cigidohány, papír, szivar, pipadohány, pipa, satöbbi van. Aztán van a Cigar Tower a Kempinski oldalában. Ezt annyira nem ismerem, csak párszor jártam bent. Itt is úgy látszik, sokminden van. Van még a Váci utcára merőlegesen jobbra egy utca udvarában - talán a Párizsi - itt van a Galwitz pipabolt, itt ugye pipák meg dohányok. A József körúton a Rákóczi tér mellett is van egy bolt, de asszem ez is elsősorban pipás hely.
És gondolom, hogy az ilyen füves szubkultúrának kitalált helyeken is ha dohányt nem is, de cigipapírt tuti találsz nagy választékban. Bár lehet, hogy csak hosszú meg roll papír van. Ilyen boltokat viszont nem nagyon ismerek, de asszem van egy a Dózsa György úton, a Thököly úttól nem messze.

Seri
2006-11-02, 10:58
lehet-e kapni marlboró sodrósdohányt??
Olyat nem láttam, de Szofit igen. Egyszer ki akarom próbálni, de még nem vitt rá a lélek. Kíváncsi lennék, hogy mennyire hasonlít az íze a gyári cigihez.

Süsü
2006-11-03, 08:21
Olyat nem láttam, de Szofit igen. Egyszer ki akarom próbálni, de még nem vitt rá a lélek. Kíváncsi lennék, hogy mennyire hasonlít az íze a gyári cigihez.

Én egyszer akartam venni, de azt mondták, hogy az pipadohány. :eek: Úgyhogy nem próbáltam ki. :)
Trafikügyben : én az Oktogonon szoktam vásárolni, mindenféle papír meg dohány szokott lenni általában.
Most egyébként ilyen dohányt szívok:
http://www.breakshop.ch/images/product_images/info_images/650_0.jpg
Nagyon finom, kár, hogy erre nem lehet kapni.

mry
2006-11-03, 08:23
Péter, Süsü köszönöm a bolt-tippeket. meglesem majd ezeket az üzleteket hamarosan.

Pelé
2006-11-03, 11:04
[QUOTE=Péter]Ez nem ég olyan extra lassan, mint a fekete, de nincsen az a szokásos, jól érezhető rossz papírfüst íze.[/QUOTE
az nekem ponnt jó a fekete mert én keverem benne a naftát nem csak dohányt pakolok beléje ;)

énvagyok
2008-07-22, 23:35
átlátszó cellulózpapírt használtatok már? Szerintem nagyon jó, nincs rajta ragasztócsík, ahol nyálazod ott ragad. És no íz. semmi. csak a dohányé. meg ki mit rak bele :rolleyes: :D :p

ceruzavarázs
2008-07-22, 23:40
átlátszó cellulózpapírt használtatok már? Szerintem nagyon jó, nincs rajta ragasztócsík, ahol nyálazod ott ragad. És no íz. semmi. csak a dohányé. meg ki mit rak bele :rolleyes: :D :p
Nekem van otthon de annyira nem jön be bár pozitív, hogy tényleg ott ragad ahol kell :rolleyes:

PeeKaBoo
2008-07-22, 23:43
nekem is inkább "érdekes" volt vele a tapasztalatom :o

énvagyok
2008-07-22, 23:52
Nekem ilyen szubjektív szempontok is bejátszanak, mint az, hogy az OCB francia -- ha jól tudom. Mindenesetre egy kedves francia nyelvterületen dolgozó magyar barátom mindig ószébé-nek ejtette, és az érzelmi vonatkozások rárakódnak a cigarettapapír-ítéletalkotásomra :D Holnap kipróbálom, hogy ollóval levágom a papír sarkait, mennyivel könnyít a tekerésen.

Kérdés: a rizspapírnál mennyivel jobb a kender? Azon kívül, hogy az utóbbi nevében benne van az, hogy "kender"? Vékonyabb papírt tudnak belőle csinálni? Kevesebb benne a kátrány? Én úgy tudom, hogy a kender is kátrányos rendesen... Vagy az a belőle készült papírra már nem igaz?
Hát Péter, nem tudom válaszoltak e már a kenderpapír kérdésedre, de én most igy első hévben olvasva ezt a topic-ot annyit tudnék mondani, hogy a kenderből készült papir sem egészségesebb, mint rizs társaik; sőt sztem még több is benne a karcinogén, azaz rákkeltő anyag. De ami előnye, az az h nem csúszik a papir tekerés közben, és kicsit lágyabb íze van s nem alszik be oly hamar, mint pl az OCB.
:rolleyes:

LOCO
2008-07-23, 00:04
ne ülj a jointon säid! - azt hittem már nem szívsz?! - én is azt hittem!" "-ocb-be sodrod? - na ja.. hát nem ismersz?"

énvagyok
2008-07-23, 00:05
ne ülj a jointon säid! - azt hittem már nem szívsz?! - én is azt hittem!" "-ocb-be sodrod? - na ja.. hát nem ismersz?"
honnan ez? :confused:

LOCO
2008-07-23, 00:07
honnan ez? :confused:
Gyűlölet,alap francia film

énvagyok
2008-07-23, 00:09
Gyűlölet,alap francia film
most mondanám h 'meet the spartans'??? de ez nem az a topik :rolleyes: :cool:

Dr. Opout
2008-07-23, 09:34
Viszont merev, nem tudsz belőle szép szálat rollintani, nekem legalább is nem jött össze, ha félreégne, nem hat rá a hagyományos népi megnyálazós technológia, maximum megnyílik a plusz nedvességtől az illesztés. Viszont nagyon hájtekknek néz ki a "folpackba" sodort motyó... :D

énvagyok
2008-07-23, 09:35
Viszont merev, nem tudsz belőle szép szálat rollintani, nekem legalább is nem jött össze, ha félreégne, nem hat rá a hagyományos népi megnyálazós technológia, maximum megnyílik a plusz nedvességtől az illesztés. Viszont nagyon hájtekknek néz ki a "folpackba" sodort motyó... :D
egyet kell értsek, aztán szépjóreggelt oda is sztív.

kemo
2008-07-23, 09:40
egyertelmu valaszok
papir fekete OCB
dohany Golden Virginia

Borix
2008-07-23, 09:50
Rizzla a legjobb számomra, a cellulózpapír nekem nagyon müanyagfless...
talán még ízre is.

kemo
2008-07-23, 09:53
sztem ize egyaltalan nincs
viszont a muanyagfless nekem bejon :D

csaksimantulip
2008-07-23, 10:02
a celluloz papir kurvajo!! :D

Emőke
2008-07-23, 10:04
sztem is, és tök menő... :cool: :D
de valóban, a hagyományos papírt nem übereli a technikai okok miatt, még akkor sem, ha menő lehetek vele! :rolleyes: :D

narny
2008-07-23, 10:05
hosszú: fekete OCB
rövid: likőrös ZigZag
dohány: Domingo Cherry

vagy ha mástnem zöld OCB / sárga Drum, ezeket kb mindenhol kapni.. ;)

Golden Virginia zsírság, túl zsírság.. :D
(nekem nagyon "olajos" v mi, max 1-2 napig jó szívni)

Zsolo
2008-07-23, 15:53
Fekete OCB a legjobb, ha nincs, akkor fekete smoking. Rollsba csak a szürke smoking jöhet szóba nálam. ;)

AlterEgo
2008-07-23, 16:05
csak az ezüst(master) Smoking. :cool:
dohányt cigiből rakok, mert utálom a zacskós ízét, bár mindegyikét igazából. ciginek a végéből szoktam egy centinyit rakni bele. minnél kevesebb dohány ;) :D

AlterEgo
2008-07-23, 16:06
a celluloz papir kurvajo!! :D
csak ha izzad a kezed akkor gáz...meg fura az íze. Van itthon, de régen használtam.

AlterEgo
2008-07-23, 16:07
csak ha izzad a kezed akkor gáz...meg fura az íze. Van itthon, de régen használtam.
meg nem nelet kifelé terni vele... ;)

Seri
2008-07-23, 16:11
Nalam meg mindig a sarga Drum az alap, de mostanaban szoktam venni szinten sarga Cutters Choice-t, az se rossz, bar allandoan nem tudnam azt szivni, meg mintha kicsit nehezebben is egne.
Papir meg piros Rizla.

FoX
2008-07-23, 16:11
nekem a vaníliás cseresznyés tilbury jön be, meg egyszer vettünk ilyen mangós dohányt, nem tudom milyen márkát, az nagyon fincsi volt. Csak jó drága. Simában meg a sárga drum, vagy a piros tilbury

papírból a rövid, közepesen vastagot szeretjük, mert nem alszik be. Pl zöld rövid ocb, meg az olyanok, aminek le vannak vágva egyik oldalon a sarkai. Sokkal könnyebb így tekerni. Akartam énis kipróbálni a cellulóz papírt, de nem találtunk errefelé, meg rövid kéne, és lehet olyan nincs is...

gege
2008-07-23, 16:12
ez csak egy kis különlegesség, amúgy golden virginia ha tehetem, de Manitou-t szívtatok már? virginia típusú dohány, viszont alapból ilyen félszáraz dolog, sokat el lehet szöszmötölni egy szép cigi megtekerésével, de az íze igen jó.nem ég olyan gyorsan sem, mint várná az ember egy ilyen száraz bagótól, szóval nagyon kellemes tud lenni.
egy hibája van neki: még mindig ausztria a legközelebbi hely, ahol be lehet szerezni :( (ott mondjuk füstszűrős rendes cigaretta változatban is árusítják... ennyit az eu-ról meg mo-ról)

FoX
2008-07-23, 16:17
ezaz, hogy én pl nem járom végig az egész várost, hogy hátha lehet valami nagyon durvát kapni, plusz nem is nagyon drágán... ausztriába se hinném, hogy kimegyünk :D Pedig kipróbálnám.
Mi sokáig szívtunk rendes cigit, aztán költséghatékonyság miatt átszoktunk a dohányra, meg a tekerésre. Balázs eleinte zsörtölődött is, hogy nem olyan, most meg azt mondta, hogy a rendes cigi tök szar ezután. Hájja... Meg most már tök szépeket tekerünk :D

Zsolo
2008-07-23, 17:04
Én a tekeréssel úgy vagyok, hogy ha nem kel kapkodni, akkor csak fordítottan. Ha nem muszáj akkor nem szívok annyi papirt. :) Mert lehet akármilyen papir, akkor is van mellékíze.

mágika
2008-07-23, 19:33
Egyértelmü : a rizspapir, tetszik h. átlátszó, nem érzed a papir izét, nem ég annyira gyorsan de meg lehet unni... :confused:

mágika
2008-07-23, 19:38
Na Iro.ban még nem fedeztem fel a rizspapirt..
De most kiprobálom a szokásosat, majd helyzetjelentek h. milyen is let hehe :D :D

Seri
2008-07-23, 19:46
Én a tekeréssel úgy vagyok, hogy ha nem kel kapkodni, akkor csak fordítottan. Ha nem muszáj akkor nem szívok annyi papirt. :) Mert lehet akármilyen papir, akkor is van mellékíze.
Szerintem rendes cigit nemnagyon szoktak forditva tekerni, max a diszkos valtozatnal, de akkor meg mar tulipan. :D

fufala
2008-07-23, 22:11
rövid papír: fekete ocb (ezüst feliratos)
sárga drum

fufala
2008-07-23, 22:12
rövid papír: fekete ocb (ezüst feliratos)
sárga drum
ja meg a kék smoking :)

fufala
2008-07-24, 11:41
nekem a vaníliás cseresznyés tilbury jön be, meg egyszer vettünk ilyen mangós dohányt, nem tudom milyen márkát, az nagyon fincsi volt. Csak jó drága. Simában meg a sárga drum, vagy a piros tilbury

papírból a rövid, közepesen vastagot szeretjük, mert nem alszik be. Pl zöld rövid ocb, meg az olyanok, aminek le vannak vágva egyik oldalon a sarkai. Sokkal könnyebb így tekerni. Akartam énis kipróbálni a cellulóz papírt, de nem találtunk errefelé, meg rövid kéne, és lehet olyan nincs is...
nemtom inkabb vekonypapir manias vagyok, mert akkor kevesebb papirt szivok el :rolleyes:

FoX
2008-07-24, 12:14
nemtom inkabb vekonypapir manias vagyok, mert akkor kevesebb papirt szivok el :rolleyes:

ez sztem ilyen pofon a szarnak... ha egészségesek akarunk lenni, akkor hagyjuk abba a dohányzást :cool:
engem nagyon zavar, amikor 2 mp után bealszik a cigi, és gyújtogatni kell. A közepes papírral meg csak 2 perc után alszik be :D

Zsolo
2008-07-24, 12:31
Szerintem rendes cigit nemnagyon szoktak forditva tekerni, max a diszkos valtozatnal, de akkor meg mar tulipan. :D

Vagy bajusz. :D

Borix
2008-07-24, 12:33
Vagy bajusz. :D

azt te honnan ismered? :cool: :confused: :confused:

Zsolo
2008-07-24, 12:40
azt te honnan ismered? :cool: :confused: :confused:

Egyik haveromra, amikor rájön az 5 perc, akkor nagyon durva bajuszt szokott csinálni! :D De, hogy ő honnan? :confused:

TsüLök
2008-07-24, 13:04
egyertelmu valaszok
papir fekete OCB
dohany Golden Virginia

és télleg

freelm
2008-07-24, 23:07
Golden virginia zöld ocöbö:)
és slim ocb filter fordítva hajtva ;)
ezeket az átlátszó papírokat nem bírom, sztem nehezebb letépni visszafelé.
cellulóz bejön csak meg kell felezni hosszában, legelábbis a hosszú változatot :D

freelm
2008-07-24, 23:11
A papírból Golden virginia márkájú dohányt szívok. A dohány színe aranybarna, tipikus édeskés virginiadohány kinézettel és illattal. A füstje kellemes, sűrű, nem túl erős. Ennek a dohánynak kissé édeskés Íze van eredendően, külön mesterségesen nincs ízesítve. A csomagolás belül egy ilyen műanyag izével zárható a zacskó teljes hosszában, így a dohány nem szárad ki. A külső részén van egy szokásosnál szélesebb ragasztószalag, ami gondolom majd hamarosan elég dohányszálas és szöszös lesz ahhoz, hogy ne működjön. A dohány 25 gramm, és kábé 550 HUFért kaptam a Nyugatinál.

asszem még 630 nekem 3,5-4 napig elég "normál" cigi pedig 1 dbz/nap
+ 100 egy papper ami kb elég a csomag dohányhoz
+ 250 120db filter
filter nélkül valamelyest talán teljesebb élvezhetőbb íze van, de az a minimális szűrés talán megéri a minőségvesztést.

crusher
2008-07-25, 14:53
- RS (Millennium) Rolls:

Igazi ECO darab (nem ecoLOGY, hanem ecoNOMY, az is inkabb a gyartonak).
Nem ragad a csiriz, amit raraktak, es ragasztasi folyamat kozben az atnedvesedett rostjai semmit sem tartanak, szetfoszlik.
(Arrol nem beszelve, hogy Philip Morris termekben talaltam mar botsaskat bepacolva, szerintem az is komoly fejtorest okozna a rostoknak :D)
Masnaposan nem ajanlott.

- Smoking (Silver) Rolls:
A ragasztasa jobb, mint a RS-nek, az ize rosszabb, az anyaga ugyanolyan botranyos.
UPDATE: a Wikipedian olvashato az alabbi:

"Miquel Y Costas has been recently convicted in Spain for using raw materials which contain cancer causing carcinogens in their manufacturing process in order to cut production costs."

szal ez is economy, az egeszsegunk rovasara.

http://en.wikipedia.org/wiki/Smoking_rolling_papers

- OCB (Rolls, leaf design, etc):
Simply the Best.
Ragad, tart, es nincs szar ize. Drei Wetter Taft kb, meg esoben is lehet vele alkotni.

- aLeda atlatszo "katranymentes celluloid" papir:
Kell hozza technika, hogy csinalj vele valamit, de meg lehet szokni.
Viszont az izet nekem sehogy sem sikerult.
Szerintem tizenhatszor rosszabb, mint egy akarmilyen osszar lepedo.
Sz'al aki szerint egeszseges, az kenje a hajara, en nem hiszek nekik.

Hozott egy ismerosom Barçabol egy szimplan "CANNABIS" nevre hallgato papirt.
Rovid (sztem 8cm, de lehet, hogy 7).
Elvileg CANNABIS ize van a felirat szerint, "gusto al cáñamo" felirat ekeskedik rajta, de ha ezt komolyan gondoltak, akkor en ott nem folyamodnek ilyen dolgokhoz. Borssal utik, vagy nemtom :D
Az ize horribilis, segit megerteni meg ilyen rovid kivitelben is, hogy Spanyolorszagban miert a tudorak az elso szamu halalozasi ok.
Borsos katrany, should be avoided.

EDIT: ez az, ha ilyet lattok, fussatok.
http://www.roll-ups.co.uk/ishop/images/879/cannabis112.jpg

Mindezek utan a konyhafonok ajanlata a fekete OCB, slim roll, es a Davidoff Blue dohany kombinacioja.

(Araban es az alatt a Davidoff az egyetlen cigaretta, amit nem "made in EU" Romania es Bulgaria csatlakozasa ota SEM, hanem tovabbra is Germany.)

crusher
2008-07-25, 15:05
ez sztem ilyen pofon a szarnak... ha egészségesek akarunk lenni, akkor hagyjuk abba a dohányzást :cool:

hat azert egy "ISO szabvanyu" (tm :p - InSide Out) cigaretta es egy hagyomanyosan tekert kozott akar 2:1 katrany-arany is lehetseges. azert az nem mindegy.
most a mellekiztol eltekintve.
en mindig igy tekerek, ha kapkodok, ha nem.

engem nagyon zavar, amikor 2 mp után bealszik a cigi, és gyújtogatni kell. A közepes papírral meg csak 2 perc után alszik be :D

engem csak akkor, ha egyedul vagyok. buliban, tarsasagban, ha valaki belefeledkezik a monologjaba (en szoktam :p - vallaljatok fel ti is :D), addig bealszik, az pont jo. nem fogy olyan gyorsan a dohany. :)

MadHand
2008-07-28, 15:39
meggyes vanilias tilbury, zöldalmás excellent, fekete smoking, persze csak kifele hajtva.

Dr. Opout
2008-10-19, 18:12
Djarum Black- tól lopva az ötletet, mi történik , ha a spangliba a dohány mellé némi őrölt szegfűszeget rollintok? Ha előbb nem, ma este kiderül...

Dr. Opout
2008-10-20, 07:44
A szegfűszeg, illóolajtartalmának köszönhetően, kellemes, már-már hűsítő jelleget ad a füstnek, nem kaparja a torkom, az ízvilága sem üti a megszokott, fűszeres ízt. Egy normál szálba kb három db. kell, a végéről leszedtem a kis gömbszerű részt, a maradékot kb. milliméteresre vágva kevertem a többi összetevővel. Minden nemdohányos stonernek ajánlom, "egészségetekre"! :D

énvagyok
2008-10-20, 11:36
A szegfűszeg, illóolajtartalmának köszönhetően, kellemes, már-már hűsítő jelleget ad a füstnek, nem kaparja a torkom, az ízvilága sem üti a megszokott, fűszeres ízt. Egy normál szálba kb három db. kell, a végéről leszedtem a kis gömbszerű részt, a maradékot kb. milliméteresre vágva kevertem a többi összetevővel. Minden nemdohányos stonernek ajánlom, "egészségetekre"! :D
és a bőnyállal mi a helyzet? gondolom előfordul ily helyzetben...
válaszként nem elfogadható az, h 'tedd a seggem alá' :p :D :)

Dr. Opout
2008-10-20, 20:32
és a bőnyállal mi a helyzet? gondolom előfordul ily helyzetben...
válaszként nem elfogadható az, h 'tedd a seggem alá' :p :D :)
Bő nyál nincs. Nemkaparós füst van. Próbáld ki, ha mégis nyáladzásra hajlamos vagy, köss a nyakad elé szalvétát, hogy megelőzd ruházatod bőnyál általi beszennyeződését.

nyunyó
2008-10-22, 15:05

Ha ez bejön, kapsz egy pontot. :)

Amúgy egy-két ilyen praktikát még szívesen olvasnék, lévén a dohány nekem is csak egy "szükséges" :rolleyes: rossz. (amúgy lehetne egy ilyen topic...)

Illetve, hogy annyira ne térjünk el a témától, nekem az is jó, ha valami leheletgyenge dohányt tudna valaki ajánlani, mert amit a dobozos (szálas) cigikből ki lehet nyerni, azokban még nem találtam számomra élvezhető minőségűt, a zacskós kiszerelésűekből nem szeretném mindet végigpróbálni, csak úgy...

Előre is köszi. ;)

Borix
2008-10-22, 15:51
Ha ez bejön, kapsz egy pontot. :)

Amúgy egy-két ilyen praktikát még szívesen olvasnék, lévén a dohány nekem is csak egy "szükséges" :rolleyes: rossz. (amúgy lehetne egy ilyen topic...)

Illetve, hogy annyira ne térjünk el a témától, nekem az is jó, ha valami leheletgyenge dohányt tudna valaki ajánlani, mert amit a dobozos (szálas) cigikből ki lehet nyerni, azokban még nem találtam számomra élvezhető minőségűt, a zacskós kiszerelésűekből nem szeretném mindet végigpróbálni, csak úgy...

Előre is köszi. ;)

a szárított borsmenta és egyáltalán a menta levelek is igen finom ízeket és illatokat tudna kelőcsalni a cigiböl :) ;)

zozoSpirit
2008-10-22, 15:56
eccerű szárított kamilla (tea), vagy bármilyen gyógynövény tea sztem megteheti a hatását... ;)

Dr. Opout
2008-10-22, 23:40
Ha zacskós dohány, akkor a sárga csomagolású Drummal ütöm fel legszívesebben a herbáljót. Nem mondom, hogy gyenge, de az íze nem rossz.
http://www.tobacco.lu/webshop/product/s/t00004.gif
Nemdohányosként első kísérletem ezzel:a szokott gyufaszálvastag, aligdohányos szálat gyújtva meglepi ért, ugyanis a dohány, nedvességtartalma miatt szívhatatlanná lucskosította a kis keresztmetszetű rakétát. Tanulság: kevésbbé egyeneset kell csinálni, inkább tölcséres, klasszikus alakút, vagy szárítani kell a dohányt előtte picit.
A másik véglet, a zacskóalji, zörggősreszáradt maradék fogyasztható marad, ha almadarabkákat tartunk a jól záró tasakban. Még egy jó pont a Drum mellett: a kisebb kiszerelés (talán már a nagy is) tépőzárasan zárható.
Finom még a piros Tilbury is, bár azt még dohányosként szívtam, ma már lehet, hogy mást mondanék :D
http://www.tabakshop.cz/photos/resize/500x500/g/GMBg1bPJ.jpg
Lexington gyász, minden haver anyázott, mikor abból tekertem.
http://cigi.blog.hu/media/image/Cigik/lexington.jpg
Igazán rátevős, hárdkór tüdőropibetyároknak, autentikus ungárise speciálitét: finánclábak( tudod, a kis szúrós, kemény getzi, ami kiböki a papírt pont a csiga előtt) tömkelege, alapból zörgősszáraz, horror a köbön.
http://sodras.uw.hu/Tobaccos/Egyeb/Tiszai.jpg
Leborulok fogyasztói előtt, a mazochizmus eme formája több, mint tiszteletreméltó. :cool:

atis604
2008-11-11, 20:17
háát nekem az hogy a cigipapír nem jó dohánynak és fordítva is igaz ez :D

pinya_koláda
2008-11-11, 20:20
fekete ocb 4 president ;)

pinya_koláda
2008-11-11, 20:21
az a drum dr.opout a legjobb, meg a vanília-seris tilbury, csak azt már meguntam.

shine
2008-11-11, 21:06
csokis rizla papírt lehet valahol kapni?,???

trambulin
2008-11-11, 21:14
olyat te is tudsz csinálni :D ;)

narny
2008-11-11, 22:14
fuh nemláttam még olyat, nemvok rizlapárti :o , viszont a likőrös zigzag hiánycikk most mindenütt nyár vége óta, ííí.. :(

XtROpA
2008-11-11, 22:20
fuh nemláttam még olyat, nemvok rizlapárti :o , viszont a likőrös zigzag hiánycikk most mindenütt nyár vége óta, ííí.. :(

...Mamut I ben xokott lenni... am amit régen láttam az az arany Ripps rolnis... rizspapír, xinte magát tekeri..:D:)

Vadember
2008-11-11, 22:24

Corvinhoz kozel a koruton van egy tuti dohánybolt - Bp buzvárosában - , a corvin oldalán de pontosan hol azt már nem tudom.Ott nézz szét, van mindenféle csemege.

narny
2008-11-11, 22:54
...Mamut I ben xokott lenni... am amit régen láttam az az arany Ripps rolnis... rizspapír, xinte magát tekeri..:D:)
megnézem pont ott majd'minden nap.. :p

ninc kici sze.. :(

pinya_koláda
2008-11-11, 23:09
oktogon bushdoctor?

narny
2008-11-11, 23:15
oktogon bushdoctor?
szintén, sztem már csak raktáron találok ha,.., mindenhova ugyanonnan szállítanak szal ha nincs nincs.. :/

atis604
2008-11-12, 07:56
olyat te is tudsz csinálni :D ;)
:D :D

shine
2008-11-12, 13:16
köci :) feléledt a topik :)

tony
2008-11-14, 20:45
a kék Domingo nagyon finom és nem is vad áron...

Szasza
2008-11-15, 16:08
Fura, pont ma vettem egy csomag dohányt meg papírt meg filtert,mert olyan régen nem szívtam ilyet,hogy el se lehet mondani. A Golden Virgina nevezetű terméket fogyasztom előszeretettel,mert nagyon kellemes az íze,a dohány nem száraz, vékony szálaban van összetapadva és nagyon szép füstkarikát lehet vele eregetni. Nem éppen a legolcsóbb dohány,de hogy az egyik legfinomabb az tuti. Gyorszárós (cippes) zacsiban lehet vásárolni. 25grammos a kiszerelés és 680 Hufba kerül,de néha napján megéri,pláne hamár unod az import ukrán cigarettáket.Papírban meg az RS rollsa ynerő, az 1.0-ás. Hosszú,vékony,jól ragad,nem nyílik szét,könnynen sodorható és adoboza is dekoratív,mondjuk ez másodlagos kérdés,de nem elhanyagolhaó szempont.. tippet most valami eddig számomra ismeretlent vettem,mert OCB filter nem volt,amit kedvelek,de ez is a slim,tehát vékony verzió. 56 másodperc múlva pedig már a számban a cigaretta vagy gyorsabban...

pinya_koláda
2008-11-15, 16:11
Ocb Ocb Ocb Ocb Ocb ;)

cukorszalto
2008-11-15, 18:43
Ocb Ocb Ocb Ocb Ocb ;)

jaja de csak a mini ocb rolls:D az a favorit :D

yeezs
2008-11-16, 06:23
jaja de csak a mini ocb rolls:D az a favorit :D
Legjobb, sárga drummal kiegészítve. :cool:

yeezs
2008-11-16, 06:25
Igazán rátevős, hárdkór tüdőropibetyároknak, autentikus ungárise speciálitét: finánclábak( tudod, a kis szúrós, kemény getzi, ami kiböki a papírt pont a csiga előtt) tömkelege, alapból zörgősszáraz, horror a köbön.
http://sodras.uw.hu/Tobaccos/Egyeb/Tiszai.jpg
Leborulok fogyasztói előtt, a mazochizmus eme formája több, mint tiszteletreméltó. :cool:
Merész. :D

cukorszalto
2008-11-16, 09:58
Legjobb, sárga drummal kiegészítve. :cool:

meg---- ezze-azza' :D :p

Borix
2008-11-16, 12:29
sorrendben:

OCB mini rolls, Smoking Rolls Master, Smoking fekete széles rolls (nemtommianeve), aztán rizzla king size, RS meg a legalja :D

pinya_koláda
2008-11-16, 12:37
sorrendben:

OCB mini rolls, Smoking Rolls Master, Smoking fekete széles rolls (nemtommianeve), aztán rizzla king size, RS meg a legalja :D

különben azt tudtátok, hogy a virginia dohány génmanipulált? :eek: :confused: :mad:

Hányattatott Sors
2008-11-16, 12:41
különben azt tudtátok, hogy a virginia dohány génmanipulált? :eek: :confused: :mad:
énis génmanipulált vagyok mégis leszívnak:D :cool:

Szasza
2008-11-17, 14:32
oké fikázzatok halálba különc ízlésem miatt..nem tehetek róla,hogy eredeti vagyok...az RS-ről annyit, hogy világbajnokságot nyert,a Virgina lehet,hogy génkezelt,és így még sokkal finomabb,a drum meg egy tömegtermék..mindeki azt fogyasztja..ez meg nem engem minősít..*csába máá..írok valamit azt kapom az ívet..ekkora link vagyok,tegyem tombolára a csodaszarvas falloszát..na most kiakadtam,ez kee????
a fekete smoking rolls egy nagy adag gagyi..20centi széles,abba félmagyaroszágot belesodrod,ráadsául vastagabb is ennél,az ocb,az mondjuk jó,de gagyi a csomagolása...ezüst fekete színek,ugyan kérlek..a rizzla meg wc papír..olyan vastag,hogy ihaj..punktum

yeezs
2008-11-17, 19:03
oké fikázzatok halálba különc ízlésem miatt..nem tehetek róla,hogy eredeti vagyok...az RS-ről annyit, hogy világbajnokságot nyert,a Virgina lehet,hogy génkezelt,és így még sokkal finomabb,a drum meg egy tömegtermék..mindeki azt fogyasztja..ez meg nem engem minősít..*csába máá..írok valamit azt kapom az ívet..ekkora link vagyok,tegyem tombolára a csodaszarvas falloszát..na most kiakadtam,ez kee????
a fekete smoking rolls egy nagy adag gagyi..20centi széles,abba félmagyaroszágot belesodrod,ráadsául vastagabb is ennél,az ocb,az mondjuk jó,de gagyi a csomagolása...ezüst fekete színek,ugyan kérlek..a rizzla meg wc papír..olyan vastag,hogy ihaj..punktum
Nyugi. Nem kell a feszkó, a kutya se szórt egy rossz sót se rád. ;)
Ha volna vidéken viriginia dohány, én is azt szívnám, nem a "tömegterméket", ha génkezelt, ha nem.
Amúgy az RS az nekem nagyon sokszor nem ragadt meg rendesen.
A fekete szmokingból pedig kifordítva kell tekerni, jó az.

umba
2008-11-17, 19:12
:eek: a.hahahaaaa :D :D :D :D

pinya_koláda
2008-11-17, 19:20

:D:D:D lol:D a csodaszarvas falloszát? :D különben én nem fikázásból írtam, és abban szerintem mindegyikünk egyetért, hogy az igazán jó cigihez nélkülözhetetlen az igazán jó ( és sok ) alapanyag ... te még igényes felhasználónak számítasz, hiszen vállból szórod a véleményt a kül. papírokról... nem egyszer láttam már újságból tekert panglit, na az a zulu ! :D ( fekete ocb rolls power ). Azt tudtátok, hogy a cigisdobozban is van elrejtve 1 papír?

freedom24
2008-11-17, 19:51
persze, leáztatod a cigisdobozban lévő fóliát, majd megszárítod és kész

pinya_koláda
2008-11-17, 19:54
persze, leáztatod a cigisdobozban lévő fóliát, majd megszárítod és kész
adom a helyes válaszért járó pontot :D

yeezs
2008-11-18, 04:46
Én csak pipát szoktam találni benne ha elfogy a papírom. :rolleyes:
Legjobb. :D

cukorszalto
2008-11-18, 07:12
énis génmanipulált vagyok mégis leszívnak:D :cool:

én is az vagyok, viszont én vagyok, ki leszívok:D hahahaaa

Szasza
2008-11-18, 17:23
a cigisdobozban laknak a csigák is....

pinya_koláda
2008-11-19, 13:03
Én csak pipát szoktam találni benne ha elfogy a papírom. :rolleyes:
Legjobb. :D
a fóliára gondolsz? :confused:

Borix
2008-11-19, 13:44

na hát amit már előttem is mondtak, nekem általában az eReS elég rosszul szokott ragadni, a széles szmokingot meg Dzsó-hoz találták ki nem fodrászspanglihoz. :D

és nemoltok, csak érdekesen fejezem ki magam :D :rolleyes:

masoma69
2008-11-19, 13:48
na hát amit már előttem is mondtak, nekem általában az eReS elég rosszul szokott ragadni, a széles szmokingot meg Dzsó-hoz találták ki nem fodrászspanglihoz. :D

és nemoltok, csak érdekesen fejezem ki magam :D :rolleyes:
Semmi baja az eRes-nek,legalábbis nekem nem voltak vele ilyen problémáim.Én mostanában az ezüst rolls Smokingot töltögetem belevalóval,és nagyon meg vagyok elégedve vele.Ámbár szívesen látnék már Tiszafüreden egy fain kis papperüzletet.Nálunk már az is nagy hogy lehet kapni pár helyen,és mosolyogva adják oda. :p

Borix
2008-11-19, 13:52
Semmi baja az eRes-nek,legalábbis nekem nem voltak vele ilyen problémáim.Én mostanában az ezüst rolls Smokingot töltögetem belevalóval,és nagyon meg vagyok elégedve vele.Ámbár szívesen látnék már Tiszafüreden egy fain kis papperüzletet.Nálunk már az is nagy hogy lehet kapni pár helyen,és mosolyogva adják oda. :p

vágom, ismerem a módszereiket :D

yeezs
2008-11-19, 16:27
a fóliára gondolsz? :confused:
Persze, a papírdobozból nehéz volna pipát hajlítani. :D

nyunyó
2008-11-21, 21:00

Muuukodik. :cool: :D

Szasza
2008-11-21, 23:36
nem spanglit gyúrok belőle,hanem cigarettát..józansággal kábítom magam..elég jó cucc :P
meg mondjuk nem értem.szerintem ebbe simán bele lehet tekerni akár többet is,mint egy grammot..mert egy szál cigaretta nagyjából 0.9 g..így ha többet tennél bele,akkor is ok,és lehet belőle hosszú,vagy mondjuk tulipánt hajtogatni..nem pedig,hogyis... ..fodrászspanglit..az meg úgy tudom elég turbo termék..szerintem amúgy meg,fölösleges belek..rni egy g-t...minek??!! kétszer tekersz,na és?! és kevesebb papír..ráadásul,ha tromita alakúra tekered,akkor több fél a szálba..

narny
2008-12-02, 21:53
bazz, olyan dohányt találtam!
most jelent meg, szintén Domingo (egyébként cherry-set tolok), Blond elnevezés, a pláne benne h annyira gyenge mint egy szofilájt v akármi és olyan jó bő füstje van h tökig elég..
(én ezért szeretek bagózni :o :))
+ komolyan olyan lágy íze van mint az újfajta dunhillnek.. Oo

Dr. Opout
2008-12-02, 22:11
bazz, olyan dohányt találtam!
most jelent meg, szintén Domingo (egyébként cherry-set tolok), Blond elnevezés, a pláne benne h annyira gyenge mint egy szofilájt v akármi és olyan jó bő füstje van h tökig elég..
(én ezért szeretek bagózni :o :))
+ komolyan olyan lágy íze van mint az újfajta dunhillnek.. Oo
Eeee, ne ingerelj, visszaszokom... :D
Épp elég volt a szegfűszeg újrafelfedezése miatti megingás, sodortam párat tiszta dohányból- csak az íze miatt- és előjött a kattogás, hogy melóban is kihasználjam a szabadidőm cigiszünetekre.

narny
2008-12-02, 22:20
Eeee, ne ingerelj, visszaszokom... :D
Épp elég volt a szegfűszeg újrafelfedezése miatti megingás, sodortam párat tiszta dohányból- csak az íze miatt- és előjött a kattogás, hogy melóban is kihasználjam a szabadidőm cigiszünetekre.
420HUF 40g :D:p:D
amugy sztem ne szivasd magad :) , ha úgy érzed gyújts rá, ha nem tiltod meg magadnak nem is fogod annyira kívánni.. ;)

atis604
2008-12-05, 18:09
az van hogy nagyon örülnék valami fasza kis bolt címnek ahol sok fincsi ízes dohányt lehet kapni ill. valami jó filter ötletnek is hogy valami élvezhető ízt adjon ez a dolog és nem egy toroktépő izmentes füstöt :D :D szóval aki tud az plííz :)

narny
2008-12-06, 13:32
az van hogy nagyon örülnék valami fasza kis bolt címnek ahol sok fincsi ízes dohányt lehet kapni ill. valami jó filter ötletnek is hogy valami élvezhető ízt adjon ez a dolog és nem egy toroktépő izmentes füstöt :D :D szóval aki tud az plííz :)
van mentolos gizeh szűrő, nagyon fincsiféle absz nem undormenthol, nyugati aluljáróban tuti lehet kapni a metróbejárattól balra kisbolt melletti dohányshopban.. ;)

szivarv
2008-12-06, 21:19
Nekem American Spirit dohany,OCB paperrel.Rulez!:)

neuro
2008-12-09, 15:13
Találtam egy boltot örstől nm messze ahol lehet kapni még (v már megint) millenium rolls-t.Énmég azzal kezdtem... igazából bűnsz*ar hiszem rs de azért vettem mrt már yoopár éve nm láttam ilyet

fufala
2009-01-15, 19:23
nem szeretek 40 g-os drum-ot venni, mert valahogy az a tapasztalatom, hogy eleve szárazabb mint a 20 g-os, más a csomagolás is, nem lehet úgy visszazárni és eleve mire elszívom kiszárad a vége.
sajna most csak az volt :rolleyes:

fufala
2009-01-15, 19:24
de legalább volt fekete ocb papír :D

cukorszalto
2009-01-15, 19:27
de legalább volt fekete ocb papír :D
legjobb, miniben!! gyáhá

fufala
2009-01-15, 19:29
legjobb, miniben!! gyáhá
:D :D :D
tudom

fufala
2009-01-15, 19:30
legjobb, miniben!! gyáhá
még a kék smokingot szeretem
de ha már az sincs szomorú leszek :rolleyes:

Khazza
2009-01-29, 07:33
Háát...fekete OCB roll,még sosem hagyott cserben!

a_Saci
2009-01-29, 09:59
1etértek :)

Baluka
2011-01-08, 09:50
Na ne már, mindenki az Ocb -t szereti! :devil: Egy széria volt az Rs-nél, aminél a ragasztó egy kicsit rendetlenkedett! De szerintem már elég ütős, főleg az új csomagolása!

AlterEgo
2011-01-08, 10:51
csakisss az ezüst smoking:recourse:
+ most már mindenki ezzzel tolja a csapatban.

http://www.vauen.de/gfx/user/image/filter_neu_header_li.png

FoX
2011-01-08, 19:39
pipafilterrel? :wtf:

LOCO
2011-01-12, 05:24
ezek...

AlterEgo
2011-01-12, 09:48
pipafilterrel? :wtf:

igen azzal

FoX
2011-01-14, 04:41
igen azzal

na várjál, pipáztok, vagy jó másra is?

tenta
2011-01-14, 13:35
Natúrba Kék Drum vagy Golden Virginia, Aromásba Vaniliás Taste
Papír OCB kék
Filter OCB

LOCO
2011-01-14, 13:39
Papír OCB kék
Filter OCB

A vaniliáson kívül stimmel :)

tenta
2011-01-14, 14:41
nem vagyok oda az aromásokért de néha jó illat is kell a szobámba :D

AlterEgo
2011-01-14, 19:10
na várjál, pipáztok, vagy jó másra is?

ezt komolyan ilyen nehéz elképzelni? :eek:

nem, nem pipázni, pont olyan átmérőjű, mint egy csiga. szal...;)

LOCO
2011-01-14, 21:08
Fiatal koromban ez volt a menő,vajon kapható még?

FoX
2011-01-14, 21:19

sose láttam élőben pipaszűrőt, szóval fingom sincs, mekkora. éshát ugye csigát se csinálok :)

narny
2011-01-15, 11:40
Fiatal koromban ez volt a menő,vajon kapható még?

igen, angliában :D , itthon ritka madár.

ceruzavarázs
2011-01-17, 13:59

40 db 6 nap alatt fogyott el:persze: nemártana visszavenni:D de ajánljuk mindenkinek mert azóta megszünt a reggeli krákogás;)

fuerte
2011-01-17, 14:06
fesztiválra szoktam venni ízesített dohányt.
nem gyenge kerek szemeket meresztenek az emberek, amikor kérdezik, h van egy kis dohányod a "cigibe", én meg előkapok 3 különböző ízű(vanília, cherry, meg mentholos), milyet szeretnél?
tavaly annyira megtetszett egy német bagázsnak a cherry ízű cigi, hogy elkunyizták az egész zacskóval :D

AlterEgo
2011-01-17, 15:41
40 db 6 nap alatt fogyott el:persze: nemártana visszavenni:D de ajánljuk mindenkinek mert azóta megszünt a reggeli krákogás;)

vettem a westend ben egy 40es pakkot ;)

umba
2011-01-19, 16:05
vettem a westend ben egy 40es pakkot ;)

naggyon zsír! a bolt nevét esetleg megtudhatnám? vagy kapható máshol is?
ilyenre áldoznék!

AlterEgo
2011-01-19, 16:14
naggyon zsír! a bolt nevét esetleg megtudhatnám? vagy kapható máshol is?
ilyenre áldoznék!

Az éttermeknél van egy zsír dohánybolt, azon kívül még van az Oktogonnál is egy hely(szintén dohánybolt) ahol tudom, h biztos van.
Ahol a legolcsóbb ott sajna nincs egy ideje, sztem idegbajt kaptak, hogy minden nap valaki, az egész baráti körből bement érdeklődni, hogy jött e már...:D

westendben 270Ft a 10-es pakk. A fehér (kerámia) fele megy a dohány felé. Csonkig szívóknak nagy öröm lehet. :P

fufala
2011-01-19, 16:41
Papír OCB kék
Filter OCB

nekem inkább sárga drum, és a smoking kék papír vagy OCB fekete, meg OCB szűrő vagy még a domingo is elmegy

megint vettem dohányt:)

régebben egyszer volt világoskék drumom, az se volt rossz

umba
2011-01-19, 18:18
Az éttermeknél van egy zsír dohánybolt, azon kívül még van az Oktogonnál is egy hely(szintén dohánybolt) ahol tudom, h biztos van.
Ahol a legolcsóbb ott sajna nincs egy ideje, sztem idegbajt kaptak, hogy minden nap valaki, az egész baráti körből bement érdeklődni, hogy jött e már...:D

westendben 270Ft a 10-es pakk. A fehér (kerámia) fele megy a dohány felé. Csonkig szívóknak nagy öröm lehet. :P

jaj, nagyon köszi már holnap meg is veszem, kíváncsi vagyok a különbségre! (-:
kerámia?hmm.

tenta
2011-01-23, 15:33
A Red Bull (aromás) dohányról tudna valaki véleményt mondani?
Az is érdekelne, hogy mennyibe kerül manapság

umba
2011-01-24, 16:28
jaj, nagyon köszi már holnap meg is veszem, kíváncsi vagyok a különbségre! (-:
kerámia?hmm.

nagyon jó a szűrő, csak vastag.én vékonyabb csigákat szoktam csinálni:)ezzel meg világháborús rakéták készülnek:D

narny
2011-01-27, 21:16
A Red Bull (aromás) dohányról tudna valaki véleményt mondani?
Az is érdekelne, hogy mennyibe kerül manapság

azt nem tudom most mennyi, kicsit mindig drágább mint az átlag (100-150forinttal), én nagyon szeretem az aromáját, de még nekem is tényleg erős hosszabb távon, pedig én szeretem a bő füstöt eresztő dohányt :oops:

a_Saci
2011-02-07, 14:48
Dohány:
- Pueblo (sárga - 890,- Ft.) - az egyetlen itthon kapható természetesen szárított, NEM fermentált, NEM aromásított, natúr Virginia-dohány.
- American Spirit (sárga) jobb mint a Pueblo, sajnos csak tőlünk nyugatra kapni... :(
- Manitou (sárga) - a Legfinomabb az itt felsorolt natúr Virginia-dohányokból - sajnos ezt sem kapni itthon...

CP:
- OCB Roll Mini
jó a rugalmassága, teherbírása (nem csuklik össze a kezedben), jól ragad és kellemesen vékony - a többi-fajta papír eddig mind csalódás volt ehhez képest...

Filter:
- a vékony OCB-filtereket részesítettem előnyben, amíg dohányoztam...
- bármilyen nem színezett hajtogatható papírdarab... ;)

Edit22
2011-02-07, 16:57
megint vettem dohányt:)

minek? :eek: